» »

Ad-Blockerji - kraja?

Ad-Blockerji - kraja?

Saladin ::

Avtor ene spletne strani, ki jo redno obiskujem, je načel temo o Ad-Blockerjih (popup-blokerji in podobno) in legitimnosti uporabe le teh.

Gre se za avtorsko stran, ki jo sam vzdržuje in na kateri ima par reklam, ki mu prinašajo nekaj dobička.

Tega dobička pa seveda ni, če imajo obioskovalci vklopljen ad-bloker in niti ne morejo kliknit na kakšen link, ki bi avtorju generiral denar.

Sklenil je, da to ni kraja niti protizakonito, je pa nepoštena do avtorja.

Se strinjam.

Če bi čisto vsi imali ad-blokerje, bi se internetni sistem oglaševanja sesul, saj nihče ne bi gledal reklam in noben avtor ne bi profitiral od njih.

Pošteno bi bilo, da ob obisku strani (če si zadovoljen) avtorju vsaj malo povrneš trud z deakzivacijo ad-bloekrja in morda z kakšnim klikom na reklamo.

Kar me privede na ločeno vprašanje:
A se dajo dobiti programi, ki bi avtomatsko klikali na reklame določenih strani (torej kot tvoja nagrada avtorju in ne kot način, da bi nelegitimno avtomatsko klikal na svojo stran za svoj zaslužek)?

Morda da bi se v skritih podoknih nadaljevalo klikanje kot simulacija resničnega obiskovalca (PCji in internetne linije so danes dovolj hitre za to in nemotenjo normalno brskanje).

Kako je z njihovo detekcijo in če (ob zmerni uporabi) niso zasledljivi - kaj bi se zgodilo če bi ga vsi začeli uporabljat?

Bi se tudi porušil sistem spletnega oglaševanja (prej zaradi nobenih klikov, sedaj zaradi preveč klikov in nesposobnosti ločevanja "pravih" obiskovalcev od botov)?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Bakunin ::

cry me a river...

Utk ::

Jaz zblokiram vse kar se da. Če imaš na strani neke kulturne oglase, jih bo pa vseeno pokazalo. Kulturni oglas je zame takšen kot je na googlu. 7 pasic, ki ti skačejo gor in dol in nekaj flešajo pred očmi pač ne.

kriko1 ::

Jaz imam večinoma izklopljene vtičnike zaradi zabitih bling bling reklam ki ti skačejo čez ekran.
Blokirane imam tudi določene oglase ki otežujejo pregledovanje spletne strani.
Nimam nič proti če so oglasi kulturni, kot jih ima npr google, vendar drugo bom blokiral.

Tilen ::

Nekatere strani zaznajo ad blocker in ti preprecijo dostop do strani. Ali pa vidis osnovno stran, ce pa hoces it pod downloads ali pa kaksne specificne projekte gledat pa pise, da mores ad blocker izklopit.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PaX_MaN ::

Pač poiščeš drug download server. Ko jih jebe.

frudi ::

Pošteno bi bilo, da ob obisku strani (če si zadovoljen) avtorju vsaj malo povrneš trud z deakzivacijo ad-bloekrja in morda z kakšnim klikom na reklamo.

tipjoy

Reklame? Če se že toliko trudim, da mi jih ni treba gledat, potem je menda očitno, da jih niti klikat ne mislim. Če bi moral trpeti kup reklam na strani, bi se kvečjemu zelo zvišala verjetnost, da strani sploh ne bi obiskoval.
Če mi katera stran misli blokirat dostop zaradi tega, ker blokiram njihove reklame, pa k**c jih gleda. Naj si zmislijo nek normalen poslovni model, ali pa zaradi mene lahko crknejo (stran, ne njeni avtorji :).
Nazadnje si bodo še pri POP TV zmislili, da jim dolgujem denar, če grem med reklamami scat...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

CoolBits ::

Nevem kje je problem, saj lahko onemogočiš ad-blocker za določeno stran in ti na tej strani pol vedno prikazuje oglase, dokler spet ne omogočiš.

jan01 ::

Nobena stran ti ne more blokirati uporabe adblockerja(če imaš seveda še noscript prav nastavljen....

poweroff ::

Avtor ene spletne strani, ki jo redno obiskujem, je načel temo o Ad-Blockerjih (popup-blokerji in podobno) in legitimnosti uporabe le teh.

Gre se za avtorsko stran, ki jo sam vzdržuje in na kateri ima par reklam, ki mu prinašajo nekaj dobička.

Tega dobička pa seveda ni, če imajo obioskovalci vklopljen ad-bloker in niti ne morejo kliknit na kakšen link, ki bi avtorju generiral denar.


Lastnik ene založbe, ki jo redno obiskujem, je načel temo o P2P omrežjih in legitimnosti uporabe le teh.

Gre se za založbo, ki jo sam vzdržuje in ki izdaja tudi glasbo mladih bendov, prodaja skladb pa mu prinaša nekaj dobička.

Tega dobička pa seveda ni, če uporabniki piratizirajo preko P2P in ne kupujejo komadov, kar bi avtorju generiralo denar.

Recimo takole.


Zdaj pa svojega kolega vprašaj ali kupuje CDje ali pa jih vleče iz P2P. Če slednje, naj se neha pritoževat nad tistimi, ki mu "odžirajo" oglase.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gmail začenja prikazovati slikovne oglasne

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
265774 (4184) mtosev
»

Facebook imel lani več kot tristo milijonov dolarjev dobička

Oddelek: Novice / Rezultati
3611424 (9526) antonija
»

Se vam zdi blokiranje reklam narobe?

Oddelek: Loža
162420 (2127) Poldi112
»

DPI tehnologija v Sloveniji

Oddelek: Novice / Zasebnost
193912 (2946) poweroff
»

Kak IE7 popup blocker izklopit ?

Oddelek: Programska oprema
61014 (929) MrStein

Več podobnih tem