» »

3D monitor 22" Zalman ZM-M220W

3D monitor 22" Zalman ZM-M220W

carot ::

http://www.comshop.si/Article.asp?artic...

V comshopu so baje zaceli prodajati 3D monitor, zanima me, ali ga je kdo kupil, ter ce ima ze kaksne izkusnje iz prve roke? Bom moral iti enkrat v njihovo trgovino, me zanima, ce delajo kaksne demonstracije monitorja, ker nazadnje parkrat, ko sem bil niso imeli niti monitorjev vzganih.

Aja, naj samo opozorim, ljudi, da se najprej dobro pozanimajo pred nakupom, ter po moznosti vidijo na lastne oci, preden kupijo kaj na pamet, treba se omeniti, da za 3D prikaz so nujni posebni driverji, zaenkrat jih ima menda samo nvidia, torej vprasanje ali bo delala stvar tudi na ATI karticah ali ne, poleg tega treba imeti zelo mocen pc, ker graficna mora izrisovati 2 sliki, torej teoreticno 1x bolj zahtevno in teoreticno 1x manj slikic.

Seveda za gledati 3d monitor bodo potrebna baje se zmeraj ocala, ne una rdeco modra, ker una lahko uporabljas z vsakim monitorjem in stereo driverji od nvidie, sem to ze zdavnaj preizkusil, pac pa raibs una polarizacijska ocala, v bistvu ista stvar, samo, ocala z lecami, samo, da so filtri v bistvu polarizirani in zato vidimo lahko tudi barve. Aja pa seveda moramo biti na ustrezni razdalji, ko gledamo baje, pa se ne smemo dosti premikati navpicno, vodoravno vprasanje, treba videti stvar v zivo, da ne bo kdo razocaran, ker ne ve, kaj kupuje.

No 3d monitorji in TV prihajajo pocasi na dan, nekateri z taksnimi ocalmi, nekaterimi z drugacnimi eni baje celo brez ocal so zmozni ustvariti 3d sliko. Prihodnost zna biti se zelo zanimiva.

Utk ::

Hja, z očali in driverji lahko vsak monitor spremeniš v 3D.

carot ::

Ja samo za tega ne potrebujes une rdece in modre lece, ki unicijo vse barve, temvec une polarizacijske z katerimi obdrzis barve, vprasanje pa je tocno, kako je z resolucijo in z osvezevanjem zaslona, ker je premalo informacij in, ce tega v zivo ne sprobas je nakup zares odsvetovan.

mare1411 ::

SPROBAL SEM GA NA CEBIT-U. me ni preveč impresioniralo.

Daliborg ::

eh, ce rabis ocala potem nevem kaj oni s tem mislijo. TOLE imam jaz ze ene 5-6 let. in je delalo na Radeon 8500 tako da preverjeno deluje na Ati&Nvidia..

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

fabrskd ::

Drag pa kot porkamadona!
Screw you guys i'm going home!!!

carot ::

no mogoce pa bi nekoga impresioniral ta monitor, saj ljudje smo razlicni, vsekakor, ce ne vidis to v zivo je res tvegan nakup in, glede na kritike morda res ni tako impresijonirano kot bi si clovek mislu, se dobro da ste mi malo streznili ozgane, ker me je precej mikalo, samo itak, dokelr ne vidim v zivo ne bi kupil in se potem vprasanje, saj itak nismo dolzni kupiti nekaj, kar gledamo v trgovini in sprobamo tam.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup grafične kartice

Oddelek: Kaj kupiti
281794 (1241) Janac
»

Pasivna 3d očala

Oddelek: Zvok in slika
81422 (1199) sennheiser
»

nVidia GeForce 3D Vision KIT

Oddelek: Kaj kupiti
152400 (2170) reXor
»

Z Nvidio bodo lahko vse igre 3D

Oddelek: Novice / Igre
357896 (3209) xsannyx
»

Zalman predstavil 3D monitorje

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
173779 (2930) Matev

Več podobnih tem