» »

Tema samo za MAC OS - Vse kar se tiče MAC-OSa(Vprašanja, odgovori, predlogi, nasveti)

Tema samo za MAC OS - Vse kar se tiče MAC-OSa(Vprašanja, odgovori, predlogi, nasveti)

kvazimazi ::

Ker na tem forumu še ni bilo odprte teme za MAC-OS...prosim:D Vprašanja, odgovori, predlogi, nasveti, uporabniške izkušnje.

kvazimazi ::

Ali mi zna kdo povedat kako dodam v sharing disk. Ko sem vključil sharing se na mreži vidi samo disk na katerem je OS. Imam pa še 2 diska, ki bi ju rad dal sharat...pa se mi ne sanja kako se to naredi...niti po internetu nisem zasledil kakšnih uporabnih vodičev...tako da HELP ME!!!! :D

kvazimazi ::

Kako inštaliram driver za printer ki je v formatu EPRINT2S.SEA.hqx????

jamiroq ::

namesti si stuffit expander (www.stuffit.com).

opeter ::

Lahko poskusiš recimo tole:

Mac OS X 10.2: How to Change the Windows File Sharing Workgroup
Windows File Sharing: What Is a "Workgroup?"

Sicer pa jaz osebno uporabljam program DAVE od Thursby Software. S tem programom lahko brez večjih muk nastaviš File Sharing.

kvazimazi ::

No super sedaj mi to ne dela več problemov...

Me pa zanima ali ve kdo kako je z media playerjem Quicktime oz. z video kodeki. Ne vem nareč kje bi dobil dober player, ki bi podpiral podnapise in kodeke za filme. Probleme mi dela tale 3W player...,ki sicer ne vem zakaj Zahteva 3W plazer da predvaja AVI filme????

Witboy ::

VLC?!?

kvazimazi ::

Če še kdo ni opazil in videl zanimivega orodja, ki ga ima Apple...Widgets.

Na njihovi strani si lahko pogledate kakšne vse zanimive Widgetse imajo ... :))

http://www.apple.com/downloads/dashboar...

kriko1 ::

Jaz se mantram s tem dashboardom - kako naredi da widget permanentno ostane na namizju, tudi ko dashboard zapustiš?

IceIceBaby ::

Mplayer osx je še en kul video player.

zos ::

Mplayer in VLC sta vse kar rabis za filme. Glede Dashboarda pa: widgeti ostanejo znotraj tega, ne morejo na namizje.

Witboy ::

@zos, u bistvu se da nekak widete na desktop dat... sam sm pozabu kak, sm najdu nekje pod downloadsi na appleovi strani.

kvazimazi ::

---Jaz se mantram s tem dashboardom - kako naredi da widget permanentno ostane na namizju, tudi ko dashboard zapustiš?---


Probaj na manage widgets kliknit in tam obklukat kar rabiš...mogoče je to. Lahko pa tudi da je kakšen hrošč????

kriko1 ::

Ne, ne gra tako. Zgleda da dashboard prikažeš samo s preklapljanjem prek bližnjice.

zos ::

Morda je kdo napisal kaksno lastno resitev za to. Cisto mozno. Vem samo, da po defaultu tega ne podpira, osebno niti ne vidim potrebe po tem.

kvazimazi ::

nekaj zanimivih tutorialov za mac OS X v videu pazi :D :D :D

http://www.youtube.com/results?search_q...

kvazimazi ::

Našel sem še en zelo dober widget za spremljanje temperature procesorja in diska

http://mac.softpedia.com/progDownload/T...

root987 ::

Ima kdo že kakšne izkušnje z novimi MBP-ji - predvsem me zanima kako se odnesejo novi 15" modeli z LED backlight-om?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

gerrno ::

Jaz se mantram s tem dashboardom - kako naredi da widget permanentno ostane na namizju, tudi ko dashboard zapustiš?


Najbrž hočeš, da je widget skoz na desktopu, za to je postopek sledeč:

- Odpreš terminal, in vanj vpišeš: defaults write com.apple.dashboard devmode YES (s tem omogočiš development mode za widgets) in seveda Enter za komando;
- potem se moraš odjavit in ponovno prijavit v sistem;

Postopek, da potegneš widget na desktop pa je sledeč:
1. greš v dashboard (najbolje z tipko F12, ali pač katerokoli tipko si določil za to);
2. primeš tisti widget, ki želiš prenesti na desktop in ga ne izpustiš;
3. nato ponovno pritisneš F12, da zapreš dashboard;
4. izpustiš widget in to je to

Če želiš widget vrniti nazaj v dashboard je postopek enak (se pravi primeš widget, F12 in izpustiš v dashboard-u).

V glavnem je ta stvar namenjena razvoju widget-ov, tako da če bi stvar začela kaj slabše delat je najbolje da izklopiš devmode z tem da namesto na koncu komande v terminalu napišeš NO (se pravi: defaults write com.apple.dashboard devmode NO , in ponovna odjava in prijava). No pa še to, ko je widget čisto na vrhu in aktiven (klik nanj), ga lahko ponovno naložiš z Command-R (po mojem za vse ostale težave pa google).

Jaz osebno sem stvar izporbal, vendar mi to ne ustreza da je widget skoz na vrhu, fajn je če maš nek plac zanj (na zaslonu), ki ga ne uporabljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gerrno ()

kriko1 ::

A je vedno on top? Jaz sem mislil da bi bilo tako kot v kde, kjer je prilepljen na namizje (vedno). Hvala vseeno.

CoolBits ::

Nekdo je vprašal kako delit v omrežje nesistemski (drug) disk oz particijo v OSX-u

http://www.hornware.com/sharepoints/

kvazimazi ::

FANTJE PANIKAAAAAA:( :( :( :(

Ker nisem mogel sformatirat ntsf particije v macu sem v cd rom vložil win cd

Spreminjal nisem nič kar se tiče tega samo prišel sem do točke ko ti pokaže katere particije so na voljo za zbrisat...

Ko sem ponovno zagnal pc...mi je MAC OS particija preprosto izginila. Ne vidim je tudi sedaj ko sem na novo naložil OS.

Kaj naj sedaj...imam nekaj podatkov na tisti particiji ki jih ne bi rad izgubil po drugi strani pa imam 25GB neizkoriščenega prostora na HDD...

Katero orodje naj uporabim????

kriko1 ::

kvazimazi ::

ammm ...tega ne znam uporabt...razlož...
8-O

kriko1 ::

Pa saj imaš spodaj razloženo. Drugače lahko tudi poženeš program in izbereš operacije ki jih želiš izvesti. Jaz sem si z njim že rešil particiji ter particijsko tabelo.

kvazimazi ::

no priznam da sem bol laik kar se unixa tiče...bi bil vesel če mi nekdo napiše kje dobiti kakšno aplikacijo kot je npr partition manager....

se bom potrudil nekaj spacat skupaj ....
:( :( :( :(

CoolBits ::

Nobeno orodje za particije windows, ti nebo pomagalo, ker ima OSX drugačno tabelo particij kot win (mbr)...

Mislim, da nebo druge kot da vstaviš DVD z OSX in poizkušaš popravit tabelo... lahko tudi poizkušaš z terminal.app (konzola)... vsa orodja za particioniranje so že na dvd-ju drugač...
Če ti uspe naredit particije do sektorja natančno kot so bile potem si zmagal :) če le nisi še kaj čaral potem čez :)

kvazimazi ::

Vem ja da ne pomagajo za win aplikacije...

Particije so nedortaknjene...oz je nedotaknjena.z nastavitvenim dvd-jem je pa tako...ko sem na sveže inštaliral MAC OS je tudi nisem videl...

BTW kakšen pa je potem ukaz da to zrihtam...oz ali imaš kak link?

CoolBits ::

Najbolje bi blo če si dobiš kaj takega:
http://www.alsoft.com/DiskWarrior/details6.html

ostalo bi bilo verjetno prezahtevno :)
diskutil

http://developer.apple.com/technotes/tn2006/tn2166.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CoolBits ()

kvazimazi ::

kakšna štala....ne en ne drug software mi ni mogel najti te particije...

disk warior napiše da disk ni podprt...drug pa tudi ne najde...mislim...pa kaj je zdaj to...ne me je... da ne bom mogu ene ku.... particije zmountat v macu...mislm zdej sm pa res hudo razočaran....

Bad mac...bad...:( :( :(

dejte no mi pomagat pri tem...kak vodič magar za unix pa bom sam ukaze klofal al pa karkoli....

CoolBits ::

Ja po vsej verjetnosti bojo šli tvoji podatki na disku po gobe... ker nobeno windows orodje ne pozna HFS+ datotečnega sistem...
kot drugo pa si si naredil MBR particijsko shemo... ki je pa OSX ne pozna...
Edina možnost je da disk priklopiš na drug računalnik in tam poizkušaš kak hfs+ data rescue... tega js ne poznam tko da nemorem kaj več povedat...
Drugač pa DVD z osx-om noter particionirat in formatirat pa je... podatki pa bye bye... :)

BTW lahko daš mac-a ob zagonu v "target mode" tko da ga pol prek firewire priključiš na drugega mac-a kot zunanji disk...

mte ::

Bad mac...bad...

Mac ne more bit bad, če ti uporabljaš neke shackane verzije in si tako prepričan v delovanje, da ne backupiraš. Kvečjemu si ti bad.
lp

zos ::

Mac ne more bit bad, če ti uporabljaš neke shackane verzije in si tako prepričan v delovanje, da ne backupiraš. Kvečjemu si ti bad.


Tocno tako. No, da pa ne bom smart ass, preizkusi se Techtool Pro. Hvalijo se, da dela cudeze z diski, obstaja tudi boot verzija. Morda ti uspe. Za podatke sem skoraj siguren, da bi se jih dalo resit.

opeter ::

Za vse, ki vas muči, da bi potegnili Widgete na desktop priporočam sledeči program:

Amensty Widget Browser.
S tem lahko brez problemov nastavite, prosojnost, izklopite in vklopite Widgete, sploh pa ne rabite več Dashboard.
Widgeti sedaj delujejo tudi v MacOS X 10.3 Panther okolju (za starejše PPC mlinčke). :)

nejcek74 ::

obcasno se mi pojavi problem, da ne morem urejat / premikat / brisat map in datotek na share-ih, ki sem jih ustvaril samo ali pa kak drug uporabnik

"The operation can't be completed because the item ".smbdeleteAAA38dbc5" is in use."

moj imac je na verziji: 10.14.6
server je na: 10.11.6

shares so povezane preko smb://....

saj mi je priblizno jasno kaj je .smbdeleteXYZ, ni mi pa jasno kako to, da se ta napaka pojavlja, se manj pa kako potem zares zbrisat te mape. Ima kdo kak uporaben nasvet?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ko Slo-Techovci svoj Dashboard na ogled postavijo

Oddelek: Loža
131704 (977) Sasquat
»

os x na pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
596026 (4548) bluefish
»

Iz Appla nič novega (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
668745 (6770) bluefish
»

Et tu Apple? OS X dnevno komunicira s Cupertinom

Oddelek: Novice / Zasebnost
293934 (2578) Jst
»

Apple predstavil nove ekrane in OS X 10.4 Tiger

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
273226 (3226) Piranha

Več podobnih tem