» »

Kako nabavit mikrokontrolerje Atmel

Kako nabavit mikrokontrolerje Atmel

David1994 ::

Pozdravljeni

Rad bi naročil 2 različna Atmelova čipa (ATMEGA168 in ATTiny84 (lahko tudi 44))
Gledal sem po naših spletnih trgovinah, kot so HTE (cena je previsoka), Conrad, Delko,... (nimajo)

Zatorej me zanima, kako bi lahko naročil pri slovenskem zastopniku Atmela, Codicu in koliko bi bila cena posameznega čipa (max. 5 komadov vsakega).

Najlepša hvala,
David:D

Brane2 ::

Naroči v štacuni pa je. Recimo HTE.

Ne boš sedaj moril zastopnika za 5 čipov, poleg tega zastopniki ne prodajajo direktno končnim kupcem ampak štacunam in proizvodnji.
On the journey of life, I chose the psycho path.

slawc ::

Imaš več trgovin, eno je omenil Brane, potem pa poglej recimo še Conrad (nemška stran) in Farnell (od njih naroča IC).

Če jih res ne moreš dobiti pa uporabi druge, podobne mikrote. Če jih pa res nujno potrebuješ je pa tukaj še naročilo iz ZDA (ampak pošnina je lahko > 100$).
LP, Slawc

Brane2 ::

Mislim, da je HTE prva izbira, ker je zelo verjetno najcenejši.
Če tam ni, se mogoče splača poklicat IC Elektroniko.

Drugače pa, si preveril na Atmelovi strani če pošiljajo brezplačne vzorce ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

David1994 ::

Mnja...
A bi lahko prodlagal kdo, kak ATTiny, tak preprost, za se ucit?

ATMEGA168 pa more bit, ker bom ga sprogramiral na Arduino bootloader, ker ne obvladam prevec programiranja :P Tak da, ja, prav 168 more bit, kateri pri hteju stane pa skor 8€ :O

Brane2 ::

Pa saj to ni veliko za tak čip.

Ni ravno poceni, je pa neka normalna cena za en primerek.
On the journey of life, I chose the psycho path.

David1994 ::

Zdaj sem sel na spletno trgovino od Farnell, pa je en ATMEGA168 le ~3,5€:)

Upam samo da nebojo na postnini nabili...:P

Brane2 ::

KEwl.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Čaki mal.

Farnell nima štacune v slo, torej si šel naročat iz tujine ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

int47 ::

Si preveril, če ti ustreza tudi ohišje?

Direktno iz Farnell-a še nisem naročal. Nekatera podjetja pri majhnih vrednostih naročila poleg poštnine zaračunajo tudi manipulativne stroške.

Brane2 ::

Kar nekako dvbomim, da mu bo Farnel zaračunal samo €3,5...

In to iz Anlgije, ki _nikoli_ ni bila poceni vir za karkoli meni znanega.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

Navadno je končna cena vsaj taka, kot če naročiš pri IC. Tista cena je :

1. v funtih in ne v €.1.5€ = 1Ł
2. Ali ima vračunan VAT (ekvivalent našemu DDV)?
3. Poštnina?
4. Morebitni manipulativni stroški?

IMHO HTE, IC ali dobiti free sample, če obstaja.
Nekoč je bil Slo-tech.

pr2501 ::

če ne boš pri učenju skuril nobenega, oz. če bo tvoj celoten strošek 8 evrov(cena enega čipa):
bo to super računica.
konec

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pr2501 ()

David1994 ::

Navadno je končna cena vsaj taka, kot če naročiš pri IC. Tista cena je :

1. v funtih in ne v €.1.5€ = 1Ł
2. Ali ima vračunan VAT (ekvivalent našemu DDV)?
3. Poštnina?
4. Morebitni manipulativni stroški?

IMHO HTE, IC ali dobiti free sample, če obstaja.



Jop, ločim € pa £... 1£ pa bi bil 1.26€, ne 1.5;)
Ne, davk ti zaračuna ko maš že v košarici in znaša 17,5% (končni znesek atmega168: 2.77£ + 17% = 3.25£ = 4.10€)
Poštnina ni hudič, ker je itak majhna količina elementov in ko sem preko ebaya naročaval majhne pakete je blo 5 funtov
Nebo nobehih munipulativnih stroškov, ker smo itak v EU;)


Nisem pa še naročil, ker bom zdaj počakal še en tedn da žepnina pride
Danes sem bolj oblikoval naročilo :P

----------------
Da nebom odpiral nove teme, bom kar tukaj vprašal:
No, danes sem se navdušil, da bi si kupil tisto fotoobčutljivo PCB ploščico, razvijalec in železov triklorid, pač za tiskano vezje nardit. Pa za prenest iz folje na ploščico, katera žarnica bi mela dovolj močno UV sevanje, ki ga potrebuješ za prenos?

Lp,
David

Brane2 ::

Odpri mapo na naslednjem linku:

ARHIV

Not so arhivski pdfi Avtomatike in Elelkronike.

Potegni dol 3 pdfe ( E1.pdf, E2.pdf, E3.pdf ) od treh Elektronik.

V eni od njih je bil precej nazoren in obširen članek z vsemi detajli.
On the journey of life, I chose the psycho path.

slawc ::

Če boš uspel neposredno naročiti od Farnella... potem to vsekakor tukaj napiši. Do sedaj so poslovali samo s posredniki (pri nas je to IC) oz. s podjetji (za Slovenijo seveda), torej fizične osebe = no go. Atmel je zelo "trd" kar se tiče vzorcev. Po naročilu vzorcev obvezno sledi klic distributerja, ki sprašuje vse možno in za en tak projekt kot ga imaš ti... bo precej težko.

Poštnina? Farnellova je ca. 20 EUR, če me spomin ne vara. Pusti ebay ali karkoli. Vsak primer je unikaten. Kot sem ti napisal je poštnina iz ZDA lahko > 100$ za najmanjši paket. Pri tem se je od ene do druge trgovine za istega poštnega posrednika cena razlikovala za ca. 20% (za isto storitev seveda).
LP, Slawc

David1994 ::

Poštnina? Farnellova je ca. 20 EUR, če me spomin ne vara. Pusti ebay ali karkoli. Vsak primer je unikaten. Kot sem ti napisal je poštnina iz ZDA lahko > 100$ za najmanjši paket. Pri tem se je od ene do druge trgovine za istega poštnega posrednika cena razlikovala za ca. 20% (za isto storitev seveda).


OMG! Pa kaj so nori? Kaj obtezujejo pakete s svincem da lahko tolko zaracuajo?;(


--------------------

Za atmele sem ze razmišljal da bi sample naroču, sam pol itak vem, da mi bojo zavrnli, če mi telefonirajo;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: David1994 ()

David1994 ::

Bah! Sem naredil informativni izračun in pod poštnino pišeda je 19€ za EU:O

A bi mi upal kdo razložit kako pri IC Elekronik naročim iste kose, koker jih pri Farnell majo? Mam že sestavljeno listo elementov... in sem si zdownloadal košarico, tak da mam v excel obliki naročilo... Samo takih elementov kot na fernellovi strani dobiš jih ni:|

Brane2 ::

Tako da pokličeš IC in vprašaš za ceno. In dobiš enako ali višjo ceno kot v HTE. In nehaš komplicirat. In greš spat. Poglej na uro...
On the journey of life, I chose the psycho path.

int47 ::

Nebo nobehih munipulativnih stroškov, ker smo itak v EU;)

manipulativni stroški != carina

Ravno ta teden smo nekaj naročali iz Buerklina. Pri direktnem naročilu v vrednosti 90€, smo privarčevali cca 10€. Če se prav spomnim, so bili manipulativni stroški 20€ in poštnina 6€.
Manjše vrednosti se ne izplača naročati direktno.

TESKAn ::

Naroči v IC, končna cena čipa je Farnellova cena, preračunana v €, krat 1,5.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

slawc ::

Če želiš naročiti preko ICja stvari, ki so pri Farnellu, moraš ICju poslati spisek Farnellovih kod tj. order code.
LP, Slawc

T0RN4D0 ::

Če boš zarad 8 ojrov kompliciru, pol sploh škoda da kej razmišlaš da bi naroču iz anglije kej :) Jesus.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

CCfly ::

Glede nato, koliko energije si vložil v tole drobnjakarstvo, si tiste sample že 4x preplačal s svojim izgubljenim časom.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Jure_M ::

Za finale, na naslovu najdeš Mega168.

Res cena ni takšna kot v Farnelu, je pa na zalogi praktično vedno, ker jih mi uporabljamo v naših projektih.

Za več info o AVR-jih si pa poglej seminarje programiranja v C-ju in v Bascom-AVR-ju na tem linku oziroma forumu.

netanyahu ::

http://www.futurlec.com/

Preverjeno pošiljajo v Slovenijo, cena je taka kot piše. Paket pride s Tajske, lepo okrašen z njihovimi črkami (ราชอาณาจักรไทย).

Brane2 ::

netanyahu:

Kewl. Relativno široka izbira, nizke cene. Fajn jim pomaga tečaj USD ;o)

Sem bil svojčas (davno ) na njihovih straneh, pa ni bilo tako zanimivo.

Kolk je pa kaj poštnina pa čas dobave ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Sem že našel. Povsem znosno. Še več, spodobno.
On the journey of life, I chose the psycho path.

16F84 ::

Glede na to, da Atmeli niso moje področje a je debata o Atmelih sprašujem glede cene - namreč malo prej sem prišel z Avstrije. Med drugim sem bil v Neuhold-u. Atmega 32 v dil ohišju se dobi za ca 5€ ***Klik*** Kaka je cena?

Brane2 ::

Zanimiv site.

Ampak čiperaja ne najdem - predvsem digitalnega.

Zgleda,d a je tisti Atmel edini čip na "Div. Discrete" ali sem mogoče kaj falil ?

Kako najdeš kak pošten PIC recimo, recimo 16F877 ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Mi je dalo mislit.

Nikoli nisem iskal online prodaj, ker sem vse našel v lokalnih štacunah, mnoge bi pa to zanimalo.

Evo recimo RS-Components. Nimajo ravno najnižjih cen, ampak site pa izbira nanjem sta pa na nivoju:

RS Components
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Ček diz aut:

DISTRELEC

Dokaj solidna izbira, dokaj solidne cene, čeprav sajt je mogoče vsaj meni majčkeno nelogično narejen.
On the journey of life, I chose the psycho path.

slawc ::

Pazi, RS Components posluje samo s podjetji (verjetno zate to ni problem), distrelectov "distributer" pri nas je pa Terna.

Poljaki: http://www.tme.eu/en/ plačilo je bank transfer poštnina je pa 35 EUR (kot da bi bili v pasji riti, za avstrijo je 10 EUR in to za pakete do 30kg!!!).
LP, Slawc

16F84 ::

Zanimiv site.

Ampak čiperaja ne najdem - predvsem digitalnega.

Zgleda,d a je tisti Atmel edini čip na "Div. Discrete" ali sem mogoče kaj falil ?

Kako najdeš kak pošten PIC recimo, recimo 16F877 ?


"Štarcuna" je v stilu samopostrežbe (kot sejem Pordenone)Dejansko je robe dosti več kot je je na spletni prodajalni. Digitalnega čipovja ni veliko. Tale mi je ostal v spominu ker je bil eden "večjih" čipov, ki sem jih imel v roki. Nisem imel orentacije kaka je dejansko cena, kajti z njim nisem nikoli delal. Edini atmel, s katerim sem delal je bil ATTiny26.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 16F84 ()

Brane2 ::

Zelo zanimivo. Pokliči, preden boš naslednjič šel kje po robo. Bi šel s tabo, če se da...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

BTW, kako to laufa v samopostrežni varianti ?

Domnevam, da tip dobi posebne serije in jih prodaja "na lopato", tako da se folku splača prit tudi brez jasne ideje, kaj bi radi...
On the journey of life, I chose the psycho path.

16F84 ::

Zelo zanimivo. Pokliči, preden boš naslednjič šel kje po robo. Bi šel s tabo, če se da...


Ni problema, se bom kak dan prej oglasil tukaj. Običajno grem gor vsaj enkrat mesečno. V trgovini je veliko polic, predalnikov. Roba je razusta povsod. Najdeš vse "živo" od raznih polizdelkov, do ostankov proizvodenj...
Da si vse vsaj delno ogledaš rabiš kako uro. Evo fotografija nekaj stvari, ki hih še nisem razpakiral.
(recimo 20 visokosvetilnih led displejev stane 5€ pri nas je eden toliko..)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Brane2 ::

Piz*a že vidim,d a bo treba pred odhodom implementirat vse ECA kataloge v Nokio... ;o)
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje kupiti el. elemente?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142480 (1213) Modri dirkač
»

Visokotokovne diode

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101014 (751) einstein :P
»

Vzorci (samples) - vprašanja in odgovori (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13417880 (9806) brez-imenko
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23034127 (22303) SloMusty
»

Kje lahko dobim SMD tuljave in keramične filtre, discriminator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
201769 (1483) radiator

Več podobnih tem