» »

BSOD

BSOD

davkok ::

ja problem je naslednji ze nekaj časa se mi komp resetira in takrat ko se resetira disk zažvižga 8-O
no učeraj se dau notr novo grafo, in špilam in use je uredu....kasneje hočm zagnt 3dmark 2003 pro in mi nrdi 1. test in pol se resetira poll sm u nastavitvah izklopu automaticly restart in pol mi je 3dmark zašteku..pol sm resetiru bios in sm pršu clo do 3. testa..pol sm se zloudu ATI tool in zagnou test for artifacts in sm pustu laufat 15 min in se je grafa segrela do 84*C in mi je napisal da ni nubenga errorja...pol sm se zloudu RTHDRIBL in zravn se en program za temp.. in ni blo nc nrobe in grem pol spilat COD4 in pol po 1 uri igranja zaženm 3dmark in spet štekne :\ aja kle je pa se ScreenShoot



ps: hvala za odgovore pa cim prej bi ih rabu:D
  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

davkok ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Izi ::

Prvi in drugi BSOD nista popolnoma nič povezana.
Prvič se je sesul driver za kopiranje datotek preko omrežja, v drugem pa se je sesul grafični driver.

Torej gre za neko splošno napako, ki lahko udari kjerkoli in kadarkoli.

Možnosti je neskončno in nihče ti ne bo mogel kaj dosti pomagati.
Najprej nujno pretestiraj celotni RAM izven sistema z Memtest86+, precej možnosti je, da je kaj narobe z RAMom.
Nato vse diske preglej za morebitnimi napakami in jih seveda popravi, nato pa jih še temeljito preglej z antivirusnimi programi in nato še z antispyware programi. Lahko gre disk že h koncu in nekaterih sektorjev ne more več dobro prebrati.
Naslednji na vrsti za pregled je napajalnik, ki je mogoče že prešvoh...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

davkok ::

bom pogledu z memtestom, napajlnik pa ni presvoh je od LC powerja 55oW.

damjan11 ::

jaz mam LCja 550w in deluje vse BP, tako da napajalnik je dost močan

Duhec ::

A lahko z Atitoolom testiraš grafično od Nvidia ? Ker zadnja napaka je povezana z Nvidia grafičnimi gonilniki ali pa nisi odstranil vsega programja vezanega na staro (zaemnjano) grafiko. Težko ti je pa povedat kaj si zamenjal, a ? Ati z Nvidia al obratno pa kako konfiguracijo imaš, maš virus/spyware free mašino, imaš sploh vse zadnje posodobitve operacijskega sistema (XP?) itd.
Itak pa ali si že rešil problem ali pa še živiš z napako.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

samodejno rebootanje računala

Oddelek: Pomoč in nasveti
191453 (1133) primmy
»

Blue screen...kaj bi lahko bilo narobe? ( servis ni popravil :) )

Oddelek: Pomoč in nasveti
402361 (1905) amigo_no1
»

Računalnik se konstantno resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
122018 (1775) Teta Pehta
»

rami!

Oddelek: Pomoč in nasveti
351438 (909) patriot10
»

Osnovna plošča ASUS P4S333-VM

Oddelek: Strojna oprema
121061 (940) Han

Več podobnih tem