» »

Home made Big tower

Home made Big tower

Yacksy ::

Doma si misli nardit Big tower ohišje. Pa me sam nekaj stvari zanima. 8-O K je to kdo že slučajno delau. Zanimajo me sam osnovne zunanje standardne dimenzije. Drugo si bom že jest prlagodu, kokr mi bo pasal. Novga se mi ne splača kupvat, k bo itak vsega razrezau.

Boeing ::

sej fora delanja lastne kište je v tem, da, po domače povedano, odjebeš vse standarde in si narediš tako, kot paše tebi... edino, kjer pa res priporočam upoštevanje standardov, je vgradnja plate v ohišje... to je pa tudi vse.
LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

Yacksy ::

Po pravic povedam me zanima sam višina in širina. Sam tolk okvirno. Drugo bom pa itak sam naredu kakor men paše. V ohišje moram ubacit kakšne 3 kilerčke (hladilnike), ki bodo služili novemu vodnemu hlajenju. Ležišče za plato pa bom itak morau sam nardit. Ni druge. Kot pa je Boeing povedal, bistvo je, da je vse homemade.

K pozna kdo mogoče do kakšne strani, kjer se je kdo spravljal kej tazga delat?

Še zmeri sem v dilemi kar se tiče zunanjosti. Al bi obleku v les ali v aluminij. kolk pa sploh košta 1mm debu aluminijast pleh.

Pa mora biti plata ozemljena? 8-O Mislm, k se mora dotikat unga pleha na katerga je pršraufana? K jest mislm vse dele temeljito prebarvat.
When you do it for the firs time, do it wright.
Jebi ga

segi ::

Tudi sam imam namen delat svoje ohišje.
Standarde sem odjebal in delam okvir iz kovine ostalo bo pa plexi steklo.

Boeing: Kakšne standarde glede plate misliš? Ali misliš vse tisto glede karticv in lukenj ali kaj??


Vse zadevem sem sam že temeljito pretehtal (vsaj mislim tako), vendar še nisem slišal da bi mogla bit plata oziroma ohišje ozemljeno.Ali to pomeni da plastične kolice odpadejo?? Dajte opišite malo, če je to res.

Prav tako me skri še določene motnje ki se lahko pojavijo.Baje so pogoste v lesenih ohišjih. Kakšne so in kako jih odpravit. To sta tudi moja zadnja vprašanja.
:D :D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Boeing ::

standarde, kar se tiče postavitve mamaplatke, luknje, odmik od stene itd... čeprav odmik od stene si že lahko prilagodiš :D.

plata je ozemljena preko napajalnega kabla, dodatna ozemljitev pa itaq ne škoduje.

nevem, kakšne motnje bi se pojavile v lesenih ohišjih... če ze pa tako zelo skrbi, pa lahko napelješ po notranji steni tanke žičke in tako narediš kvazi farradayevo kletko... ampak po moje to ni potrebno...
LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

ls ::

jst mam tud homemade ohisje, sicer ga nisem naredu ampak sem ga kupu. je pa zelo zelo ql, sam sem dobil dosti idej kako narediti svojega. tako da kvadratna kišta ala subič pride hmali:)

segi ::

Boeing ali mogoče veš kje bi našel te standarde?
Ali so kje zapisani ali jih moram sam merit?
Kako so lahko to standardi, če pa je po mojem v vsakem ohišj to drugače narejeno.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

ls ::

segi pladenj za maticno je v vseh ohisjih enako postavljen, saj ce ne ne bi bilo take kompatibilnosti. na to pazi pri sestavljanju ohisja.

Boeing ::

kot je reku ls -> pazi na postavitev pladnja za ploščo, vse ostalo je popolnoma po želji.
vseeno pa je najbolj ziher, da si nekje te podatke dobiš (kje, ne vem, pogruntaj sam in povej še nam -> pa še rima se, hehe :D ), zadevo premeriš, primerjaš mere in potem še enkrat premeriš, narediš in sestaviš.
LP Boeing
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

krucymucy ::

Moje ohišje sicer ni v celoti narejeno doma, ampak je pa zelo velik del - vključno z zadnjo stranjo (kjer pridejo priključki ... in pa luknje za 2 napajalca!)
Dela zadnje strani je iz starega ohišja - ampak le ta del - ostalo je iz 2mm aluminija.
plato imam pritrjeno na pladnju iz 5mm pleksi stekla z vrezanimi navoji (za tiste vijake zlate barve - povečini) in nato pritrjeno plato - pleksi pa je pritrjen z 8-mi vijaki M5 na pleh ohišja... plata seveda ni ozemljena...

segi ::

Edini standard je po mojem ta, da se morajo reže za ostale razširitvene kartice ujemati s plato. Te kartice morajo na plato lepo sesti. primer: Če naprimer plato dam dva cm v levo in istočasno pomaknem vse reže za dva centimetra v levo, bi po moji logiki zadeva morala štimat.
Pladenj za plato in ostale nosilce za razširitvene kartice pa bom vzel oziroma izrezal s starega ohišja.
tako da sedaj po temeljitem razmisleku si ne znam predstavljati kakršnega koli nazamenljivega standarda.
Ali pač???

Glede teh standardov na netu, pa sploh ne vem kje naj iščem???!!!:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

segi ::

BOEING: Prosim povej mi tvoj mail, da se zmenim nekaj glede vodnih blokov.
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Boeing ::

boeing@rvslovenia.com
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

VASkO ::

segi, tako je
ponavadi je zadnji edl (reze za kartice) zanetan na ohisje, potem samo nete perevrtas in ne rabis nic rezat in zadnjo plosco lepo dol vzames

drugace pa prevec kompliciras glede standardov

vse, kar moras gledat, je to, da so luknje za enote prav velike in se da ti kartice dajo lepo zaskrnit in pasejo skozi reze na zadnji strani.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ohišje z odstranljivim nosilcem za MB

Oddelek: Strojna oprema
12915 (802) LuGi
»

Zadnji prizor...Chieftec

Oddelek: Strojna oprema
212020 (1243) segi
»

Ohisje! need help (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
653652 (3189) ToMi`
»

nov dosežek - bakreni blok (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11214840 (5384) Boeing
»

Home made ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482879 (1999) segi

Več podobnih tem