» »

Nov comp in nujna pomoč

Nov comp in nujna pomoč

TOMAZZINI ::

Pozdravljeni,

Nabavil sem si nove dele za comp in jih sestavil

Enermax infinity 650w
intel e 8400
asus p5e deluxe x48
his radeon 3870
ram ocz reaper 1066

Zdaj pa imam problem, ker so rami 1066 kar tud zazna a mi laufajo le na 667, kaj storiti
problem 2... Vsakih 10 min mi nekaj zuji v računalniku za sekundo... Pa sem mislil da je osnovna sedaj ko sem vse menjal in obdržal napajalnik je očitno kriv slednji, le kaj bi to bilo... Zacvrči točno vsakih 10 minut

Hvala za pomoč

Scorpia ::

Nujna pomoč se tukaj ne uporablja, ker noben ne umira in tvoj računalnik dela. Enim tukaj celo ne dela računalnik, pa znajo napisati pravilen naslov. Pa tudi caps lock čim manj imet prižgan.

Rami ti delajo na taki frekvenci kokr procesor zmore, torej nič ni narobe. Poglej po forumu kako imajo drugi, je velik napisanega o tem.
Kaj pa disk si tudi menjal, ali še vedno starega uporabljaš. Diski zelo radi pojejo v intervalih, drugače si tudi sam odkril, da lahko napajlnik spušča zvok ko je obremenjen. Lahko pa so tudi ventilator na napajlniku, ki ima že znucan ležaj in mu je treba dodati malo strojnega olja.
////

AngelOfDeath ::

Poglej v navodila za napajalnik kaj pomeni piskanje. Preveri tudi katere lučke ti gorijo zadaj. Mogoče boš tako našel problem.
edit: Slovnica

TOMAZZINI ::

Scorpia hvala pomeni, če bi rabil več bi tud laufalo na 1066 ali kako, saj procesor zmore več..
Disk pa nisem menjal... Dobra ideja morem probat... Ne verjamem pa da je ležaj.. Pol bi non stop pelo to pa je res čuden zvok..

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: gkovac ()

TOMAZZINI ::

ANGELOFDEATH ne piska mi, je kot neko cvrčanje za par sekund ampak fora je , da cvrči točno na 10 minut, tud ne verjamem , da je zaradi obremenjenosti al pa da ko je obremenjen ker je to konstantno napajalnik pa je skoraj nov in koliko vidim je zelo malo obremenjen sploh ko urejam dokumente...

AngelOfDeath ::

???
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

TOMAZZINI ::

..OK, kriv je disk, verjetno starejši, ki je na ide vodilu to bom ugotovil jutri..
A ima to cvrčanje za sekundo ali 2 kak pomen??

AngelOfDeath ::

Poglej v navodila za napajalnik kaj pomeni piskanje. Preveri tudi katere lučke ti gorijo zadaj. Mogoče boš tako našel problem.



Znaš brat ?
edit: Slovnica

t3hn0 ::

..OK, kriv je disk, verjetno starejši, ki je na ide vodilu to bom ugotovil jutri..
A ima to cvrčanje za sekundo ali 2 kak pomen??


ne, nima...tud jst sm mel podobne izkusnje z hitachijem (tudi novejsimi serijami)
delal je sicer kot bi moral, le zvokce je spuscal ;)
^.^

TOMAZZINI ::

T3HNO..: prav imaš, vse diske sem izklučil in ena po ena vklapljal Seagateov 4 leta star je ok, zvoke pa spušča 7 let star Hitachi deskstar 40 giga. Prav zanimivo je , ker to dela točno na 10 minut, za kako sekundo ali dve...upam le , da ne pomeni to , da je z njim že pri kraju...

Hvala ti..

godi ::

če kupiš nov com. kup nov disk :D .

TOMAZZINI ::

SAJ sem si samsung 750 giga...samo starih ne mečem vstran ampak jih obdržim in imam kaj gor a ne... zato pa bi rad le vedel, da ni slučajno znak da mrkne, da pravočasno rešim kar je nujno...

Urc ::

Če si kupil tako velik disk ne vem zakaj ti ga je škoda zapolnit s 40 gb podatki ... ???:\

Meizu ::

Tudi res ja hehe :D

TOMAZZINI ::

Ej vidva..

Ni mi škoda samo zanima me ali to pomeni , da bo šel .. pa-pa ...ali je to samo motnja, ki pač je...
t3hno ima enakega in mu tud to dela... pa malo sem se zmočil ni to star disk 40 giga ampak 120 giga je pa hitachi

AngelOfDeath ::

Ej vidva..

Ni mi škoda samo zanima me ali to pomeni , da bo šel .. pa-pa ...ali je to samo motnja, ki pač je...
t3hno ima enakega in mu tud to dela... pa malo sem se zmočil ni to star disk 40 giga ampak 120 giga je pa hitachi



Če prej tega ni delal, bi si jaz podatke spravil na varno.
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj točno pomeni high-tech?

Oddelek: Kaj kupiti
321852 (845) batista bomb
»

Cvrčanje v kišti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
504874 (4071) Pyr0Beast
»

zaklepanje ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
206426 (5977) preem
»

Hitachijev novi favorit

Oddelek: Novice / Diski
344393 (3196) Brane2
»

Kateri 200GB disk izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
452737 (1949) Dr_M

Več podobnih tem