» »

prenosnega trdega diska ne zazna =(

prenosnega trdega diska ne zazna =(

_LoW_ ::

no doma mam prenosni trdi disk je 250 gb...ko ga uklopim se na trdem disku pržge vse lučka rumena pa rdeča te pa te kaj utripa,ampak na kompu ni nič preprosto ga ne zazna!sem probo na drugih kompah pa use lepo dela =( prosim če kdo ve ka morem narejit mi naj plis pove ker grem v soboto na morje pa bi si rad filme gor dau =(

Goldee ::

Priklopi ga še enkrat in počakaj moment. Odpri control panel, ter klikni na "add hardware" in pusti, da zadeva pregleda računalnik. Sledi navodilom. Disk bi moralo zaznati.
Ali uporabljaš windows XP ali Visto? Katere znamke je disk?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

_LoW_ ::

Trenutno nisem doma zato nevem znamke diska. Uporabljam windowse xp. To kar si napisal sem že probal in ko išče, nič ne zazna. disk je mobilen(ne priklopi se na elektriko in ima samo usb priklop). Zraven diska ni bilo nobenih gonilnikov oz. driverjov.

Macketina ::

Probej drug USB, ne spredaj. Ali na aktiven (=dodatno napajanje) USB hub.

Ce ima kabel za disk (ocitno je 2"5) na eni strani dva USB vtica, priklopi oba na racunalnik.

Lahko so Windowsi krivi, lahko imas presvoh USB napetosti.

_LoW_ ::

Na drug USB sem probal, na dodatno napajanje še pa bom. Kabel za disk nima dva USB vtica. HVALA

fery ::

Disk se mogoče hoče prijaviti z napačno črko. Priklopi disk, odpri Windows Explorer, Nadzorna plošča, Skrbniška orodja, Upravljanje računalnika in pod Shramba izberi Upravljanje diskov. Poglej če je tam in mu z desno tipko po potrebi Spremeni črko pogona. Če ga tam ni, potem povezava ne dela in je to hardverski problem!!!

_LoW_ ::

Tudi to sem že probal in negre =(. Probal še bom na dodatno napajanje in potem sporočim če deluje. Če še kdo ve kaj bi lahko bilo, bi prosil za pomoč! hvala za odgovore

stuff ::

Probi še na kakem drugem usbju! Chipset imaš instaliran ?

droid ::

jas sem mel isti problem na enem pcju ni delal zunanji usb disk je delal samo tisti z dodatnim napajanjem.
pol sem ugotovil da je bil problem z napajalnikom ko sem dal drugi napajalnik je delalo vse vredu. V biosu je pisalo za napajanje 5V 4 in nekaj tako zgleda da ni dobival dobrega napajanja.

_LoW_ ::

evo dans sem dobo usb hub in dela =) =) =) hvala vam vsem za pomoč posebej Macketina =)

lp

Macketina ::

Ni problema, samo da si resil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423589 (2611) Karen
»

samsung ue32f5000

Oddelek: Zvok in slika
331740 (1055) Razerzone
»

Raspberry Pi in zunanji disk

Oddelek: Strojna oprema
7728 (678) hojnikb
»

2,5" zunanji disk in napajanje preko USB

Oddelek: Strojna oprema
71356 (1223) matonson
»

Na računalniku ne dela USB ključ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101406 (1176) M@73Y

Več podobnih tem