» »

Virus

Virus

MihaFirst ::

Pozdravljeni!

Fasal sem virus, ki mi je zablokiral dostop do programov, dokumentov in task managerja. Kaj mi je storiti? Gre za prenosnik (HP, XP), v katerem mi v Safe mode ne delata miška in tipkovnica.

Je še kaka druga možnost, kot da grem preko Ubuntu Live CDja brisat viruse oz. reševat podatke?

LP

imagodei ::

Forum je poln nasvetov glede tega.

Vedno bolj mi gre na živce, da ne znate uporabljat googla, niti Iskanja na slo-techu oz. da ne premorete niti toliko potrpljenja, da bi pred pisanjem nove teme v oddelku pregledali ta isti oddelek.

Znajdi se sam, ali pa ti bo mogoče odgovoril kdo, ki mu ne gre na živce, da je vsake 2 dni odprta ista tema.

Odpiranje podvojenih tem je pa tudi v nasprotju s pravili foruma.
- Hoc est qui sumus -

R33D3M33R ::

Dobijo se live cdji, ki vsebujejo tudi antivirusne programe. Recimo Hiren's boot CD, Avast ima svoj CD (BART) itd.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

MihaFirst ::

@imagodei: Princip saniranja računalniške nesnage nasplošno mi je dobro znan, prav tako tudi politika foruma glede odpiranja novih tem. Tu sem pa opisal specifične lastnosti virusa in tako pričakujem kake bolj oprijemljive odgovore.

@R33D3M33R: Najlepša hvala. se mi zdi, da bi znalo delovat.

MihaFirst ::

Ubuntu mi pri poskusu dostopa do podatkov izpiše "Cannot mount". Lahko poskusim na silo, vendar, bi to znalo bit nevarno? Zanima me tudi, če je še kak drug način?

Te bootable antiviruse sm si pogledal, pa nisem prišel do ničesar oprijemljivega...

LordWorm ::

edward super je da si odpru temo ker gre za zelo pasji, popularen in dokaj nov trojanski konj!

imenuje se SMITFRAUD in za removal vodice lahko v googla vpises how to remove smitfraud.

tudi jst sem ga fasal in zal nobeden od teh vodicev NE POMAGA!

zadeva je res trdovratna - sem ze dostikrat imel trojanca a sem ga v tem casu ze odstranil medtem ko pri temle resno razmislam o format c:

kokr da gre za neke korenine ki skos trojance ustvarjajo in dokler te korenine ne zbrises se ga ne losas - sprobal vse ta dobre antivirue in ne gre stran

edino idejo ki se imam je program HIJACKTHIS ki pove kaj je sumljivo in potem tiste stvari ki so okuzene v safemode odstanim ker tudi register ne pusti popravljat v normal mode.

ce kdo najde resitev ki deluje pa prosim da posta tukaj...res nimam casa za format in mudi se...
ni podatka

Pyr0Beast ::

Hehe, za reševati take težave je pa skoraj najbolje kar formatirati.

Stvar se ti namreč zašre v register. V safe modu se teh stvari rez težko znebiš, potrebno je kar nekaj časa, da vse zlobne vrsteice pobrišeš. (Ne samo pod HKLM/Software/Microsoft/CurrentVersion/Run
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

imagodei ::

Kot rečeno - zeh, zeh, zeh. Ako je smitfraud, sta tukaj dve recent temi:
Virus v kompu - kako rešiti problem ?! - V tej temi je Saladin lepo napisal, kako se znebiš Smitfraud nesnage
problem z trojancem al če je sploh trojanec - Pa še ena tema, v kateri sem opisal, kako se na splošno pristopi k odstranjevanju takšne nesnage.

Ena največjih napak je, da odstranjuješ spyware/adware/trojance medtem, ko si priklopljen na mrežo.
- Hoc est qui sumus -

MihaFirst ::

V kolikor formatiram... Je možno zbrisat registre in sistemske fajle, ohranit pa podatke na D: pogonu in v specifični mapi na C:? Mislim da je možno vsaj celotno ne-sistemsko particijo ohranit, ne? :/

Sicer pa, bom poskušal, ampak tole ni prav v temi opisanem Smitfraudu podobno... :(

Pyr0Beast ::

Prvo kot prvo, naredi backup in se šele nato igraj s formatiranjem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MihaFirst ::

Kot sem že zgoraj omenil. Nimam dostopa do programov in dokumentov. V Safe pogonu mi je zablokiral miša in tipkovnico, ampak morda je bilo to slučajno: bom preveril, ko pridem domov.

Torej, je možno brez večjega tveganja ohranit D particijo? Mojemu sosedu je to uspelo po nesreči, zaradi nepismenosti :)

Pyr0Beast ::

Še en disk in na tistega namesti sistem, nato pa rešuj podatke, kakorkoli želiš. [:D]
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

MihaFirst ::

No, to res ni posebna spretnost.... Če ne gre za laptop... Kako bi pa to izpeljal? Z USB zunanjim diskom? Ga namreč nimam. Povejte no, kak bi šlo z nebrisanjem pri formatiranju? Rabim dejstvo, ne mnenje :P

bluefish ::

lahko kvečjemu uporabiš Partition Magic in zmanjšaš particijo. Nato pa nanjo presnameš podatke. Seveda pa je problem fragmentacija in to, da nova particija verjetno ne bo dovolj velika. Res bo še najbolj enostavna opcija, da kupiš ali pa si sposodiš prenosni disk. Če so podatki res tako pomembni, ti ne bo žal tistih nekaj €.
Lahko pa kupiš samo ohišje za disk in potem vanj vstaviš enega iz namiznega računalnika, če seveda je ta opcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Virus ki zahteva 100 eur za odblokirat windowse (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Informacijska varnost
15443579 (25619) BorutK-73

Okužen RAM !

Oddelek: Programska oprema
423158 (1982) Aston_11
»

Prevelika poraba prosecorja

Oddelek: Strojna oprema
475427 (4568) alro
»

kako naj izbrišem viruse in druge škodljive datoteke ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
372716 (2158) @nny
»

Odstranjevanje trdovratne hibridne zalege [Napredno]

Oddelek: Informacijska varnost
312817 (1983) fiction

Več podobnih tem