» »

MB Soltek SL-86SPE2-L ne da od sebe zvoka, pa da jo j***eš!

MB Soltek SL-86SPE2-L ne da od sebe zvoka, pa da jo j***eš!

moat ::

Pozdravljeni!

Kolegu sem zamenjal komponente, ki mu jih je poškodovala strela (napajalnik, matično in hladilnik za procesor P4, podnožje 478). Torej, na novo sem namestil tudi Windows XP Pro (zaradi napake na zagonskem sektorju pa tudi sicer zaradi zamenjave in povsem druge matične plošče, ki je seveda rabljena in brez gonilnikov). Zdaj pa problem.

Problem imam z audio driverjem. Matična plošča je Soltek SL-86SPE2-L, socket 478;
več na tej strani in problemi na tej in še drugih straneh.

Zdaj, Everest pokaže, da gre za (audio kartico - čip) Intel ICH5, kodek Realtek ALC650.

Poskušal sem že nekaj AC 97 Realtek driverjev (driverji na Realtek in Intelovi spletni strani), vendar nimam sreče.

Ima morebiti kdo omenjeno matično ploščo in bi mi svetoval, kateri audio driver naj prenesem in namestim?

Hvala, moat.

kondezator ::

Probaj si potegniti tale driver.

moat ::

Pozdravljen, kondezator.

Torej sem "to stvar" potegnil dol, misleč, da gre za driver. Toda gre za arhitekturo čipa ALC650 v pdf datotekah in neke datoteke s končnico .dsn, 8-O hmm google.
No, ne vem, vsakršna pomoč dobrodošla, hvala.

LP, moat.

bluefish ::

Pri teh Realtek driverjih je velikokrat problem, da je potrebno nastaviti izhode in celo ročno zagnati stvar. V opravilni vrstici poglej, če je prisotna ikonica od driverjev. Če ja, potem se malo poigraj z nastavitvami zvočnikov (Speaker Configuration) in preizkusi različne izhode na kartici.

moat ::

blueFish, pozdravljen.

Edine driverje, ki mi jih pusti naložiti so tile tukaj; gre za Realtekove driverje WDM_A404, torej verzije 4.04 (starejše verzije dotičnih nisem poskusil, saj so zadržali podporo za nazaj, za vse čipe). Po namestitvi mi normalno pokaže ikono za glasnost. Tudi v Nadzorni plošči, pod Zvoki in avdio naprave, so lepo vidni Realtekovi kodeki, izhod zvoka na zvočnike pa ne dela.
No, hvala, da si mi namignil, da je pogosto težava v nastavitvah in se bom poskušal poigrati z njimi. Čeprav sem mnenja, da bi pač zvok moral delati, vsaj do zdaj nisem imel nikoli težav in problemov z nekimi dodatnimi nastavitvami pri kodekih na matičnih ploščah; torej, nikoli mi še ni bilo treba "ročno" nastavljati in izpeljati zvok na zvočnike.

LP, moat.

bluefish ::

uporabi iskanje v Win in poišči datoteko soundman.exe in jo zaženi.

solatko ::

Poglej če imaš priklopljene sprednje zvočnike, če imaš samo dva, v nastavitvah daj na stereo in ugasni UJC, pa bi moralo delat.

moat ::

blueFish in solatko, hvala za odgovore.

Torej, zadeva je sledeča. Zvok dela!!!
Moral pa sem ga ročno spelat iz čipa ACL650. Torej, zagnal sem program AC97 Configuration, v katerem sem potrdil Speaker Configuration in se poigral z nastavitvami. Špila torej samo tako, da sem odkljukal možnost 6 cannnel=5.1 speaker out, izhod pa nastavil na center/subwofer speaker out ter činč potisnil v roza (khm..., da Pink Panther barvasti vtič (zeleni, ki bi moral delati, sploh ne dela ne dela)), pri modremu, če ga nastavim na speaker out, pa je slabši zvok. Torej, dela zvok pri gledanju filmov, pri poslušanju zvočnih datotek, pazi... ne dela pa pri npr. nalaganju Windows in pri izhodu iz OS (standardni zvok, ko prideš v winse ali ko izklopiš računalnik). Zanimivo, ne:D?

Hvala za pomoč in lep dan še naprej, moat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tronote m85 zvok

Oddelek: Zvok in slika
278018 (2207) simongrega
»

Windows 7 - problem z zvokom

Oddelek: Pomoč in nasveti
376710 (4419) Mikec17
»

gigabyte k8nf-9 - zvok samo na enem kanalu

Oddelek: Pomoč in nasveti
71091 (944) svecka
»

Navijanje P4 3.0

Oddelek: Navijanje
10972 (840) _spirit_
»

Nove Soltekove matične plošče

Oddelek: Novice / Matične plošče
71497 (1497) AtaStrumf

Več podobnih tem