» »

touchscreen laptop?

touchscreen laptop?

SmeskoSnezak ::

Pr tej novici sem pomislil na takšne touchscreen laptope, ko maš v bistvu samo zaslon in v njem vgrajen komp. Nekaj časa nazaj je bila neka novica tu na slo-techu, a se ne spomnim kak bi jo sploh našo. Pred kakim mescom, dvema sn zasledil HP-ja , ki bi naj bil podobn iMacu . iMac sploh ima touchscreen? So kakšni drugi proizvajalci, ki se še ukvarjajo s tem? Kakšne so kaj specifikacije, cene?
@ Pusti soncu v srce... @

Šimpanz ::

Evo ti HP notesnik Link
Meni je ful dober.

Seto ::

Drugače obstajajo že dolgo tablični PCji, ki so prenosniki s touchscreenom, vendar so še vedno dokaj dragi. Jih je pa že kar nekaj, imaš od Lenovo, Dell, Toshiba, Dell, HP itd. In ne, iMac nima touchscreena. Prvotni namet touchscreena je, da nadomešča grafično tablico, zato so bile doslej te tehnologije namenjene bolj profesionalni rabi. Tudi tehnologija je se mi zdi podobna, kot pri grafičnih tablicah, zato obvezno rabiš točno temu namenjeno pisalo, saj ne delujejo na pritisk. Šele razcvet izdeklov, kot je iPhone in Microsoftova toucscreen mizica kažeta potencial, da bi te vmesniki pravzaprav lahko v nekaterih primerih nadomestili miško in, da bi blo to pametno dat v dostopnejše prenosnike in mobilne telefone. Navsezadnje bodo naslednji Windowsi (ti pridejo se mi zdi okrog 2009 ali 2010) imeli vmesnik, ki naj bi podpiral touchscreene. Bomo videli, ampak sedaj se te stvari še ne splačajo preveč.

SmeskoSnezak ::

Ja, to dobro vem, samo mene zanimajo točni modeli, malo kak zgledajo, njihove specifikacije in cena. Da vidim, kak napredno tehnologija je noter pa to. Tak iz radovednosti. Že od nekdaj se zanimam za vso to napredno šaro :D
@ Pusti soncu v srce... @

BaRtMaN ::

Po zgledu zadnjih Asus Eee-ja, bodo tudi pri Gigabytu naredili svojo verzijo, ampak z zasukom (dobesedno :) ):
Gigabyte M912

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

SmeskoSnezak ::

Kaj to pomeni da lahko zaslon zasušak, obrneš dol na tipkovnico in uporablaš samo touchscreen? To bi blo lušno...
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

To ni pravzaprav nič novega. Je čisto navaden TabletPC, ki pa ga seveda krasi tudi dokaj visoka cena.
Seveda pa so na voljo tudi modeli navadnih prenosnikov, ki se jim lahko obrne zaslon, kot omenjenemu modelu Gigabyte-a, in na daleč spominjajo na tablične računalnike.

SmeskoSnezak ::

Aha... ja, zelo vesel bi bil če bi kdo dal kak link na te touchscreen zaslone, ki imajo komp v sebi. Prosim. To me najbolj zanima, ker full rad gledam oddajo OCC, kjer vidiš ovega pisat po zaslonu in zato bi rad mal več zvedel o teh zadevah. Te 2in1 varianta me nekak zanima. Ali pa če bi vsaj ovo novico najdo, ki je o takem zaslonu, da nekaj začnem brat o tem :)
@ Pusti soncu v srce... @

Utk ::

Ja kupi si maca, namesto tipkovnice si pa priklopi gor to folijo in vtakni v usb. Če bi rad imel vse v enem. Če bi bla to tako zelo krasna stvar, bi imeli to v vsaki mesnici.

bluefish ::

Tisto, kar Pohl pri OCC uporablja za risanje motorjev je Wacom grafična tablica in ne TabletPC. Seveda ju lahko uporabljaš na podoben način, vendar je tablica veliko bolj prilagojena risanju. Cena osnovne izvedbe se giblje okoli 1200€, večja pa 2400€.

Še link: http://www.wacom-europe.com/index2.asp?...

BaRtMaN ::

Aha, vse v enem pa zna biti Axiotronov ModBook, v bistvu modificiran Applov MacBook.

roky1106 ::

sam prodajam HP TC4400 če se kdo zanima za nakup nej mi pošle mail na roky1106@gmail.com

SmeskoSnezak ::

Jaz sem mislil, da so v teh stvareh state-of-the-art komponente not, pa sn se očitno moto. V bistvu so te stvari precenjene potemtakem.

Si bom še prebral kake izkušnje majo ljudje s temi zasloni, mogoče sn po specifikacijah jih zdaj podcenil.
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

je pa odvisno, čemu misliš koristiti to. Če kot navaden prenosnik, potem se raje ozri v smeri "navadnih" modelov.

SmeskoSnezak ::

Ne mislim sploh kupovat tega, samo tehnologija me zanima. Ker sn mislo da so not bolše grafične, mogoče specifične komponente noter, itd. Pol pa tam vidim da ima Intelovo grafično not :D Za WACOM sploh specifikacij nisen našo...
@ Pusti soncu v srce... @

BaRtMaN ::

Za LCD zaslon se da na dotik občutljivo plast, ki zazna dotike in jim dodeli koordinati. Zadevo priklopiš na neko vodilo, napišeš gonilnik in zadeva "dela".

Na isti način delajo tudi sledilne ploščice na prenosnikih, nekatere se predstavijo celo kot navadne miške in za osnovno uporabo zadošča generični gonilnik za miško.

bluefish ::

Wacom pravzaprav ni računalnik, saj moraš stvar še vedno povezati z glavno mašino. Zadevo sem omenil le zaradi tega, ker si omenil risanje motorjev v OCC.

SmeskoSnezak ::

Aja? Lahk daš mal več informacij o tem al pa vsaj link na tehnične podrobnosti in kak se stvari streže. Looks tempting... =)
@ Pusti soncu v srce... @

bluefish ::

neke strojne specifikacije bo verjetno težko najti, saj je stvar bolj zaprtega tipa. Lahko ti prilimam le uradne podatke:

Weight: 10.2 kg
Interface: USB
Stand: Completely removable,
Rotation up to 180° right/left,
Incline 10° - 60°
Type: TFT active matrix LCD
Screen Size: 54.2 cm (21.3")
Display Area (W x D): 432 mm x 324 mm
Resolution: UXGA (1,600 x 1,200 Pixel)
Brightness: 250 cd/m²
Contrast Ratio: 550:1
Response Rate: 30 ms
Dimensions (W x D x H): 535 mm x 418 mm x 48 mm
Technology: Electromagnetic resonance method
Resolution (per point): 0.005 mm (5,080 lines per inch)
Tilt sensitivity: ± 60°
Maximum reading height with Pen: 5 mm
No. of ExpressKeys: 8, 4 on each side of tablet
Touch Strip controller: 2, at the left and the right side of tablet

Stvar se priklopi na grafično preko DVI kabla in poveže z USB-jem za prenos podatkov od zaznave svinčnika. To je vse.

edit: laično povedano se gre za zaslon, ki ima plast občutljivo na dotik in več stopenj le tega. Vse skupaj pa verjetno nadzoruje neko vezje. Torej DVI potrebuješ za prenos slike, USB pa za prenos podatkov, ki jih zaslon (oz. plast na zaslonu) dobi od svinčnika.

Je bil pa že kar nekaj časa nazaj na netu vodič, s pomočjo katerega si lahko sam izdelal tovrstno reč. Potreboval si le neko odsluženo navadno grafično tablico (recimo to), zaslon od prenosnika, ki naj bi bil čim tanjši, in še nekaj pritiklin. No, z malo truda si dobil nek približek tej zadevi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

luka6000000 ::

a slučajno pozna kdo kakšno podjetje, ki izdeluje tablične računalnike po meri (za razno razne mašine v proizvodnji pa....)?

Utk ::

Kupiš lahko tudi samo folijo, ki jo prilepiš čez monitor in deluje podobno kot miška. Niti ni tako strašno drago.

bluefish ::

kakšen link?

Utk ::

Link

Lahko pa v googla napišeš touchscreen foil pa ti najde vsega hudiča. Samo cen je bolj malo.

noraguta ::

Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

SmeskoSnezak ::

Tota folija je meni ful čudna, pa ko sn iskal koliko to kaj stane in kje se da dobit kaj takega v Slo, sn se zgubo v poplavi brezveznih linkov... Iskal sn pa Ez Canvas. Očitno še ni tak popularno da bi blo v bolj založenih računalniških štacunah :D
@ Pusti soncu v srce... @

Utk ::

"še"? Pa to je staro ko zemlja. Če bi kdaj mislilo bit to popularno, bi že zdavnaj blo.

SmeskoSnezak ::

Ja, ok. Je pač staro sranje... jaz nisem prebral na oni strani , da piše kje datum kdaj so to lansirali. Ne vem, zakaj si tak tečn s takšnimi komentarji... nimaš bolšega za počet? :P Bodi vsaj malo koristn pa pomagaj te najt kak link z ceno, če to ovega zanima.
@ Pusti soncu v srce... @

Utk ::

Sem dal link s ceno že zdavnaj:) Ma sej ni panike, samo to obstaja že najmanj 20 let, in če bi blo tako super, bi imel že vsak doma.

BaRtMaN ::

Poskusi na angleškem eBay. Uvoza izven EU ne priporočam, ti zaračunajo še carino in DDV na plačano ceno (vključujoč s poštnino).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

joojoo tablet sedaj na voljo tudi v Evropi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
6215364 (13002) MasterBlaster
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
546879 (5532) JayKay
»

Kako iz navadnega LCD zaslona dobimo Touchscreen

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
268038 (5413) -mihaaa-
»

Nakup TABLET PC...katerega vzeti da je najcenejši?

Oddelek: Kaj kupiti
294602 (3738) kimba
»

Digitalno pisalo KJE?

Oddelek: Kaj kupiti
213500 (3176) TeraSonic++

Več podobnih tem