» »

Ventilator v napajalniku; kontrola vrtenja da/ne?

Ventilator v napajalniku; kontrola vrtenja da/ne?

Microsoft ::

Imam napajalnik Enhance 300W, ima pa vgrajen en ventilator (zaenkrat>:D). Ventilator je priključen na vezje z samo dvema kabloma. A je potem vezje kako tako nareto, da če se ventilator ustavi, da izklupi napajalnik ali sploh ne izvaja kontrole nad ventilatorjem in za to meri samo temperaturo regulatorjev?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

zlabo ::

Ponavadi je zmeram tako, da se meri temp. na hladilnih telesih in se v odvisnosti od temp. krmili ventilator (obrati). Seveda to velja, če ma krmiljenje obratov, drugače, pa če temp. preveč naraste, se vklopi temp. zaščita in izklopi napajalnik

Microsoft ::

Drgač me pa to zanima zato, ker bi rad ventilaor kar direk priklopil na 12V, ker mislim, da ob zagoni ni na polnih obratih. Me pa skrbi, da če bi to naredil, bi mogoče lahko napajalnik "ugorovil", da se ventilator ne vrti in bi takoj ugasnil napajalnik. Nekako tako, kot je nareto za ventilatorn na procu (seveda, če je v BIOSu nasatvljeno tako).

Mim grede, mene hrup niti ne moti tak.;)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Pudding ::

Napajalnik se za vecno izklopi, ko se ventilator ustavi :D

int47 ::

Ne verjamem, da napajalnik zaznava obrate ventilatorja, če je ta priklopljen s samo dvožilnim kablom.

Na temperaturno zaščito v napajalniku se tudi ni preveč za zanašat. Pred časom se mi je v napajalniku ustavil (temperaturno kontroliran) ventilator. PC se je resetiral med peko CD-jev, drugače pa je deloval normalo. Tako sem šele nekaj dni opazil, da je ohišje nad napajalnikom nekam sumljivo vroče 8-O ;(

Ch4N93 ::

Poskusi z izvijačem ustaviti ventilator, pa boš videl če se napajalnik izklopi (najverjetneje se ne bo - edino če boš po nerodnosti kje naredil kratki stik :D :D )

Pri napajalniku se meri temp. zraka in ne hladilnih teles

Ventilator ob zagonu seveda ni na polnih obratih (če je, potem ni temperaturne regulacije oziroma le-ta ne dela)

Če te hrup ne moti ga le priklopi na 12 V, samo da si ne boš potem premislil, ker boš imel dvojno delo.
Pojdi rajši na pir. (pa te nebo sploh nič motilo :D )

Microsoft ::

Pred kako uro sme končal modifikacijo napajalnika. Izrezal sem dodatno luknjo za še en ventilator 8cm, ki potiska zrak v napajalnik. Sem že prizkusil ventilator, ki je na novo vgrajen. Če neke dodatne reže za zrak zaprem, je pretok zraka tako dober, da se ventilator, ki je standardno vgrajen, začne vrteti (malo ga an začetku samo opženem). Tako da so rezultati obetavni.

Novo vgrajeni ventilator pa sem vgradil tako, kot je že standardni (navpično). Se pravi, da piha iz smeri 5'25 prostorov proti zadnjem delu. Tako sem se odločil, ker bo s tem odvedel več toplega zraka iz ohišja skozi napajalnik. Če bi pa bil vgrajen vodoravno, pa bi bil spodnji del napajalnika najvišji del, od kjer bi lahko topel zrak šel iz ohišja van.

Ko bom vgradil to nazaj v moj PC, bom videl, če se bo temperatura v ohišju kaj zmanjšala. Hm, če en drugega, saj zvečati se ne bi smela.

Zvečer bom pa šel sprobta, kako stvar dela, če sta oba ventilatorja v pogono. Sedajle ne morem, ker imam doma prenosnik...

Naslednji porjekt pa bo odklepanje Athlon XP in pa seveda navijanje. Damn, komi čakam!>:D


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Optimalna postavitev ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
264754 (2407) svetetko
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483573 (2597) jcb
»

Silent Comp

Oddelek: Kaj kupiti
212609 (1947) knap
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412572 (1362) PrimozR
»

Temperatura AMD XP 2000P+ ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231714 (1341) Bremzi

Več podobnih tem