» »

SLO rap

SLO rap

1
2
»

galu ::

Še sreča da imamo preroke iz ulice, da nam tu pa tam predajo skrivnost o bistvu življenja.>:D

No, pa da preneham s cinizmom in ti na kratko odgovorim na tvojo živčno skropucalo:
Če ti misliš, da je resnica življenja™ "/.../1 bogi fight z hujšimi poškodbami/.../" in prebijanje skozi dan na ulici, to ne pomeni da to velja za vse. Če si se ti rodil kot cestar, ali postal kot cestar še to ne pomeni, da je to univerzalna resnica življenja. To si ti. Jaz sem jaz, Britney Spears pa je Britney Spears.

Drugače pa kr nadaljuj pogovore s tvojim kolegom. Bo še najbolje. :)
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Qwertoza ::



To je rap !

GaŁu .. bom nadeljeval !. Mi smo kar smo ! Cele !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Qwertoza ()

djordjevic ::

tha_man je izjavil:

Dandrough - zame so legende, prvi slovenski raperji ki so mi bli res dobri. Ezy-G ima itak enega najboljših flowov v sloveniji, tk da upam da ima namen posneti kak svoj solo projekt.

Šit, kera stara tema. Ampak je obudila spomine na home-ass producirano plato Dandrougha. Nikoli ne bom pozabil - kupil sem jo v music shopu v MB pod avtobusno postajo. Sem moral kar na youtube poslušat Playerja. 8-)
No grave is deep enough to keep us in chains.

djordjevic ::

Aja, pa mimogrede - plata, ki je mus za vsakega rap fana (sicer cro-rap, a vendar): El Bahattee - Svaki pas ima svoj dan. Legen-fakin-dary.
No grave is deep enough to keep us in chains.

ToxXiiiC ::

D3m je izjavil:



Žiwi dokaz ko nekaterim zmanka inspiracij za teme in začnejo repat o medvedih ...

galu ::

Se strinjam. Take bi trebalo prebutat in jim tako vcepit kruto resnico življenja!
Tile wnb reperji, ki niso seznanjeni z življenjem na ulici... Bruh, bruh...

>:D
Tako to gre.

ToxXiiiC ::

galu je izjavil:

Se strinjam. Take bi trebalo prebutat in jim tako vcepit kruto resnico življenja!
Tile wnb reperji, ki niso seznanjeni z življenjem na ulici... Bruh, bruh...

>:D

Če bi šli malo nazaj v začetke slovenskega repa ... ubistvu rap je prvič slišal nek slovenski pevec nwm točno gdo v ameriki ... in je blo 2pac style steet rap ... in iz tega kopije street rapa je v sloveniji nastala neka katastrofalna verzije rim brez določenih tem ki so značilne za rap ... peace ...

black ice ::

Off: V čem je razlika med hip hopom in rapom? Meni je vse ena in ista 'kaša'.

The Player ::

ok, no pomirte se, pa ne tok se pumpat en čez druzga pa napihovat govorice.
Ni mi točno jasn v kero smer je sploh šla debata, k začnejo limat komade slona pa sadeža, pa neki govori o uličnm gangsta rapu. Pa sj, a poznate sam gangsta rap oz. ulična besedila? Ma zvrsti rapa je ogromn in bi blo dobr, da se pozanimate v primeru, če kdo še ne ve. Res ne vem zakaj bi mogl rapat sam o ulci pa kriminalu še posebi tuki v sloveniji k ni nobenih ghetov ali večjih zanemarjenih naselij (če se motm me popravte). Ok sicer obstaja organiziran kriminal, ampak dvomim, da bi le ta imel kakšen vpliv na rap v Sloveniji, kot je to npr. v USA. Sicer ne vem kako preteklost majo naši slo reperji, sam ne vem zakaj bi jim šlo tok slabo v življenju, da bi mogl o tem rapat? Res me zanima kok se jih ukvarja z organiziranim kriminalom, ker če bi se res pol dvomim, da bi si upal se tkole izpostavlat medijem pa se nost o tem kok so enga štihnl k mu je ukradu robo, neb reku za kako USA, kjer je vse možno. Obstaja prov posnetek, kjer se je Eazy-e mal preveč razgovoru pred novinarji in povedu, da vse kar so oni repal se je res dogajal.
Če vas zanima, Eazy začne govort tm okol 44te minute, mogoče mal prej


Dobri primeri so tudi komadi iz 70-ih, 80-ih let ko se je rap komaj razvijal (ti. oldschool rap), pa so isto bli broke as hell, bli zakreditirani, crack je bil takrat v porastu zaradi svoje "prijazne" cene in dobrega efekta v primerjavi z dragim kokainom in je bil razlog za slabo voljo še tako večje, ampak ne repal so več al manj o tem kako so žural, se ga mel fajn, problematika današnje družbe, medtem ko ulični biznisi so ostal na ulci in se niso selil v komade kot npr. v 90-ih letih rapa, ko se je močno skomercijaliziru.

skratka, zakaj v slo sploh kategoriziramo rap? Prvo nimamo nekega viška zvrsti, da bi si to lahko privoščili (za slo trg), drugo pa gangsta oz. "ulični stil" se mi ne zdi primeren za slo že zaradi prej omenjenih argumentov.

Ljubavni komadi pa ja, so svoja zgodba, eni se nosjo, kok so non-softići, da so ql, ker jih nimajo, drugi radi dajo svojo izkušnjo naprej, ampak neglede kok so slo reperji "zajebani" vsi jih bodo imeli neglede na to kok so "gangsta", pa sej smo vsi ljudje, ne mormo bit čustveno mrtvi.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

The Player ::

black ice je izjavil:

Off: V čem je razlika med hip hopom in rapom? Meni je vse ena in ista 'kaša'.


razlika je očitna.

Hip Hop - kultura, ki združuje 4 subkulture, te so(kot jih je kategoriziral African Baambataa): MC-jing oz. danes rapanje, DJ-anje, B-boy movement oz. breakdance komercialno povedno in grafiti art.

rap - subkultura Hip Hop gibanja.

in ja Hip Hop ni zvrst rapanja, kot večina misli

na hitro razloženo, več ti zna pa povedat google oz. wikipedia

black ice ::

Ravno tole sem rabil, quick & simple razlago. Hvala.
Spodaj sem prilepil nekaj materiala iz mojih krajev, tisti ki redno spremljate sceno jih verjetno že poznate.





donfilipo ::

VuLc4n0 je izjavil:

Vase mnenje o SLO rapu, a ga poslušate, vam je dober?
Kaj pravte recimo na;
Klemenklemen - Hipnoza
N'toko - Cesarjeva nova podoba
Kosta - b.i.z.
Plan B - Carovniki


Še mal stari stric.

najprej od šuba torej kar pride mimo glasne polke in pri nas legendarnega Šabana:)

KlemenKlemen --- mi je faca. Res ima malce funny look in ko ga fant zašili na paprijot, ko da ostri svinčnik, mi je fajn videt, da ni kar tako zaradi avsenik fame v muziki:)

Kosta --- dobar. Bo treba videti več in morda v kontekstu. Rap ideologija se v tujini često podaja s kompletno limuzino (polno greha..ali grehov:), pa mi to morda nekako manjka....kar je znak, da še ni pravi celebrity.

N'toko --- je 'odršrafou' s tistim 'sieg,sieg' totalno in si zacahnal slavo. Zdaj je tako, da gledam kje natačno sploh je njegova lirika. Počasi:)

PlanB --- Nikad čuo:) Ali je to dobro ali slabo ne vem, dokler pa dela internet, pa tako ali tako čez 5 minut ne bo več res. Grem gledat!
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: donfilipo ()

krOOokO ::

Slo rap je eden izmed boljših... Nekaj mojih top izvajalcev:
Kosta
Nipke
Murat&Jose
Trkaj
Zlatko
NikolovskI

Pa še bi lahko našteval...

benc_gedo ::

Jas in moj kolega sma naredla besedilo o 9.9 upam za dobra mnenja

Bencik mafia
9.9 srat me tiši
ko prdim okoli mene diši
vašo sranje samo smrdi

kostaji se dila na kila
deca mislijo da so to prava mamila
pun želodec in skuna
ne paše mi niti tuna


moje roke so grajnder
nisem kmet pa niti farmer
toti rep je ko ruda
častijo me ko buda

zej bom ti povedo pravijo mi gedo
banan od vrteca gleam te ko pedo

deca pakirajo____ v folijo
vsako nedelo pa pri masi pridno molijo
najina baka ma vnuka 2packa

Ukrainec zglea ko traktor
v črnobili pa reaktor
vzrok za globalno segrevanje
je njegovo je sevanje

posado sem ovo blizi buša
nato pa vse zjebala suša
toplota me izdala samo
kazen je ostala

zato zaupaj naravi
ker konoplja zdravi
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tupac..

Oddelek: Sedem umetnosti
332324 (745) oo7
»

Eminem in ostala muzika

Oddelek: Sedem umetnosti
499955 (8620) Gladi
»

Suck it bitch nigga, cuz that's RAP. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
719552 (8105) galu
»

Trkaj - V času enega diha

Oddelek: Sedem umetnosti
282231 (1353) pivmik
»

O "reperjih", "skejterjih", "pozerjih"...

Oddelek: Loža
322490 (1701) digital II

Več podobnih tem