» »

Zalman NBF47 & DFI NF4 Ultra-D

Zalman NBF47 & DFI NF4 Ultra-D

Antares88 ::

Zanima me, če paše omenjen hladilnik northbridge-a na DFI plato?

lp

PrimozR ::

Težko zaradi grafe. Na tej plati mora biti NB hladilnik nizek oz. mora biti podaljšan, da se umakne grafi. Poglej za kakim Thermalright SLI (točne oznake ne vem).

Antares88 ::

Super. Sicer so dražji ampak mam občutk, da bi pasal gor. Še dobr, da nisem vzel zalmana.

//edit:

http://www.pcmoddingmy.com/e107_plugins...

Tukaj so dajal Thermalrigtov HR-05-SLI hladilnik na točno to plato, ki jo imam jaz. Ampak čez prvi slot gleda cpu hladilnik tko, da se po mojem ne bi izšlo.
Edino možno s temle: https://www.cool-pc.org/productdetail.p...

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Ja kakšen CPU kuler pa maš?!?!?!

Tale s cool-pc pa ne bo pasal zarad grafe. Edin če maš tm samo tiskanino brez kondenzatorjev in hladilnik. Pa vseeno močno dvomim. Si razmišljal že kaj o vodnem :D

BaRtMaN ::

Na CoolPC je Thermalright "High Riser" HR-05 SLI IFX razprodan, imajo ga pa v spletninakupi.com

Jaz sem po crkotu ventilatorčka na čipsetu tudi razmišljal o nakupu nadomestka, ampak je tudi brez ventilatorja preostali hladilnik mlačen na dotik. Mogoče ima kaj s tem opraviti dejstvo, da direktno nanj in na pasivno grafo piha 12cm vent. :)
slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Antares88 ::

CPU hladilnik je ThermalTake Silent Tower. Tko zgleda razporeditev:


Po vodnem hlajenju pa ziher ne bom posegal, k je predrag pa ne navijam. Čez kako leto bom tudi PC zamenjal, tako da iščem eno kratkoročno rešitev.

PrimozR ::

Zato je s775 odličen, ker lahko hladilnik obrneš kakorkoli hočeš. Lahko daš vent zgoraj? Daš grafo v zgornji slot (in ti bo tako delala na x16 in ne x4/x8, tako kot zdaj), HRa pa obrneš navzdol oz. vstran (ker imaš kratko grafo).

Antares88 ::

Naslednje leto bom itak nov sistem kupil - intel itak, verjetno na LGA1366.
Vent bi verjetno lahko dal na zgornjo stran hladilnika ja. Glede grafične je pa tko, ker mi ja na x16 slotu nekaj zajebavalo sem jo dal na spodnjega zato grafična tam ostaja.

PrimozR ::

Aha. No a postrani ne paše NB hladilnik?

Antares88 ::

Ja je kar velika verjetnost da bo postrani pasal. Tko da bom verjetno vzel kar tega za 18€. Hvala vam!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HDD bi rad dal v rezo kjer so cdromi

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
131567 (1327) Ashrack
»

Kater 12cm ventilator za procesor?

Oddelek: Kaj kupiti
111048 (870) Fifty
»

Sestavljam 0dB server/download box - rabim pomoc

Oddelek: Kaj kupiti
383206 (1991) Macketina
»

kateri hladilnik za 8800gt

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201839 (1222) dukenukem
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417985 (15108) Wofk

Več podobnih tem