» »

mrežna kartica

mrežna kartica

simon5029 ::

pozdravljeni
Zanima me , tale matična naj bi imela mrežno kartico integrirano kajne. http://www.asrock.com/mb/overview.asp?M...
Ampak nikakor ne najdem vzroka, zakaj ne dela

simon5029 ::

Malo podrobneje
Imam računalnik z omenjeno matično,vendar je imel posebaj vgrajeno mrežno kartico,ki je "kaput".V biosu,je omogočena integrirana,vendar ko vklopim omrežni kabel, ni ničesar.Probal sem najt gonilnike,vendar vsi brez uspeha.Upravitelj naprav pravi da sploh nimam kartice.Kako naj sploh vem,da je uporabna,oz. da ni zanič?Ali moram še kaj nastavit?
Tudi everest jo zazna!

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

Čak a gonilnike si nove instaliral pa vseen ni delalo?drugače imaš tule link:http://www.asrock.com/mb/download.asp?M...

simon5029 ::

ja to sem že vse probal

PacificBlue ::

Imam računalnik z omenjeno matično,vendar je imel posebaj vgrajeno mrežno kartico,ki je "kaput".


Praviš, da je v pc instalirana se ena mrežna kartica, ki je zanič in sedaj poskušaš ustvariti povezavo preko mrežne na matični? če je tako, odstrani vse gonilnike(obeh kartic) ,odstrani tudi "kaput" mrežno in potem instaliraj najnovejse gonilnike za integrirano mrežno kartico...

To bi moralo potem delat..

simon5029 ::

windowse XP sem naložil na novo,in sem že pred tem odstranil fizično mrežno kartico,ki je bila razlog, da se računalnik sploh ni hotel prižgat.Bom pa še enkrat probal vse gonilnike odstranit,pa ponovno naložit za vsak slučaj.

shinko ::

mogoče pa je tudi integrirana mrežna kaput, glede na to da je nekdo pred tabo že dal novo mrežno not. kupi novo, stne par evrov...

simon5029 ::

sem že pomislil na to ja
Kako pa bi lohk kej opazil,da je zanič?
Ali se sploh da kako pogledat,oz.ugotovit

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

PCwizard ne zazna nobene kartice,kar verjetno pomeni da ne dela.
Naj kdo potrdi mojo mišljenje,ker nisem še zelo vešč teh stvari

PacificBlue ::

Bolj bi zaupal Everestu, ko praviš da jo je zaznal.

Sicer pa v Device Manager ti itak mora kaj pisat, vsaj rumene klicaje imaš verjetn?Al kako?

Prilepi kako sliko..

simon5029 ::

v everestu v pregledu Mreža, mi pod PCI/PnP mreža zazna in izpiše tole: Ethernet Controller [90EC-8139][NoDB]
Kaj bi tole pomenilo še ne vem točno

PacificBlue je izjavil:

Bolj bi zaupal Everestu, ko praviš da jo je zaznal.

Sicer pa v Device Manager ti itak mora kaj pisat, vsaj rumene klicaje imaš verjetn?Al kako?

Prilepi kako sliko..



Ja seveda so rumeni klicaji

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

verjetn sem že neki glupega napisu,ker ni odgovora hehe

simon5029 ::

Vredu
Vidim da mi tud everest ne zazna mrežne kartice,a to pomeni da jo sploh ni,ali da je onemogočena na kak način,ali pa da je zanič,in je zaradi tega sploh ne zazna?

alexz ::

poglej v biosu nastavitve za integrirano mrežno kartico mogoče kaj ni vreji nastavljeno.

če od tukaj http://www.asrock.com/mb/download.asp?Model=775i945GZ&o=XP inštaliraš drajverje za LAN bi mislim da mrežna kartica morala delat. če ne dela pol je pa zgleda res zanič.

simon5029 ::

probavam od začetka
Sedaj ko odstranim zadevo iz winsov,in restartam,mi jo xp-ji najdejo,samo ni in ni pravih gonilnikov

Zmer bolj se mi zdi da so samo gonilniki krivi
bom še mal probaval,pol pa vse skup nekam vržem pa bo :P

Če ma kdo še kako idejo naj pove, jst pa ta čas še mal probam

PacificBlue ::

probavam od začetka
Sedaj ko odstranim zadevo iz winsov,in restartam,mi jo xp-ji najdejo,samo ni in ni pravih gonilnikov


KKo da ni? Samo izberes tapravi operacijski sistem, in voila:)

http://www.asrock.com/mb/download.asp?M...

simon5029 ::

sem šel od začetka kot je potrebno,in ni uspeha

Čudi me da winsi najdejo napravo,vse ostalo pa kaže da je ni.Sem probal že najmanj 10 različnih gonilnikov, pa nič.

Upam da ne delam kaj narobe in sam sabe zajeb...

simon5029 ::

a še kakšna nastavitev v biosu ali na sami plošči ali mogoče XP-ji obstaja da sem spregledal kaj?

inštaliram gonilnik pa

zmer napiše da gonilniki niso nameščeni

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

mi lahko kdo pove kaj pomeni tale opis naprave v everestu?
Ethernet Controller [90EC-8139][NoDB]


še bolj vesel pa bi bil če mi da kdo msn da bo vse skup hitrej

Zgodovina sprememb…

PacificBlue ::

si instaliral ta gonilnik: http://europe.asrock.com/downloadsite/d...

?

Če si, in kljub vsemu kar si napisal, da si naredil ne pomaga, potem je mrežna zelo verjetno zanič.

simon5029 ::

bom probal takoj

ah to sem že probal ja
bom poiskal mrežno pa bo

A je kdo ki podari v LJ

Zgodovina sprememb…

simon5029 ::

Če si, in kljub vsemu kar si napisal, da si naredil ne pomaga, potem je mrežna zelo verjetno zanič.[/st.citat naj bi izjavil:



probal vse pa še kaj več hehe nimaš kej bom nehal,verjetn tud tisti k je mel prej ni imel brez veze dodatne kartice

No pa še zadnje vprašanje:
Ali se fizično ne more vidit da je zanič,ali pa s kakim instrumentom,da si naslednjič prihra


probal vse pa še kaj več hehe nimaš kej bom nehal,verjetn tud tisti k je mel prej ni imel brez veze dodatne kartice

No pa še zadnje vprašanje:
Ali se fizično ne more vidit da je zanič,ali pa s kakim instrumentom,da si naslednjič prihranim čas:)

x.sci ::

Lucke bi ze morale svetit. Mogoce bi lahko poskusil se s kakim drugim os-om.

St235 ::

Zakaj pa si imel dve mrežne noter že na začetku? ponavadi ljudje ne kupujejo dodatne mrežne brez razloga. Glede na opisano je velika verjetnost da je kartica pokvarjena. Vizuelno seveda ni nič za videt, brez servisa boš pa zelo teško za 100% vedel. Fora je v tem, da mrežna stane kakih 10 EUR in je se zaradi tega ne splača vozit računalnika na servis.

simon5029 ::

ni druzga kot pokvarjena je, sej drugače bi jo morala vsaj wizard al pa everest zaznat,pa sem na koncu videl da je ni noben in pa drži da tud druga ni bla brez veze noter,ki je bla "zažgana"na enem delu.Nisem tud dostkrat še gledal s temi programi,in sem še dost nov v poznavanju strojne opreme.
Je že nova not in dela b.p.
Je pa sosed najdu računalnik na odpadu,in celo dež je padal dan pred tem,tko da čuda da sploh dela kaj.Človek rad brska po smeteh al kaj ,ne vem.Sem sosed in me je prosu če lohk zaženem comp.
Ne prašte kolk sem se jeb.. , da je sploh prižgal.U bistvu pa koj ko sem dal ven mrežno se je zagnal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PCI naprave

Oddelek: Strojna oprema
10622 (550) simon5029
»

SATAII disk problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
81016 (932) il
»

Nasvet za upgrade Motherboard in Procesor (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
516414 (4859) ncc2000
»

Zelo, zelo cuden problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71677 (1348) #Fr3aKazoiD!
»

Asrock plate - usb oporečen?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161409 (1002) Pyr0Beast

Več podobnih tem