» »

Dve mrežni kartici v računalniku in konflikt

Dve mrežni kartici v računalniku in konflikt

eraserr ::

Gre za Nforce2 platformo z Athlonom XP.

Kartice:
AGP:
Grafična kartica

PCI:
Sound Blaster Live!
Leadtek TV Tuner
Mrežna kartica (Realtek čipovje)

Problem nastopi ko hočem dodati še drugo mrežno kartico. Če jo dodam sploh ne pride v windowse in se prej resetira.
Če odstranim zvočno kartico, pa druga mrežna deluje normalno.

Problem je kombinacija dveh mrežnih in SB Live, namreč tudi če vzamem TV Tuner ven in sta notri samo obe mrežni in zvočna, stvar ne dela.

V čem bi lahko bil problem?

Hvala za pomoč!

bluefish ::

verjetno se tepejo med sabo. V BIOS-u se poigraj z nastavitvami IRQ.

Duhec ::

SB Live daj v PCI slot, ki je najbližji AGPslotu. Drugače poglej v literaturo osnovne plošče kateri PCI slot šera (share) kateri IRQ.

StratOS ::

Če ima BIOS opcijo manual konfiguracije IRQ in resourcejev se poigraj z le-temi, čudno se mi zdi, da pride do konfliktov. A si dobil kakšen BSOD pri uporabi obeh mrežnih ?
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

MrStein ::

SB Live je znan po svojih težavicah.
Včasih pomaga sprememba nastavitev "PCI Latency" v BIOS-u.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

eraserr ::

Čudno, v knjigici od matične plošče piše da se da nastavljat irq-je za posamezne pci slote, ko pa pridem v bios pa te možnosti ni. Mogoče bo treba firmware nov dat.
Brez teh nastavitev pa skoraj ne vem če je kakšna možnost da zadevo usposobim, razen če probam vseh 360 kombinacij kako vstavit kartice pa če slučajno uspe ena taka da ni konfliktna.

Drugače pa je rezulatat nedelovanja tak da začne nalagati windowse, torej ko napiše tisti windows napis in spodaj tiste modre črtice ki napredujejo, potem pa se zelo kmalu mašina resetira. Nobenega blue screena ali kaj podobnega.

MrStein ::

eee, torej PCI Latency. Si probal ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

eraserr ::

V biosu žal ni pci latency nastavitve, vsaj najdem je ne pod tem imenom.
Mogoče bo kaj bolje ko naložim nov bios, ampak žal nimam časa za to v tem trenutku.
Če bo kaj novega poročam čez par dni.

MrStein ::

So tudi neki programčki, ki to naredijo. Lahko iščeš po pojmih "live, via, latency".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

eraserr ::

Sem naložil najnovejši bios, pa še zmeraj ni možnosti nastavljanja irqujev, pravtako ni možnosti nastavljanja PCI latency.

Sem našel en program NF2Tweaker s katerim se da spremenit PCI latency, samo je pa problem v tem da to deluje samo dokler windowsi tečejo, ko resetiraš pa to ne velja več.
Meni pa sploh ne pride do windowsov če imam dodatno mrežno notri skupaj z Live-om, tako da softwareske rešitve očitno odpadejo.

Mam občutek da bo tole težek problem.

Duhec ::

Zdaj, koje že minil teden pa še povej točno katera plata je to.
Si sploh probal prestavit SBLive v drugi, tretji, četrti .... slot ?

eraserr ::

Ok, problem sem končno rešil.

@Duhec: Plošča je Epox 8rda6+pro, ena zadnjih in najbolj našutanih socket a plošč.

Kaj je bilo? Probal sem vse možne kombinacije slotov, kaj se shara kaj ne... nič ni pomagalo.

Na koncu sem se odloču da bom poskusno nanovo naložu windowse pa da vidm če bo kaj boljš, ker je vedno se resetiral med nalaganjem windowsov in sem posumil da je nekaj pri njih narobe. In sicer naredim backup trenutnega sistema, nanovo naložim windowse in zadeva dela. Grem nalagat driverje in zadeva ne dela več. Po nekaj eksperimentiranja sem ugotovu da problem delajo nforce driverji za plato, najverjetneje GART driver. Ko sem driverje vrgel dol je zadeva začela nazaj delat.
Nato sem nazaj naložil prejšnji sistem in v safe mode-u naredil uninstall nforce driverjev in sedaj zadeva dela.
Kdo bi si mislil da bo problem v teh driverjih.

Hvala vsem za nasvete, kjub temu da je bilo čisto nekaj drugega :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Audigy 2 ZS, Presketanje na obroke (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
635195 (4192) hyphh
»

mrežna kartica-driverji

Oddelek: Strojna oprema
184080 (3886) bluefish
»

Meni tud mašina zmrzuje, smrc...

Oddelek: Pomoč in nasveti
181227 (1054) Justy
»

OC-anje ABIT KT-7A: <b>Update</b>

Oddelek: Navijanje
271260 (954) morphling1
»

problem z novim PCjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
7862 (714) Siluro

Več podobnih tem