» »

Windows Vista šah - guljufa!!!

Windows Vista šah - guljufa!!!

kihc ::

Grem mal za hec probat igrat šah v Visti in kaj doživim???

Premaknimo kmeta navzgor ...

Nasprotnik premišlja ...

in ... WTF???
x
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

destroyer2k ::

kihc

Sej vse štima. Tisto poteza ko ti je vzel kmeta je pravilna poteza ni goljufija.

Brane2 ::

An passant rule ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

PacificBlue ::

Ja to je an passant rule. Premaknil si kmeta za dve polji, on je pa tistega kmeta premikal po eno polje..pač tako pravilo ,da ti ga v takem položaju potem lahko nasprotnik ali pa ti njemu vzameš figuro..mal prečekiraj na netu za tem pravilom, da ti bo bolj jasno.

destroyer2k ::

Eh pozabite.

Zgodovina sprememb…

kihc ::

Prvič, ampak res prvič slišim za to pravilo. Sem bil prepričan, da je bug :D. No ja, vsak dan se kaj novega naučimo.

Če koga zanima ... en passant rule.
x

opeter ::

Huh, tega tudi jaz nisem poznal o_O
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

T-h-o-r ::

lol, tudi jaz kdaj pa kdaj kak šah igram, in prvič vidim tole :|
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Utk ::

Kaj pa če je na tistem diagonalnem polju tudi kakšna figura? Lahko pobere obe ali nobene?

Nagi Bator ::

Kaj pa če je na tistem diagonalnem polju tudi kakšna figura? Lahko pobere obe ali nobene?

Potem on ne bi mogel premaknit kmeta kot ga je!

Brane2 ::

Kaj pa če je na tistem diagonalnem polju tudi kakšna figura? Lahko pobere obe ali nobene?



AFAIK lahko pobere obe.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::

Kaj pa če je na tistem diagonalnem polju tudi kakšna figura? Lahko pobere obe ali nobene?

Potem on ne bi mogel premaknit kmeta kot ga je!


Ja to lahko narediš samo če tist prej tako premakne kmeta? Kaj pa če so tam že prej neke figure, samo jih kmet ni pospravil?

Brane2 ::

Pomislek na mestu. Ne vem, če si obvezen to narediti takoj po potezi nasprotnika.

Če nisi in če pozneje spravi na polje za kmetom kaj drugega, bi mogoče lahko odnesel oboje.

Če pa lahko izvedeš tole obvezno v naslednji potezi, potem to ni možno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Utk ::

No, če kmet lahko pobere dve figuri naenkrat, je kar močan. Tega še kraljica ne zmore :)

333333 ::

Spiritual

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 333333 ()

lprelesn ::

av ti dam naslov mail od kasparova pa ti nej on kako razloži zadevo :D

McMallar ::

Citat iz wiki linka: "Pomembno pa je, da se en passant izvede takoj za premikom nasprotnika in ne šele čez dve ali več potez."
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

MadMicka ::

Ta je pa dobra, da lahko dve figuri naenkrat pobereš :), tega še nisem slišal. Je pa kar veliko začetnikov, ki ne poznajo en passant pravila.

Drugače kihc, precej lepš je špilat šah on-line. Jaz ga recimo redno na playhess.com

Srachko ::

Priporočam kakšen Fritz 6, ali pa kakšnega Chessmasterja. Ni tak zanimivo, kot v živo za špilat, vendar pa ima Chessmaster fajn to, da ma vgrajenih nekaj "tutorialov". Od tam sem se kar dosti naučil. Še vedno pa mi ni uspelo premagati vzgojitla iz dijaškega doma oz. v kolikor jaz pomnim, ga v štirih letih, ki sem jih tam preživel, ni nihče premagal.
I can see clearly now, the brain has gone...

ToniT ::

Ne moreš pobrati dveh figur, ker moraš to potezo izvesti takoj za nasprotnikovo potezo in ker je nasprotnikov kmet šel za dve polji naprej, potem na mestu, kamor prestaviš svojega kmeta, ne more biti nobene nasprotnikove figure.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Igra šah

Oddelek: Programiranje
283612 (2783) mallard
»

Thomasov problem (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1319495 (5312) Pixy222
»

C++ šahovske pozicije

Oddelek: Programiranje
71841 (1841) Thomas
»

Udomačene figure

Oddelek: Loža
61345 (1265) Thomas
»

Kasparov vs. Fritz 8 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
27317386 (14300) Thomas

Več podobnih tem