» »

nekaj problemov z računalnikom

nekaj problemov z računalnikom

Xgeneration ::

Pred dobrim tednom sem kupil nov računalnik, razen modema, diska in dvd, ter CD-RW pogona.

Že drugi dan se mi je scvrl modem.
OK - sem mislil, je pač star pa sem kupil novega. Včeraj mi je šel CD-RW pogon, danes me pa že DVD-rom zaje..va.
Imam AMD Athlon XP2500+, TT Volcano9, Abit NF7-S, 512MB DDR, pa napajalnik Chieftec 360W, in ATI RADEON 9600PRO.

Hladilnik mi ˝boli˝ pri 4800 vrtljajih. Temperatura procesorja je po pol ure prižganem računalniku (brez kakršnih koli aktivnosti na njem)okoli 45°C. Temperatura sistema je okoli 35-40°C. Zanima me a je to normalno?

Pa še en problem je - prebija mi ohišje. Zadnjič sem se dotaknil ohišja pa radiatorja po naklučju in me je streslo. Sicer ne veliko ampak toliko, da sem videl zvezde :D .
A je lahko morda ta el. tok kakšen vzrok za crko..nje računalnika na obroke, kot ga odplačujem?

Tudi v zvočnikih se sliši tak "bzzzz" zvok, kot da bi tok skozi tekel.
A mislite, da nj računalnik peljem nazaj k trgovcu?

Hvala (oprostite, ker sem malo predolg)
:)
  • spremenil: Predator ()

flipflop ::

Pa še en problem je - prebija mi ohišje. Zadnjič sem se dotaknil ohišja pa radiatorja po naklučju in me je streslo. Sicer ne veliko ampak toliko, da sem videl zvezde .


Verjetno je to to.

jest10 ::

V napajalniku ali pa v vtičnici imaš slabo priklopljeno ozemljitev.
To čimprej popravi ker škoduje računalniku in tebi:D

iskra ::

popravi ampak samo če veš kaj delaš ... po moje je bolš nest tipu u trgovino in mu je..t mater in use po spisku in mu dat račun za skurjene stvari ... seveda če je krivda na njegovi strani>:D :D

Xgeneration ::

Ozemljitev bi že mogla OK bit, ker mam tut glasbeni stolp na isti vtičnici (razdelilec) pa sem že drugam tut poskusil vse priklopit, pa še vseeno trese.

jest10 ::

Potem je pa nekaj narobe z ozemlitvijo v samem napajalniku.

simonchelo ::

Jah ni nujno, lahko je napaka tut v tem, da mas kej narobe s plato, da ti prebija skozi sraufke! Mogoce mas kje kako zicko udtrgano, na kakem ventilatorju, pa poj se dotakne zeleza...

Dr_M ::

to da ti neki prebije je definitivno napaka v el. napeljavi. pr mojmu starmu fotru v stari hisi je blo isto. TV je normalno delu, radio tut, ampak ce sm se compa dotaknu me je kr posteno stresl. sej pol sm zmeri napetost med ohisjem in 0...blo je postenih 30V. posledica slabe ozemljitve pac.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jest10 ::

simonchelo:
In kje imaš ti na plati napetost, ki te strese?
Pa tudi če bi bila(kar absolutno ni) je ohišje ozemljeno preko napajalnika( tudi nula iz napajalnika je ozemljena in vezana na ohišje) in bi bil kratek stik. V najboljšem primeru bi odpovedale samo varovalke v napajalniku...

Highlag ::

Zanima me samo tvoj Hi-Fi . Praviš da dela ok. Pa je Hi-Fi sploh ozemljen?? Ponavadi ima Hi-Ff samo dvo-polni vtikač. To pomeni, da sploh ni ozemljen. In slaba zemlja tako ne more delati problemov Hi-Fi-ju.

Računalnik rabi ozemljitev. Če praviš da trese, potem ozemljitve ni, ali pa imaš vtičnico ničenoin narobe priključeno. V tem primeru bi mogoče pomagalo samo to, da vtikač računalnika v vtičnici obrneš za 180 stopinj. Drugače pa lahko preveriš ozemlitev z preiskuševalcem faze (fazenprifer:D ). Le ta ne sme kazati znakov napetosti na ozemljitveni sponki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava pri ozemljitvi el. kitare!

Oddelek: Zvok in slika
173180 (2852) Zvezdica27
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258448 (7679) mjanez
»

Ozemljitev ohišja

Oddelek: Strojna oprema
222647 (2245) Mr_Globus
»

Pomagajte ! Trese ku hudič. [kabelska] (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559168 (7937) Pyr0Beast
»

Zakaj napajalnik trese??

Oddelek: Pomoč in nasveti
141228 (1006) Vesoljc

Več podobnih tem