» »

AMATERSKI rap

AMATERSKI rap

333zuco333 ::

No kolega je naredu svoj prvi komad, pa ga mal zanimajo mnenja

carcar ::

Bit in repanje se ne ujema... Slaba kvaliteta zvoka, ampak to je razumljivo če je snemano doma, in ne v kakšnem studiu.
Lahko bi bla bolša izvedba repanja... Kaj nej rečm, noben še ni biu na začetku dobr, nej ne obupa in nadaljuje to kar ga veseli...

333zuco333 ::

ja js tud menim da se biti pa repanje ne ujema glih dober.Je pa doma posnet ja zato je taka kvaliteta

imagodei ::

Kul, s tegale enkrat še nekaj bo...

Par pripomb vseeno:
- Ne glede na to, da je Gimnazija tak crap (baje), bi mu svetoval, da posluša pri urah slovenščine. Sploh pri književnosti oz. pri poeziji. Metrika je v pesmih zmeraj zelo pomembna. Ne moreš stlačit v deset zlogov dolg verz 15 zlogov. Se grdo sliši. Ful. Pa še iz beata ven pade.
- Muzka je tudi umetnost. Oz. lahko iz nje narediš drek, tako kot to počnejo razni Frediji Milerji in Zlatki Dobriči. Hočem rečt, da ni mus, da mora biti v vsakem stavku en "F word", da je to kao kul reperski komad. Umetnost naj bo v prvi vrsti estetska, šele potem naj meče notri kletvice. Imam občutek, da dons komercialni rap vsebuje cel kup kletvic zato, da je kao ful hud in da ga najstniki poslušate, ker to pa gotovo je "upor proti sistemu", če je v komadu vsaj 30 kletvic. V bistvu pa vsebinsko slabi avtorji na ta način kompenzirajo, da se njihova glasba vseeno prodaja. Pa ne me narobe razumet - ne pravim, da ne kletvic, ampak fora je sporočilnost. Pri rapu še toliko bolj, ane...
- Hoc est qui sumus -

AmokRun ::

A se ne napiše rap? c c c

blackbfm ::

Kriza. Če bo iz tega neki, kva bo šele iz mojga kolega pol:D morm kej naložit na youtube

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

mit3k ::

Vokal mi niti malo ni všeč.

prognoob ::

slabo, jas sem boljši :D

Saladin ::

Kolega naj si poišče komad Poet Ljubljani skupine SWAT Team.

To je surov, amaterski rap in dokler ne doseže vsaj takega minimalnega nivoja (četudi bolj zafrkantskega) naj še malo naprej privatno trenira.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

gzibret ::

Se strinjam s Saladinom. Kolegu manjka ritmika in udarnost.

Ritmika je prva, ki se jo mora naučit. Za začetek naj gleda uro in šteje sekunde. Od 1 do 8, pol pa spet od 1 do 8.... To naj ponovi 8 krat (ja, 8 je v zahodnjaški glasbi magična številka). Pol naj šteje 1-2-3-4_2-2-3-4_3-2-3-4_4-2-3-4 in naj to ponovi 4x. Ko bo natreniran, 8x, ko bo še bolj natreniran 16x. In to brez, da misli na te ponovitve. Mora mu pridet v kri. Ko mu bo to padlo v kri, pa naj zapre oči in ponovi vajo. Vsake 4 ponovitve naj odpre oči in pogleda na uro, če ni falil v ritmu.

Naslednje, kar lahko proba, je to, da vsako sekundo prešteje 2 številki: 12-22-32-42. Pol pa naj vsako sekundo prešteje 4 številke: 1234-2234-3234-4234.

Še malo težja vaja pa je, da vsako sekundo prešteje 3 številke (valček varianta):
123-223-323-423

Za sinkope (syncopation) pa si naj pogoogla.

Drugo pa je to, da ne rapa kot ena mevža. Manjkajo poudarki, vse skupaj govori monotono, v isti višini in z isto glasnostjo. Naj poudari ključne besede, ki pa naj tudi sledijo z ritmiko.

Torej, prvo ritem, pol pa srce ;)
Vse je za neki dobr!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Looney ::

Kaj pa na našega prfoksa pravite?

"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Pegaz ::

Ka je res tak car v razredu al sam fejka na videu? :P

Looney ::

Je car. Samo izgleda pa čisto drugače v resnici.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Tac20 ::

Vsi poskusi repanja objavljeni v tej topicu so izredno slabi. Vključno s tvojim profesorjem Looney, pa čeprav se verjetno (upam) samo heca.
Nič čudnega da je rap za večino ljudi joke in je sprejet tako kot je, če rapa in objavlja svoje komade kr vsak, ki je vložil v svoje početje približno 0, ljudje, ki se pa na sam rap ne spoznajo, pa mislijo, da je to to.
Iz tega pol pride ven, da je Naske dober reper in podobnom na ta način si javnost ustvarja profil kaj reper je, bolano. Se pa stvar izbolšuje, k je rap začel malo prodirat tudi v medije z Zlatkotom in podobnim.
Zelo dobro je povedal gzibret in ko boš dosegel to, so to samo osnove in je to šele začetek, ritmika, razločno izgovarjanje itd. Ljudi ki repajo in repajo vsaj v ritmu je v Sloveniji malo morje, tako da bo potrebno še kaj drugega imeti kot samo ritem:)

Skratka veliko vaje še manjka.

Looney ::

Bil je hec, ja. Ampak mislim, da je, glede na to, da je to prvič počel tako zadevo kar dobro izpeljal. Sem slišala že veliko slabših raperjev, ki so se celo nekaj resnega šli.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

blackbfm ::

Evo moj kolega, mislm da je dost dobr sam nekoga bi rabu da bi ga mal ufuru bol resno.

http://profile.myspace.com/index.cfm?fu...

333zuco333 ::

Evo neki novega


Komentarji prosim :)

bond007 ::

Bolj po beatu je pomoje treba, drgač besedilo je ok, ampak nima nekega ritma.

blaz3002 ::

Moj rap o vrnitnvi v Ljubljano part 1

Hacienda

Uf pizda, sploh ne vem kje bi začel,
pomojem tam, kjer sem point lifa dojel
pomojem tam, kjer sem pravi občutek zajel,
pomojem tam, kjer sem svoj človek postal,
pomojem tam, kjer nikoli nisem sam ostal.

Posluši pizda, dobr spremlji ka ti govorim,
Ne mislit, da z nekim foram tu ti um meglim,
To so resne scene, resne zagate,
To so zgodbe o ranjenem folku, nore debate.

Pride fnt u Lublano iskat sebe, rime, slavo,
Ne ve ka narest, ma sam pjebe, đine, travo.
Pride zram še huda bejba v flat, tko, a veš lagano,
Tipu ni nič jasn, on sam ve, fantje to mi mamo.

Majstr proba, košta čis mal jo tut zahakla,
Pol pa bejba si premisl, ajde čau pa basta.
Fajn je blo, konc je zdej, lah sva sam prjatla,
Life ni đabe, life je tough, vsak naj sebe ahta.

Ma... realno life spet ni tok bad...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem raperje, producente, vokaliste, fotografe in grafične dizajnerje

Oddelek: Sedem umetnosti
81169 (753) [D]emon
»

Glasba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12612637 (4442) Meizu
»

SLO rap (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6415015 (8041) benc_gedo
»

Eminem in ostala muzika

Oddelek: Sedem umetnosti
499924 (8589) Gladi
»

Suck it bitch nigga, cuz that's RAP. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719489 (8042) galu

Več podobnih tem