» »

Nova particija

Nova particija

c0dehunter ::

Ko sem namestil Windowse, sem pustil 100GB praznega prostora, ker sem mislil si Linux dat gor. Zdaj ga trenutno nimam kje dobit, in rabim še nekaj prostora. Pa me zanima kje si lahko zdaj iz tistega prostora naredim še kakšno particijo?
Namreč do sedaj sem si naredil samo dve, eno 50GB, drugo pa 40GB, ostalo sem pa pustil vse intact.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

El Nino ::

Partition magic will do the job.

imagodei ::

A ti prav iščeš teme, kjer lahko propagiraš Partition Magic?

Ja, vem, je krasna zadeva. Edini problem je, da je plačljiv. In tole je, all in all, nagovarjanje na piratiziranje.

Glede na to, da particijska orodja niso nekaj, kar bi človek rabil vsakodnevno, je velika verjetnost, da bo tisti, ki mu predlagaš PM šel pogledat na bližnji travnik in si licenco "sposodil", namesto da bi jo kupil. Itak programa ne bo več rabil eno leto, dve... Pitaj boga, kdaj spet.

Pa ne bi imel nič proti, če bi bil PM edino takšno orodje. Za osebno rabo, me sploh ne briga, kaj imate ljudje na računalih. Samo šment, ko pa je na voljo _hudo dobro_ in *zastonj* orodje. Z imenom GParted.

Zakaj pozivat k piratstvu, če ni nobene potrebe?
- Hoc est qui sumus -

El Nino ::

[snip]

@c0dehunter: mogoče ti pride ta tema kaj prav: Diagnostična orodja in reševanje podatkov s trdih diskov

Zgodovina sprememb…

OmegaBlue ::

Dajte se naskakovat na ZS in pustite forum na miru.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

c0dehunter ::

Hvala obema za odgovore, sicer sem pa videl da ima windows vgrajen Partition Manager, zato ni potrebe po piratskih programih, niti ne zastonjskih.

Če pa bi že do tega prišlo, pa preferiram odprtokodne projekte, ki so ponavadi še najboljši.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

imagodei ::

cOdehunter> "sicer sem pa videl da ima windows vgrajen Partition Manager"

Heh? To bi te pa prosil, če mi poveš, kje... Do sedaj še nisem opazil.
- Hoc est qui sumus -

c0dehunter ::

Control Panel -> Administrative Tools -> Computer Management -> Disk Manager

You're wellcome ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

solatko ::

Problem vgrajenega disk managarja je v tem, da je precej omejen, ne moreš spreminjat velikosti particij, delat clona..... Jaz uporabljam Acronis disc director suite, glede na zadeve, ki jih nudi, zelo poceni orodje. Imaš možnost izdelave boot diska, na katerem potem najdeš vsa orodja (tudi true image), v normalni in safe verziji (ta boot disk me je ničkolikokrat rešil iz težav). Odprtokodni programi so kar v redu, samo vsakemu nekaj manjka in to po navadi ravno tisto kar potrebuješ.

imagodei ::

Ti je že solatko odgovoril... To tvoje odkritje ti ne bo kaj prida pomagalo.
- Hoc est qui sumus -

gkovac ::

Včeraj sem sprobal GParted Live CD. Zadeva špila kot šus in ni nobenih problemov tudi za popolne laike. Toplo priporočam!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

c0dehunter ::

Ti je že solatko odgovoril... To tvoje odkritje ti ne bo kaj prida pomagalo.

Glede na to, da bi rad naredil novo particijo iz NEZASEDENGA prostora na disku, ki ni bil niti formatiran, niti vključen v kakšno obstoječo particijo, bo to orodje več kot zadostovalo.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Saj se ne more zgoditi meni - izbris particije wtf? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
784616 (3598) Dejk0
»

Boot disk

Oddelek: Operacijski sistemi
9831 (715) lufthammer
»

Kako narediti particijo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
211815 (1575) DaDek
»

Kako povečati particijo na delujočem sistemu

Oddelek: Pomoč in nasveti
64154 (4154) pecavar34
»

Problem s particijami.

Oddelek: Pomoč in nasveti
101319 (1190) vojkoz

Več podobnih tem