» »

Svetlobne table z omejitvijo hitrosti

Svetlobne table z omejitvijo hitrosti

SkIDiver ::

Ker je že toliko tem o prometu in vse kar je z njim povezano me zanima edina neznanka, ki jo srečujem na cesti - svetlobne table ob cestišču in nad cestiščem.

Primer: Če se peljem proti predoru Golovec iz štajerske smeri že pred galerijo stoji tabla 100. Za radarjem malo preden vstopiš v tunel Golovec pa stoji svetlobna tabla, ki sporoča 80. Ali je ta svetlobna tabla enakovredna kovinskemu znaku z oznako 80 ali ne? Ravno tako me zanima za info table, ki segajo čez celotno smerno vozišče na AC in občasno sporočajo nižjo hitrost kot je dovoljena na AC oz jo je pred tem sporočala kovinska tabla ob robu vozišča.

Izi ::

Upoštevati moraš svetlobno tablo.
100 km/h velja samo kadar so vse razmere v tunelu in okoli njega idealne.
Sporočila na svetlobno tablo pa pošiljajo iz nadzornega centra, kjer tunel opazujejo z kamero.
100 km/h je bolj redko, večkrat je 80 km/h, včasih celo 60 km/h, ko pa pride do kašnega problema pa se pojavi znak stop, ki ga moraš tudi upoštevati in pred tunelom ustaviti.

SkIDiver ::

No v primeru stop znaka je na semaforju tunela tudi rdeča luč, ki prepoveduje vožnjo skozi tunel oz vstop vanj.

Torej je svetlobna tabla oz so omejitve, ki se prikazujejo na le teh enakovredne kovinskim znakom.

Hvala za informacijo.

Saladin ::


Torej je svetlobna tabla oz so omejitve, ki se prikazujejo na le teh enakovredne kovinskim znakom.
.


Ne le enakovredna - svetlobni prometni znak ima prednost pred statičnim znakom.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

SkIDiver ::

Super. Hvala za informacije.

aljazh ::

Kolikor je meni znano, so neutripajoči LED znaki enakovredni "plehnatim". LED znaki, ki utripajo oziroma izmenjaje prikazujejo več znakov (npr. omejitev hitrosti in prepovedano prehitevanje) pa de iure ne zavezujejo oziroma je njihov namen opozarjanje na prepoved/zapoved, ki je izražena na "plehnatem" znaku.

Če klasičnega prometnega znaka ni, LED znak pa utripa oziroma izmenjaje prikazuje različne prometne znake, te policija za njegovo neupoštevanje naj ne bi mogla kaznovati.

Disclaimer: Tako mi je razlagal kolega, ki dela v policiji. Zakonov in pravilnikov na to temo nisem bral.

DimmniBurek ::

A se ti ne zdi logično, da je tabla, nad katero ima nekdo "moč" in se spreminja glede na trenutne razmere prednost? Sicer pa če nebi bla prednostna jo moraš itak upoštevati ker je postavljena za prejšnjo tablo.
There Is No Stronger Drug Than Reality

doublemp ::

Imho so enakovredne, je pa res nekoliko vprašljivo glede spreminjajočih oznak, ker znak velja, če je postavljen/sveti/je v glavnem viden. Če pa znaka v nekem trenutku ni, ne more veljati, i guess?

Barakuda1 ::

Kolikor je meni znano, so neutripajoči LED znaki enakovredni "plehnatim". LED znaki, ki utripajo oziroma izmenjaje prikazujejo več znakov (npr. omejitev hitrosti in prepovedano prehitevanje) pa de iure ne zavezujejo oziroma je njihov namen opozarjanje na prepoved/zapoved, ki je izražena na "plehnatem" znaku.


Tako je

krneki0001 ::

Kolikor je meni znano, so neutripajoči LED znaki enakovredni "plehnatim". LED znaki, ki utripajo oziroma izmenjaje prikazujejo več znakov (npr. omejitev hitrosti in prepovedano prehitevanje) pa de iure ne zavezujejo oziroma je njihov namen opozarjanje na prepoved/zapoved, ki je izražena na "plehnatem" znaku.


Tako je


Led prikazovalniki če utripajo pomeni to opozorilo na nekaj. Večinoma na spremembo hitrosti, ki pa jo potem pokaže plehnati znak. Takega utripanja ni potrebno upoštevat, je samo opozorilo. Če pa na led utripalniku sveti konstantno enak znak, pa to pomeni da je ta znak veljaven in ga je potrebno upoštevat.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Uspešno "vrivanje" prometnega znaka v avtomobilski asistenčni sistem

Oddelek: Novice / Varnost
439207 (5842) GupeM

Svetlobne table z omejitvijo hitrosti.

Oddelek: Na cesti
152297 (2016) Mavrik
»

Nujna vožnja reševalnega vozila

Oddelek: Loža
183418 (2526) bluefish
»

CPP-krožišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111836 (8635) LordTado
»

omejitev hitrosti na ljubljanski obvoznici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8717547 (15170) darkolord

Več podobnih tem