» »

2,5" zunanji disk in napajanje preko USB

2,5" zunanji disk in napajanje preko USB

Kkmardigrce ::

Pozdravljeni!

Rad bi si kupil zunanji disk brez težav z dodatnim napajanjem oz. kablovjem, zato gledam 2,5 inčne diske, kot je npr.

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
http://www.mimovrste.com/artikel/206010...

Opozorjen sem bil na to, da lahko pride do težave z napajanjem preko USB oz. premajhno močjo računalnikovega napajalnika.

Ali je to v resnici tako hud porabnik, da lahko pride do težave? In če je, kaj narediti, da težav ne bi bilo?

Vnaprej hvala!

Malajlo ::

Kdo te je na to opozoril? Taki diski delajo tudi na prenosnikih, ki so na bateriji. Na 40W torej. Ni popolnoma nobenega strahu.
Lahko pa brcam v temo, ja.

dragana ::

Težave se lahko pojavijo, če priključiš disk na predolg kabel, včasih ne dela na USB priključkih, ki so na ohišju računalnika. Nikoli nisem imel problemov z delovanjem na USB priključkih na matični plošči(na zadnji strani računalnika).
Sam osebno bi kupil zunanji disk, ki ima možnost dodatnega napajanja preko drugega USB priključka (včasih je bilo to možno).
Pogledal bi tudi takega, ki ima "normalen" USB priklop na ohišju diska(ne mikro ali ostalih manj pogostih verzij USB-jev)

PNG ::

Kvečjemu lahko imaš problem na kakšnem usb hubu, ki ne bo imel dodatnega napajanja. Then again, boš na takšnem hubu imel probleme tudi z usb ključkom ali čimerkolim usb.

zavajon ::

Še nikoli nisem imel z nobenim takim diskom težav z napajanjem, ne na notebookih, ne na stacionarcih. Res pa je, da če uporabljaš usb hub, moraš imeti aktivnega (z lastnim napajanjem). Kar pa velja za skoraj vse usb naprave, razen miši in tipkovnice.

RejZoR ::

Imam 250GB My Passport in enega Icybox v katerega sem strpal 160GB WD Blue in oba delata brez problema. Icybox je sicer imel zraven Y split kabel ampak sem ga zamenjal z navadnim in isto dela lepo. Tko da nič bat. Kabli so pa itaq dolgi tam 20-30cm, vsaj ti ki pridejo zraven.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Kkmardigrce ::

Samo toliko; disk sem kupil in zaenkrat nikjer nisem imel težav. Najlepša hvala za nasvete!

matonson ::

Pazit moraš, da ga ne izklopiš iz usb takrat, ko kaj zapisuje.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji trdi disk? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6216157 (5803) Karen
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475555 (3131) Bevcan
»

usb 3.0

Oddelek: Pomoč in nasveti
71963 (1752) bbruder
»

prenosni disk

Oddelek: Kaj kupiti
202022 (1333) ŠinkoM
»

Problem z USB Mass Storage

Oddelek: Strojna oprema
61255 (1168) ender

Več podobnih tem