» »

Računalnik se ne zažene

Računalnik se ne zažene

bi0s ::

Stvar je sledeča: po današnji nevihti se mojemu bratu računalnik več ne zažene, kljub temu da je med nevihto bil napajalni kabel izključen in računalnik ni bil priklopljen na el. omrežje. Poskusili smo že z drugim napajalnim kablom a ne pomaga, včasih se računalnik vklopi a samo za 1-2 sekundi. Prosim pomagajte!

LP

lasse007 ::

Kaj pa kabel za internet?
"Predstave s črno magijo in njenim popolnim razkrinkanjem"
(Mihail A. Bulgakov, Mojster in Margareta)

PINki ::

Je zadaj na napajlniku gumb na 1 in ne 0?:D

Probaj PC prestavit v drugo vtičnico, mogoče je nevihta kej poškodovala...ugibam:\

Duhec ::

Lahko ti je prebilo mrežno kartico, če si imel mrežni kabel vklopljen (ne glede, če je bil napajalni kabel izštekan).
Izštekaj kabel za internet in poizkusi, če mašina vklopi. Če ne, odstrani mrežno kartico, če pa je mrežna na plati pa ... baj baj plata.

AlesC ::

Jst sem mel isti problem, sam men je sam skurlo omrežno kartico na srečo. Mislim, da boš moral menjat napajalnik. Pri streli je najbolj občutljiva telefonija in antena. Sam ko vžge, ti gre še pol polovico stvari zraven. Ko je prinas vžgala strela, sem se prav čudil da ni šlo nič drugega kot sam moja omrežna, telefonija je špilala naprej. Sem pa imel računalnik prižgan in mi ga je restartalo, pa dela sedaj normalno naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AlesC ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

udar strele - vse uničeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
939942 (7387) gregor
»

Pol manjša napetost od predpisane

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151453 (1207) Alijen
»

Računalnik se ne zažene!

Oddelek: Pomoč in nasveti
342750 (2496) s1e2x3y
»

trije računalniki v ADSL omrežju in packetloss !!! Pomoč prosim!

Oddelek: Omrežja in internet
151836 (1652) Matek

Več podobnih tem