» »

Glasba

Glasba

1
2
3

PromeuZ ::

Ni mi jasno, zakaj imate vsi toliko predsodkov glede komerciale:


Why like? Zanimiva besedila in catchy melodika.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

Bor H ::

Ampak ponavadi dovolj enostavna da po ene petih poslušanjih ni več zanimivo. Ena raziskavo sm enkrat zasledu (mogoče clo kle), da se v povprečju vsak album posluša sedemkrat. Interpretacija seveda po želji..

The Player ::

innerspace - nisi žaljiv samo svoje mnenje si povedal :)

Pač vsak ma svoj okus, 100 ljudi 100 čudi. Mene bolj moti, če kdo pluva po neki kulturi neopravičeno, npr. da ti njega spoštuješ on te pa kr pluva za brez veze.

Ja pr rap-u me tut mal to, ker se folk mal preveč diss-a (batttla) med sabo in potem to sprož še do večje agresije, tko je tut pr breakdance-u, k se med sabo battla-jo, sam večkrat pride do agresivne reakcije kot pa do zdrave konkurence

Ni mi jasno, zakaj imate vsi toliko predsodkov glede komerciale:


Why like? Zanimiva besedila in catchy melodika.


Nism reku, da komercijala bedna, sam reku, sm, da je velka možnost, da uspešni izvajalci potem nazadujejo s slabimi komadi. Isto je pr undergroundu. Vsi govorijo kok je underground ql, ker si neodvisn, sam fora je v tem, ker so lahko oni isto dbroi/gnili kot pri komercijali.

Looney ::

Anyway, vsak inštrument se da doma učit.

LOL! Orgle?



Ja, orgle se pa v bistvu da.

Godal (razen kontrabasa za minimalne potrebe bandov) se pa ne da doma naučit, ker ne prideš daleč. Garantiram, da se boš naučil narobe. Pri klavirju je drugače. V glasbeni šoli veliko več delaš na programu, kot na drži. Violine ti kak mesec ali dva niti ne primeš v roke, ker je toliko dela z držo loka prej. Ni šans, res.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

innerspace ::

Why like? Zanimiva besedila in catchy melodika.

If thats all you need...go for it.

Osebno mi "komercialna glasba" ni vsec predvsem iz enega razloga, to je industrija, ali bolje organiziranost ljudi ki so zadaj, ki poskrbijo da mnozica dobi proizvod na nacin, ki bo najboljse vplival na prodajo le-tega.
Tej ljudje nimajo veze z glasbo samo, so managerji po razmisljanju in izredno talentirani za izsrkat iz glasbenika nek potencial ter ga spremenit v money collecting product...se hujse, ce to postane way of life nekriticne mnozice najstnikov. Poglej na primer Tokio Hotel.
4 mulci, eden nedefiniranega spola(catch), eden(brat) super poln nekih accessories in street style(catch), en wannabe model(catch) in en z napol prestrasenim izrazom, ki ima rad le svoje dekle(catch).
Ce pomislis, kaj vse sem lahko zbrskal o njih v 2 minutah, je jasno da to ni bila glasba...
Tukaj je glasba le sredstvo za marketing njihovega stila.
Ce na to gledas sociolosko, so tipi potencialno dangerous for lonely kids...katerega bi pa ti izbral? Who do you want to be like..?

In to so bili le Tokio Hotel...
Imas se veliko drugih bendov in masinerije zadaj, o katerih iskreno nocem imet pojma:)
Pop kultura ustvarja shizofreno druzbo, ki tesi svoje tegobe z nakupovanjem, tak krog so ustvarili.

Nekaj za se spravit k sebi:

redo ::

@Looney
Pa ravno orgel se v bistvu ne da. Ker moraš igrat na orgle, da se naučiš orgel igrat. Doma pa orgel nihče nima. In ne, razni elektronski pianini pač ni enako orglam. Ni ne pedalov, ne registrov. To, da pa znaš na vsak inštrument za silo odšpilat Na planincah, pa zame še ni znanje. Če ne znaš izkoristit vsaj nekaj posebnosti, ki jih inštrument nudi, potem pač ne znaš igrat tega inštrumenta.

White&Nerdy ::

Anyway, vsak inštrument se da doma učit.

LOL! Orgle?



Ja, orgle se pa v bistvu da.

Godal (razen kontrabasa za minimalne potrebe bandov) se pa ne da doma naučit, ker ne prideš daleč. Garantiram, da se boš naučil narobe. Pri klavirju je drugače. V glasbeni šoli veliko več delaš na programu, kot na drži. Violine ti kak mesec ali dva niti ne primeš v roke, ker je toliko dela z držo loka prej. Ni šans, res.


Po možnosti take cerkvene ne?:P

Looney ::

Ne bluzit. Orgle prav tako obstajajo v "sobni" različici. Kaj pa mislite, da tisti, ki igrajo orgle vsak dan po pet ur vadijo v cerkvah? Saj niso zmešani.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

innerspace ::

redo ::

Ja res je. Nisem vedel, da so te stvari tako poceni.

Godal (razen kontrabasa za minimalne potrebe bandov) se pa ne da doma naučit, ker ne prideš daleč. Garantiram, da se boš naučil narobe.

Kaj se boš naučil narobe? Kako delat dobro glasbo??

Pri klavirju je drugače. V glasbeni šoli veliko več delaš na programu, kot na drži. Violine ti kak mesec ali dva niti ne primeš v roke, ker je toliko dela z držo loka prej. Ni šans, res.

http://www.cyberbites.com/marleys_ghost...

In glede na to, da obstajajo navodila, kako se sam naučiti violino, sklepam, da se kdo tudi dejansko nauči sam. Pa sem prepričan, da se najde tudi kak cigo, ki je samouk.

Bor H ::

redo: jst ti bom povedal recimo tipičen primer iz basa: zateguješ strune ne da bi se tega zavedal, palec postavljaš na vrat na napačno mesto, posledično ti zapestje odpade pri težjih linijah, al si pa počasnejši. Imel sem odličnega učitelja, ki me je štiri leta ribal pa sm bil zelo presenečen ko sm se posnel in pol poslušal, te strezne. Torej, pomaga če imaš nekoga da te občasno nadzira, lahko pa zelo velik sam nardiš.

redo ::

Kako se ne zavedaš, da delaš nekaj narobe, če pa imaš posledico (da trkaš ob speed-wall)? Čemu potem to pripišeš? Samouk ne pomeni, da ti ni treba razmišljat, zakaj ti tehnika igranja ne gre in na kak način priti čez npr. speed-wall. In samouk ne pomeni, da nimaš nekoga, ki ti kdaj kaj pove.

Bor H ::

Sej tut samouk se bo počasi zavedal da bi bilo treba roko drugač postavt, tut samouk bo prej al slej ugotovil da slajda čist narobe, obstajajo pa stvari na katere marsikdo ne bi pomislu, recimo na to, da je velik večji efekt vibrata če se prej na ton za trenutek vsedeš, torej da ton zazveni pol pa vibriraš, ne pa da skos bogo struno gnjavš. Pol se pa napak nabere in jih je res težko naenkrat odpravt.

Pa da se ne boš zgubu, jst sm tisti, ki zagovarja da se da vsak inštrument naučit sam, sam vprašanje kolk več časa za to porabš.

PacificBlue ::

Pač vsak ma svoj okus, 100 ljudi 100 čudi. Mene bolj moti, če kdo pluva po neki kulturi neopravičeno, npr. da ti njega spoštuješ on te pa kr pluva za brez veze.


Ravno o tem govori tale lirika od Tool:Hooker with a penis:)

I met a boy wearing Vans, 501s, and a
Dope Beastie t, nipple rings, and
New tattoos that claimed that he
Was OGT,
From '92,
The first EP.

And in between
Sips of Coke
He told me that
He thought
We were sellin' out,
Layin' down,
Suckin' up
To the man.

Well now I've got some
A-dvice for you, little buddy.
Before you point the finger
You should know that
I'm the man,

And if I'm the man,

Then you're the man, and
He's the man as well so you can
Point that fuckin' finger up your ass.

All you know about me is what I've sold you,
Dumb fuck.
I sold out long before you ever heard my name.

I sold my soul to make a record,
Dip shit,
And you bought one.

So I've got some
Advice for you, little buddy.
Before you point your finger
You should know that
I'm the man,

If I'm the fuckin' man
Then you're the fuckin' man as well
So you can
Point that fuckin' finger up your ass.

All you know about me is what I've sold you,
Dumb fuck.
I sold out long before you ever heard my name.

I sold my soul to make a record,
Dip shit,
And you bought one.

All you read and
Wear or see and
Hear on TV
Is a product
Begging for your
Fatass dirty
Dollar

So...Shut up and

Buy my new record
Send more money
Fuck you, buddy.

redo ::

@Bor H
Sej, ne rečem, da samouk za prvi inštrument ni težko. Ampak ko enkrat že veš način vaje, ko veš, kako trenirat tehniko, ko veš kaj hočeš doseč, skratka, ko že znaš igrati en inštrument, sigurno gre hitreje. Pri vseh inštrumentih, me drugim treniraš tudi telo, da bo razlika med tem, kar hočeš da pride ven iz inštrumenta in tistim kar res pride ven, čim manjša. Ko enkrat veš kaj hočeš da pride ven, je veliko lažje in je napak veliko manj. Če pa se moraš najprej naučit, kaj sploh hočeš in strenirat vse ostalo, potem je pa veliko težje ja. IMO seveda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redo ()

Bor H ::

Sej sm ti napisal da jst trdim, da se da vsak inštrument naučit sam, sam da rabš več vaje, točno zaradi tega kar ti pišeš, pomaga če ti kdo drug da kak nasvet kako se hitreje približat iskanemu zvoku. In ja, ko enkrat dojameš logiko glasbe je lažje.

Looney ::

Obstajajo stvari, ki jih ne znaš popravit sam. In nihče me ne bo prepričal v nasprotno. Noben samouk ne bo imel čisto pravilne tehnike (in s čisto pravilno tehniko mislim to, da ga tehnika čisto nič ne ovira pri igranju česarkoli in kvečjemu pomaga), posledično pa bo tudi omejen pri izvajanju glasbe. Da ne omenjam tega, da nekaterih stvari tudi ne moreš razumeti sam, če ti nihče ne pokaže. So določene tehnike igranja, pri katerih rabiš nasvet. Nekaj v tri krasne cvilit z inštrumentom se pa lahko vsak nauči, ja.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

innerspace ::

Sej je ogromno ljudi, ki se ni nikoli solalo na glasbenem podrocju, pa vseeno obvladajo...poglej koliko ljudske glasbe obstaja...ne ucijo je v solah.
Prenos znanja je potreben, ce se hoces vec naucit, ce pa ti je cilj igrat po svoje, si cisti samouk.
Ampak vseeno ti je na zacetku kdo pokazal kako primit instrument v roke:)

redo ::

No no, ne pretiravat. Tudi v osnovnih glasbenih šolah tega ne naučijo. Pa ne bom zgubljal besed o osnovni glasbeni šoli, ker jih ni vredna.

noraguta ::

Obstajajo stvari, ki jih ne znaš popravit sam. In nihče me ne bo prepričal v nasprotno. Noben samouk ne bo imel čisto pravilne tehnike (in s čisto pravilno tehniko mislim to, da ga tehnika čisto nič ne ovira pri igranju česarkoli in kvečjemu pomaga), posledično pa bo tudi omejen pri izvajanju glasbe. Da ne omenjam tega, da nekaterih stvari tudi ne moreš razumeti sam, če ti nihče ne pokaže. So določene tehnike igranja, pri katerih rabiš nasvet. Nekaj v tri krasne cvilit z inštrumentom se pa lahko vsak nauči, ja.

imaš dokaj prav , vijoline nima letvis in lok zahteva svoje "poteze" , so precej mejn "digitalne" kot kaviriature.
edit: no turšice za škiljnnje na začetku lepajo pike na vijoline.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Looney ::

Osnovna glasbena je samo začetek. Da se spoznaš z inštrumentom. Šele v srednji se kaj naučiš.

Pa noraguta, prosim, če pišeš slovensko.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

iNooby ::

Poslušam Trance
zakaj? Ker je zakon.

Haters gonna hate...

Meizu ::

Obstajajo stvari, ki jih ne znaš popravit sam. In nihče me ne bo prepričal v nasprotno. Noben samouk ne bo imel čisto pravilne tehnike (in s čisto pravilno tehniko mislim to, da ga tehnika čisto nič ne ovira pri igranju česarkoli in kvečjemu pomaga), posledično pa bo tudi omejen pri izvajanju glasbe. Da ne omenjam tega, da nekaterih stvari tudi ne moreš razumeti sam, če ti nihče ne pokaže. So določene tehnike igranja, pri katerih rabiš nasvet. Nekaj v tri krasne cvilit z inštrumentom se pa lahko vsak nauči, ja.



Seveda razmišljaš čisto narobe. Žal.

iNooby ::

in ker je edina zvrst glasbe ki mi daje nek filing.
Haters gonna hate...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNooby ()

Meizu ::

Jp, še na en exctasy na hitro skočiš in je pa prvovrstno ;)

Sarcsm off...

MedusasPath ::

Jp, še na en exctasy na hitro skočiš in je pa prvovrstno ;)

Sarcsm off...

Pa smo spet tuki..

redo ::

Osnovna glasbena je samo začetek. Da se spoznaš z inštrumentom. Šele v srednji se kaj naučiš.

In koliko je ljudi, ki naredijo izpite za srednjo glasbeno, nikdar pa se tam ne učijo? Jaz poznam vsaj enega,

Looney ::

Se učijo privat. Ne pa sami.
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

wooted ::

koji ste, to je tema o glasbi in ne o tem kako se lahko naučiš igrati violino če igraš bas kitaro

redo ::

Se učijo privat. Ne pa sami.

Lahko daš kak link na take podatke?

iNooby ::

Jp, še na en exctasy na hitro skočiš in je pa prvovrstno ;)

Sarcsm off...


haha res si me nasmejal :)

ne za trance res ne rabiš dodatnih pripomočkov :)

sam najraje poslušam take vrste trance :

in meinzu(upam da sme prav napisal) pol še enkrat reči da rabiš extasy da bi užival to zvrst glasbe ;)
Haters gonna hate...

iNooby ::

Eni vidim da nimate pojma o glasbi in nevem zakaj tak radi povezujete klubsko glasbo z ekstazijem.
Go and listen your jazz and bluess ;)
Haters gonna hate...

gzibret ::

Mene tudi moti, da folk avtomatsko poveže techno z ekstazijem. Sem bil na mnogih partijih, pa niti enkrat nisem nič vzel. Pa se da prav fajn feštat. In nisem edini. Res pa je, da je tega tam kar dosti.

Sicer pa tudi metal lahko poslušaš, pa ni treba imet dolgih mastnih las in napisa Iron Maiden na hrbtu.
Vse je za neki dobr!

innerspace ::

Eni vidim da nimate pojma o glasbi in nevem zakaj tak radi povezujete klubsko glasbo z ekstazijem.

Ker v marsikaterem primeru to drzi, ni pa sploh nujno.
In zato ker smo ljudje polni predsodkov:)
Sploh ce pomislis, da lahko dobis ekstazi ze za 2 evra, je nekako jasno da je na partijih kar nekaj ljudi to vzelo.

Go and listen your jazz and blues

Ce bi se vedelo koliko drog je bilo in je se vedno v teh krogih(blues, jazz), bi verjetno marsikdo iz uzaljenosti nehal poslusat glasbo...da ne govorimo o popu...
Ali kot je pravil legendarni Bill Hicks: (!explicit content!)

glaš ::

Dober izbor innerspace :D Bill Hicks je vsaj zame number 1, kar se stand-up komedije tiče.

Sicer pa mi je ta verzija ljubša, gre pa za dokaj podobno temo.



Evo še ena huda na temo muzike od Billa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

The Player ::

če rabš mamile, da uživaš v muski, potem muska ni dosegla svojga namena. Edino, če je to nek nepogrešljiv pripomoček, da ga nujno potrebuješ, kot pivo poleti. Ali pa so vmes druge zadeve: socialna stiska,...
moje mnenje

T-h-o-r ::

seveda pa brez mamil nekateri ne bi ustvarili svojih mojstrovin :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Meizu ::

beri: celoten oldschool rock ipd.

Ja res je. Sam to ni izgovor, da če si že glasbenik, da je ba fajn če se zadevaš... Droge so slaba zadeva fantje!!

innerspace ::

Lih za info...Frank Zappa(ni uporabljal mamil, ceprav daje tak vtis) je v marsikaterem intervjuju obsojal uporabo drog med vecino glasbenikov, saj naj bi te bile dober izgovor za "to be an asshole"...kot ces, sej se ne spomnim kaj sem naredu, sem bil tako upaljen.
Na youtubu ne najdem intervjuja, ki sem ga gledal predvcerajsnjim, sem pa nasel tole:

Med drugim so ga hoteli vrst iz benda, ker se ni hotel drogirat:)

Pa glede drog in povezave s klubsko sceno, je dober film za pogledat "It`s all gone Pete Tong"...da bo jasno od kod toliko predsodkov:P

jype ::

Eh, nesrečne ljubezni, težka otroštva, udeležba v kakšnem zajebanem konfliktu, par let v koncentracijskem taborišču...

Vse to naredi bistveno boljšo glasbo kot katerakoli droga, pa navdihi, ki izhajajo iz teh izdelkov, lahko še par generacij pozneje zanetijo mojstrovino, ob kateri človek dobi cmok v grlu.

redo ::

Mnja. Saj ni tako, kot da se npr. Mozart pa ni najprej napil in potem pisal.

jype ::

Ja, pa se ni napil zato da bo pisal.

redo ::

Kako pa to veš? Sicer pa, noben ni šel v taborišče, zato da bi pisal.

Musorgski je bil pijanec. Samo pogledaš njegov portret, pa ni treba še zgodovine razlagat. Sibelius je tudi rad gledal v kozarec. Berlioz je eksperimentiral z opijem (Fantastična simfonija). Chopin ga je uporabljal zaradi tuberkuloze (kapljice v kockah sladkorja). Puccini in Ravel sta bila težka kadilca, itd. itd. Pa to samo za tiste, za katere vem vire.
Za Mozarta pa sem slišal anekdote (da, kako se je napil, zato da bi pisal, v anekdoti, ki sem jo slišal, je šlo za neko gostilniško tekmovanje skladateljev). Virov pa zanj ne vem (pozabil pa sem, katera dela so že tako nastala). Koliko je vsem to "pomagalo" pri ustvarjanju pa tudi ne vem.

LOL. Če meniš, da je vsa dobra glasba navdahnjena iz nekih težkih žalostnih situacij, si pač ta prav depresiven Slovenc. :)

innerspace ::

Tako kot mocna izkusnja vpliva na cloveka in njegovo ustvarjanje, tako lahko mocna droga ali droga v kombinaciji s kakim dozivljajem prav tako spodbudi cloveka k izrazanju. Droge nebi nikakor vzel apriori kot slabe. Dalec od tega.

Ampak je pa sama glasba lahko mocna izkusnja, ki ti spremeni percepcijo necesa.
Zame je bil "usoden" ze jazz in fusion v ranem otrostvu, glasba, ki jo je oce poslusal. Pa tudi Pink Floyd, Frank Zappa, Neil Young, Miles, Mahavishnu Orchestra, itd...
Mi je pa bilo zanimivo, ko sem kasneje spet posegel po Floydih in jih pozorno poslusal...ko se pojavljajo vedno nova obcutja...
Od novejsih zasedb pa so mi krasni Sigur Ros, Mogwai in Tool. Vsak iz drugih razlogov.

Katera muzika je vam najbolj spremenila splosno percepcijo glasbe?

White&Nerdy ::

Twisted Sisters pa Aerosmith pesmi so me spremenile.:)


EDIT: Pa seveda Ozzy in Black Sabbath

Zgodovina sprememb…

Tomaz Eruj ::

Katera muzika je vam najbolj spremenila splosno percepcijo glasbe?


The Prodigy. Tam nekje okoli njihovega albuma "Fat of the Land"
&#161; &#477;&#633;&#477;&#613;&#647; &#305;&#613;

T-h-o-r ::


Katera muzika je vam najbolj spremenila splosno percepcijo glasbe?


Pink Floyd, Deep Purple
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Meizu ::

Red Hot Chili Peppers

AmokRun ::

Iron Maiden, kasneje pa še Opeth.

iNooby ::

First State, Cosmic Gate, Above&Beyond - Trance scena

Haters gonna hate...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Milenijska glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9813182 (11559) Machete
»

*sodobna* glasba (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5612783 (11276) Trololololol
»

Katero muziko poslušate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8211866 (8172) AmokRun
»

Moderna instrumentalna glasba?

Oddelek: Sedem umetnosti
183700 (3061) tt2advanced
»

Eminem in ostala muzika

Oddelek: Sedem umetnosti
499957 (8622) Gladi

Več podobnih tem