» »

Nakup trdega diska za prenosnik

Nakup trdega diska za prenosnik

Revenant ::

Zadeva je taka.Nujno je treba zamenjati trdi disk na HP Compaq 6715b (TL-60, 2GB, X1250), saj je obstoječi disk od Hitacija.. okej, da naum pretiravu, sranje od sranja!! Melje, v XP-je pridem od zagona po dveh minutah, škripa, ruži, počasen je za popizdit, melje kr na namizju, brezveze, sem dal checkdsk, pregledal mrtve sektorje, nobenih!... Sem omenil da melje?
Nisem ravno na tekočem, jasno mi je le, da naj novi disk velik, hiter, zmogljiv (nalaganje ACAD-a), verjetno WD ali Seagate, druge izbire praktično ni? Jasno, ciljam na kvaliteto in zanesljivost. Za tja do okoli 150EUR, lahk več al manj.. Kaj priporočate? So 7200 modeli še vedno high-end, ali se splačajo? Kakšne kapaciteto dobiš za ta denar? Klikal sem že po straneh obeh prizvajalcev, pa mi ni jasno nič bolj, preveč modelov, eni kao high-performance, drugi for applications, mislim.. človek hitro zaluta... Aja, da še vprašam, so pri laptopih tudi SATA, SATA2 diski? Združljivost? Kakšne ostale fore?

Kšn nasvet, da ne bom prodajalca zasu z vseh strani:D

Muchos danke!!
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.
  • spremenilo: Revenant ()

zee ::

Pretiravas.

IMHO bi bilo dovolj, ce bi nanovo nalozil Windowse.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Revenant ::

Pretiravas.

IMHO bi bilo dovolj, ce bi nanovo nalozil Windowse.

pod katerim kamnom živiš, da te nismo odkrili že prej?
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

crniangeo ::

Pri laptopih so tudi sata in sata2 diski , glede na model bi bilo dobro pogledati kater disk je ze notr, in nato kupiti kakšn disk z 7200 obrati :)
Teli diski so zelo poceni, če se ne motim dobiš 160 gb sata za ene 80-90 eur in še to WD...

zee ::

@Revenant:

a) Nisi napisal, da bi to ze storil.
b) Kar si opisal, so simptomi racunalnika/prenosnika, ki je okuzen s crvi in podobno golaznijo.
c) Trdi diski znamke Hitachi so po mojih izkusnjah zelo zanesljivi.

Pa prosim, da ne zalis. Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

crniangeo ::

@Revenant:

a) Nisi napisal, da bi to ze storil.
b) Kar si opisal, so simptomi racunalnika/prenosnika, ki je okuzen s crvi in podobno golaznijo.
c) Trdi diski znamke Hitachi so po mojih izkusnjah zelo zanesljivi.

Pa prosim, da ne zalis. Hvala.


Sej zamenjava diska na 7200 obratov tut ne bo škodila.. :)

zee ::

Seveda. Sam sem imel v prvem prenosniku 60 GB 7200 rpm in reci moram, da je bil izredno hiter.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

pkrzic ::

da se še jaz pridružim tej temi.

Imam podobno vprašanje kot Revenant:

Ali je možno dobiti 320GB (ali večji) 7200RPM disk za prenosnik za normalen denar (250EUR je res maksimum). Prenosnik je znamke HP 8710P.

Zanima me tudi, če z lastnoročno menjavo diska kršiš garancijske pogoje.

Hvala za odgovore

Revenant ::

@Revenant:

a) Nisi napisal, da bi to ze storil.
b) Kar si opisal, so simptomi racunalnika/prenosnika, ki je okuzen s crvi in podobno golaznijo.
c) Trdi diski znamke Hitachi so po mojih izkusnjah zelo zanesljivi.

Pa prosim, da ne zalis. Hvala.

Preveč misliš. Če be me zanimalo o črvih, bi spraševal o črvih. Vidiš. In po mojih izkušnjah je Hitachi uporaben zgolj za razsutje s 500g kladivcem. Pa ne zdaj debate kdo ima zafilan komp in kdo je brez pameti.

Da bo še kaj uporabnega tle... Kupil WD-jevo 7200 zverinico (Škorpjonček s 160GB). Že zgolj misel nanj močno zviša zadovoljstvo uporabnika. Sem omenil, da je hiter? Mislim, noro hiter, premirljiv s 3.5 serijami. Izginil je tudi problem, opisan v že eni prejšnih tem, da spomnim - nekontrolirano mletje ob poslušanju glasne muske, zaradi tresljajev zvočnikov. Po vsem sklepam, da je Hitachi sranje od sranja.>:D

@pkrzic:
Jasno, z vijačenjem na domačiji razveljaviš garancijo. Za cene poklikaj na ceneje.si oz. po online storeih. Seznam trgovinic v temi "kaj kupiti".
Bolje golob v roki kot kurac na strehi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Revenant ()

ant ::

garancije z menjavo diska nebi smel izgubiti, saj je pri menjavi rama tudi ne izgubiš.

JohanP ::

Po mojih izkušnjah struženju diska lahko botruje tudi večje število S.M.A.R.T. errorjev.
Naloži si kak program za čekiranje, npr. smartmontools in poglej kaj se je z diskom dogajalo v "ozadju".

notallowed ::

Da ne bom načenjal nove teme se bom spisal tu:

Imam prenosnika HP 8710p disk je pred časom začel s svojim čudnim obnašanjem. Izgleda tako kot da glavo zabija na rob, vsaj take zvoke spušča.
Zato sem se nakako pripravil, da bom prej ko slej spustil dušo in sem zato začel gledat po novih diskih. Seveda me zelo privlači SSD disk od intela X-25 M 80 GB.
Zdaj pa me zanima, je že kdo vgrajeval to v prenosnike?
Znajo bit kaki problemi s supportom? Ker disk je SATA II, matična plošča pa ima SATA kontroler.

TeraTM ::

Revenant - v svoj prenosnik sem dal: WD Scorpio Black 320GB, 7200rpm menjal sem namreč za hitachi travelstar 5400rpm. Pri delu inštalaciji se pozna na hitrosti, ni pa taka velika razlika.

Hitachi (kateri je delal, še dela brezhibno po enem letu) in ima 5400 rpm povzroča manjše tresljaje pri prenosniku kot sedaj ta WD 7200rpm. (vibrira celotno ohišje, vendar to čisto malo) drugače ne premleva ničkaj.

klinker ::

Imam prav takega HPja 6715b z Scorpio Black 320gb in dela super. Ce rabis plac se dobijo tudi 500gb 7200rpm :)

notallowed ::

Ok, ne vem a je biu kateri izmed odgovor namenjen meni.
Vendar iz linka zadnjega posta predvidevam, da notebooki ki majo SATA kontroler nimajo problemov s podporo SATA II.
Naj me nekdo popravi, če to ni res ;)

Karen ::

Nič te ne bomo popravljali, ker imaš prav. Na sata lahko priključiš sata2 disk (paše fizično in psihično>:D).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disk za prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
142001 (1838) IvoJan
»

2,5" S-ATA trdi disk za prenosika...

Oddelek: Kaj kupiti
131759 (1610) lopov
»

Hitachi razkril 500GB disk za prenosnike

Oddelek: Novice / Diski
194770 (3552) Jst
»

Ali se mi splača nadgradit laptop?

Oddelek: Strojna oprema
152071 (1765) Tim Burton
»

Kateri trdi disk za nakup mi priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
939316 (6271) dela

Več podobnih tem