» »

NAPAJALNIK se ob povezavi na ploščo ustavi

NAPAJALNIK se ob povezavi na ploščo ustavi

MSI7 ::

Imam en problem.Nekdo mi je podaril eno staro ploščo za P3. Na njo sem priklopil napajalnik in kable od PC-ja (Reset,Power on off,Hdd Led...)

Sedaj pa ko pritisnem na gumb se napajalnik zazene in potem (po dveh treh obratih ventilatorja v njem)USTAVI!:O
KAJ BI LAHKO BIL VZROK,ker sem kable povezal pravilno...napajalnik sem že poskušal menjati,lučka na plošči sveti normalno,s tem cmos-om mislim da je vse v redu...
Na plošči je eno malo modro stikalo z štev.1 in 2,ki ga lahko premikaš gor in dol,a to nima vloge...

Res ne razumem.Da vsaj zagnal ne bi.Ampak zažene,potem pa se ustavi.CD-ROM se ne zažene,SAMO NAPAJALNIK.

PaX_MaN ::

Matična je šla. Sem imel pred parimi tedni enak problem. Iztaknil vse iz matične (celo procesor), zmeraj enako - trije vrtljaji ventilatorja v PSUju, pa zažmig lučk, sicer pa tema.

Pyr0Beast ::

Kratek stik ali pa preobremenitev napajalnika (oz. napajalnik v okvari) -> vključi se zaščita.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Opkow ::

Ventilator na hladilniku si priklopil na plosco?
Ker obstaja funkcija, da ce maticna ne zazna ventilatorja, avtomatsko ustavi vse skupaj. Zascita v primeru, ce odpove ventilator oz, ga pozabis priklopit na plosco.

MSI7 ::

Hmm...zdaj me zanima ali je "napaka" v matični ali na napajalniku...Napajalnik sem menjal in isto mi naredi drugi,tko da bi prej rekel da je kaj z matično,vendar kaj?
Ali se motim...

Napajalnika imam OBA 300 W.Ko pa sem probal tretji z 235 W pa sploh ni obrnil ventilatorja.Ocitno bi mu potem moral dati vec kot 300 Watov?Ce je to pogoj,samo ne verjamem...
Ja,ventilator ki hladi CPU sem tudi priklopil na plosco in ne zazene.
Kratek stik? Hmm,samo kje...
 Plošča 1

Plošča 1


 Plošča 2

Plošča 2


IMAM PA TOLE PLOŠČO: klik

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MSI7 ()

Rotaidal ::

PaX_MaN :: včeraj, 22:07:29
Matična je šla. Sem imel pred parimi tedni enak problem. Iztaknil vse iz matične (celo procesor), zmeraj enako - trije vrtljaji ventilatorja v PSUju, pa zažmig lučk, sicer pa tema.

Pyr0Beast ::

Ahh, vzami jo ven iz ohišja. snemi dol popolnoma vse in priključi samo ATX ter konektor za Pw-on.
V najslabšem primeru je prekurilo kakšen mosfet, cena novih je cca. 1€/kom.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MSI7 ::

To sem naredil,pa je isto.Kje pa se nahaja ta mosfet,ker prvič slišim za to ime...Da probam še to zamenjati...

Pyr0Beast ::

Še ena stvar;

Si prepričan, da imaš Clear_CMOS jumper prav nastavljen ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Maticna plosca se ne odziva

Oddelek: Strojna oprema
342257 (1805) RC37
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495423 (4884) CyberAD
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354869 (2997) Riff
»

Star, na novo sestavljen računalnik se ne zbudi

Oddelek: Pomoč in nasveti
162778 (2032) fosil
»

PC se ne zazene po BSOD

Oddelek: Pomoč in nasveti
21927 (813) paljer

Več podobnih tem