» »

IPTV preko koaks kabla

IPTV preko koaks kabla

Infinity ::

Doma imamo po hiši napeljan koaksialni kabel ki se je uporabljal za prenos signala kabelske TV. Sedaj pa bi radi prešli na IPTV, in tukaj nastane sledeč problem med priključkom kjer je prikljopljen modem in TVjem je velika razdalja in nekaj sten, poteka pa po vseh sobah podometno napeljan koaksialni kabel za kabelsko TV. zanima pa me ali bi bilo mogoče s pomočjo kakšnih pretvornikov pošiljati signal od modema do STBja signal preko tega kabla. Sam imam kar nekaj znanja iz omrežnega področja ampak v tem primeru pa nimam pojma kao bi to izvedel. Naštejte mi vse možnosti, in napeljevanje UTP kabla je zadnja možnost ki jo bomo ubrali.

Hvala za odgovore.

Edit: typo
  • spremenilo: Infinity ()

Matheeew ::

Samo UTP ali wireless opcija. As far as I know.

mte ::

Ena varianta, ki pa se mi zdi še slabša, je ta da postaviš STB nekje blizu modema, potem pa nabaviš IR sprejemnik in repeater. To lahko potem spelješ preko (drugega) koaksialnega kabla. Ampak vseeno se mi zdi precej boljša ideja vzet koaksialca ven pa napeljat UTP. Sigurno se bo v prihodnosti našla še kakšna stvar ki bo potrebovala napeljan UTP.

Lahko pa nabaviš tudi dva brezžična routerja, ampak morata podpirati še nedokončan 801.11n standard in možnost takšne povezave, ampak če imaš znanje iz omrežij boš verjetno te stvari bolj poznal kot jaz.
Seveda si tudi z 801.11n omejen s pasovno širino, pa še dražje je, tako da tudi to ni najboljša rešitev trenutno.
lp

Infinity ::

problem pri wifi rešitvah je tko k si rekel omejena pasovna širina. Sem tudi razmišljal da bi koaksialni kabel enostavno zamenjal z UTP, a nisem siguren da je kabel v cevi, oče mi je neki omanjal da je kabel kar vlit v beton in če je to res bo nemogoče potegniti utp po obstoječi poti. Prva varianta tudi ne pride u poštev saj bi bila izguba prevelika. Nekoč sem nekaj bral da bi se dalo preko nekih pretvornikov Ethernet signal speljat tudi preko koaks kabla a napisanega nikjer ne najdem. Stric google pa mi tudi ni nič pomagal. nebi pa rad nadometno polagal kabla še manj pa štemal steno saj to nebi bilo estetsko kasneje.

Če ima še kdo kakšno idejo je dobrodošla.

Matheeew ::

Nekaj takega sem sicer misli z wireless: http://www.telos.si/ruckus.htm

Infinity ::

tole mi je pa ušeč pa si bom še mal pogledu, mogoče bo še problem to k je umes ena plata armiranga betona, in bo treba pogledat. Hvala za link. Še naprej pa bi bil vesel če mi kdo kaj predlaga.

mte ::

Kolikor gledam tisti Ruckus izgleda zanimivo, ampak med podatki je tudi omenjen prenos 20MB/s. Samo za primerjavo - baje na momente Discovery HD pokuri tudi 25MB/s...
Sicer govorim na pamet, ker nisem sprobal, ampak vseeno samo kot opozorilo pred nakupom.
lp

Pyr0Beast ::

Kaj pa etherner over line oz. preko vtičnice ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Infinity ::

bi šlo sam nevem kakšni so kej prenosne hitrosti

IceIceBaby ::

Odvisno od naprave, nekatere so deklarirane do 200mbit. Če je napeljava solidna bi moral HD delovat brez težav.

So pa take rešitve kar drage. Od Netgeara 200Mbps kit pride nekaj čez 200€ (2 vmesnika). Če imaš možnost je še vseeno boljše potegniti UTP.

buneech ::

Zaveži UTP s tem koaksialcem pa samo potegni ven koaksialca, če je možno.
Ta ethernet over line sem pa v praksi videl pri kolegu doma, in prav fajn dela. Je pa cena tudi ključen faktor.

Infinity ::

sem pomislil da zvežem skupaj pa potegnem ampak je koaks ulit v zid in ni v cevi. Kako bi pa preko tega Eth over powerline lahko uporabil za 2 STBja(nemoram si predstavljati kako bi ločikl liniji).

buneech ::

http://www.broadbandbuyer.co.uk/Shop/Pa...

Na tej strani izgleda vse jako simple...

Infinity ::

to ja, ampak po mojih info(možno d se motim) mora biti vsak STB na svojem portu na modemu in če bi imel iz modema 2 liniji na powerline bi po mojem vse skupaj nekam čudno, če sploh bi, delalo.

Pyr0Beast ::

Iz modema potegneš kabel v vmesnik, iz vmesnika na drugi stran hiše pa v STB. Čist simpl.
(Dasiravno te mnogo ceneje pride, če potegneš 500m kabla, magari skozi okno :) )
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

SasoS ::

Baje imajo te powerlini včasih težave z multicastom. Je treba preveriti pred nabavo!

AtaStrudl ::

Koliko metrov je tistega koaksa? Kaksne kvalitete?

Morda ima dovolj malo izgube na 2.4GHz, da bi po njem povezal dva wireless ruterja. ("wired wireless :-)
Prednost bi bila, da bi bil v "etru" sam, in bi ruterja delala z max hitrostjo. (Ali ni ta ze na G standardu do 50Mb/s?)

Jaz imam zvezo po luftu z dvema ASUS WL500G (ki sta samo 801.11g), kot LAN bridge. Kadar je "zrak cist" (ni guzve na bandu) lahko preko tega gledam video (DVD mpeg format cca 6Mb/s) z enega racunalnika na drugem. Na kablu bi bil vedno "zrak cist".

Z multicastingom ne vem, kaj bi bilo, jaz sem probal file z diska preko NFS, in pa sliko iz Dreamboxa (sat tv) na Mplayer...

Pyr0Beast ::

Direkten connect. s kablom in močmi preko 5mW se najbrž nebi dobro obnesel za routerja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

krneki007 ::

kaj pa kombinacija dveh starih hubov: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/ima... ,kjer bi uporabil obstoječi antenski koax za povezavo med huboma?

Infinity ::

bom si pogledu tole z hubom kako bi delovalo. Koaks kabla pa je okoli 5 metrov, za kvaliteto ti pa nebi znal povedat, malo več mi povej kako bi se tole "wired wireles" varjanto izpeljalo.

bosto ::

bom si pogledu tole z hubom kako bi delovalo. Koaks kabla pa je okoli 5 metrov, za kvaliteto ti pa nebi znal povedat, malo več mi povej kako bi se tole "wired wireles" varjanto izpeljalo.

Ce se dobro spomnim je tv koaks 75 ohmski, wireless zadeve pa imajo 50 ohmski izhod za anteno (oz v tvojem primeru kabel) .. tako da to ne bo delalo.

Raw ::

kaj pa kombinacija dveh starih hubov: http://www.bolha.com/index.php/ukaz/ima... ,kjer bi uporabil obstoječi antenski koax za povezavo med huboma?

Bi šlo, ampak bo speed ozko grlo (10Mbps). Najbolje zamenjat kabl za UTP (oz FTP..).
I am what I am and I do what I can

Saso_C ::

KSZ.

Moj Amino od T2 ima RF izhod. Na T2ju so mi dali zraven koaksialni kabel, ker sem jamral, da mi TTX ne dela.
Se pravi, sliko bi lahko gledal preko koax kabla, problem se pojavi pri preklapljanju med programi.

Pyr0Beast ::

Mrežna kartica s coax izhodom :)
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AtaStrudl ::

Ce je samo 5m bi moralo delat.

Direct connect in 5mW ni problem, manj kot 20mW skurilo sprejemnika zagotovo ne bo - lahko bi ga morda prekrmililo, in zaradi popacenj ne bi delalo.
V tem primeru pac dodaj se par metrov koaks kabla za atenuator, in ga zvitega vrzi pod posteljo.
Ampak najbrz ne bo treba, ce nimas ravno "ta boljsega" koaksa (folija, penast izolator) ima tistih 5m starega kabla vsaj kakih 20dB izgube...

50 / 75 ohm tudi ne bo problem - to sploh ni tako huda odbojnost - poleg tega pa bo ne tako majhno slabljenje 5m starega koaksa na 2.4GHz reflekse se dodatno pobralo.

Infinity ::

hvala za odgovore. od soseda si bom sposodil še en wireles router da sprobamo in vam soročim.

20sdfj093f ::

Coax kabel ne bo uporaben za mrežo, zaradi razlike med 50 in 75 ohmi.

Varianta je, da daš Aminota v drug prostor, nato pa si kupiš IR-RF pretvornik za daljinca... v prostoru s TV imaš kištico, ki sprejme IR ukaz in ga preko RF pošlje v drug prostor k Aminotu, kjer je spet kištica - ta pretvori iz RF nazaj v IR.

Amino je seveda povezan preko obstoječega coaxa.

LPd

AtaStrudl ::

50 / 75 ohmov ne bo noben problem. To je se vedno boljsa prilagoditev od mnogih homemade anten, s katerimi ljudje veselo komunicirajo.

Verjetno bos povzrocil precej vecjo neprilagoditev pri priklapljanju starega koaksa na tiste "narobe SMA" konektorje, ce nimas kakih primernih pigtailov. To je ipak 2.4GHz, in ne mores kar po elektroinstalatersko... Racunaj, da je valovna dolzina cca 12cm, in vsaka ovira vecja kot morda desetinko tega je ze huda stvar. Vezanje z zickami vec ali manj odpade... (no ja, pri 30dB rezerve se vcasih cudis preko cesa vsega se signal prebije :-)


Problem bi lahko bil tako star in gnil kabel, da bi imel prevec slabljenja na 2.4G.

20sdfj093f ::

Si zihr da se ne bo odbijalo in motilo?

Pesimist ::

Kaj te tvoj modem pa ne podpira Coax izhoda. To se moj ceshi prospero podpira. :D

AtaStrudl ::

Na prehodu 50/75 se odbije samo 4% moci.
Poleg tega je WIFI narejen tako, da ga odboji prevec ne motijo, saj je namenjen za uporabo na vse prej kot idealnih radijskih trasah, kjer tudi mrgoli odbojev.

Infinity ::

no tole z dvema wifi routerjema in coax kablom kot prenosnim medijem pri meni ni delval. Žal. Očeta sem končno prepričal da zadevo napeljemo nadometno tako da ni več problema. hvala za vse odgovore.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uporaba koaksialnega kabla v hiši

Oddelek: Omrežja in internet
193508 (1560) scenic16
»

UTP na Koaks (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
555476 (4504) Gapi
»

Koliko kablovja pri Lastovki - Krim (net, telef. TV)

Oddelek: Omrežja in internet
81241 (988) Navy
»

internet in IP Tv po koaks mreži

Oddelek: Omrežja in internet
81389 (1389) CallMeAl
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402388 (1859) klemen338

Več podobnih tem