» »

Stran znotraj strani

Stran znotraj strani

iNDigo_Child ::

Rad bi naredil stran znotraj strani, toda ne z iframe-i, pač pa nekako tako, kot to kaže ta spletna stran: povezava... se pravi tako, da bi se frame znotraj strani premikal z osnovnim drsnikom in ne z drsnikom znotraj frame-a. Vse, kar bi spremenil, je to, da bi namesto besedila naredil, da se mi v tistem premikajočem frameu odpre celotna stran, npr. forum ali blog, ki je na drugem serverju. A ima slučajno kdo kak predlog, kako naj to naredim?
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

Groove ::

To lahko nardis z divi.
Primer za tisti prvi kvadratek
CSS koda:
#wordsabsolute {position:absolute; top:280px; left:400px; background:#eee; border:1px solid #000; margin:5px; padding:5px; font-size:2em; color:#c00;}
HTML koda:
<div id="wordsabsolute">This block of text is position:absolute;</div>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Groove ()

iNDigo_Child ::

Ok, do tukaj vse jasno, vendar tega ne znam porabiti za moj konkreten primer, tako da bom kar konkretno napisal.
Na tej povezavi je stran, v katero hočem vgraditi phpbb3 forum. CSS datoteka je na tem naslovu. Vedeti morate, da je v CSSu napisano več, kot bi moralo biti, ker je vse skupi še v fazi razvoja.
Kakorkoli že, jaz bi rabil, da se na belem prostoru med menijem in copyrightom odpre forum, po katerem bi se dalo brskati z osnovnima drsnikoma, ne pa z drsnikoma znotraj kakega frame-a (na nek način, da bi se tisto belo polje prilagajalo višini in širini foruma). Če kdo ve, kako to spravit skupi, bi bil izjemno vesel.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

Tody ::

uh to boš pa malce težje naredil, mogoče najlažje če najdeš kak plugin za tale tvoj CMS.

hamax ::

uff to ni tok enostavno narest. js sm to resu tako, da sm style za forum spremenil tako, da je izgledal popolnoma enako kot stran.
Sm pa delu za MyBB forum, ki zelo lepo dela s templati.

iNDigo_Child ::

uh to boš pa malce težje naredil, mogoče najlažje če najdeš kak plugin za tale tvoj CMS.

V bistvu to niti ni CMS, je sam ogrodje strani CMSa, v bistvu sam HTML, CSS in kar je image-ov. Mislil sem namreč narest tko, da bi bil v osnovi CMS, ja, sam ko pritisneš povezavo za forum, se odpre ta stran, ki na videz zgleda kot del CMSa, v bistvu je pa le navadna spletna stran. No, če pa ni to tako preprosto, bom pa že nekak z iframei al framesetom kj skup spravu. Hvala vseen za pomoč.
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

kix ::

V joomli to rešiš z wraperjem. Enostavno in elegantno. LP
Kix

hamax ::

Hja, niti ne nevem kako enostavno.
Wraper deluje kot proxy in zato shranjuje vse piskotke.
Tudi vse linke je treba parsat...
Veliko kompliciranja. Sem poskusal spisat wrapper, da bi cezenj
parsal webmin, phpmyadmin... Sicer je delovalo, samo ne
tako dobro, kot bi si zelel.. No, ce bi se
resno lotil, kot so se fantje pri joomli, bi verjetno celo delovalo.
Vsekakor pa ni najenostavnejsa resitev :D

Ce pa kdo pozna kak delujoc wrapper, se pa priporocam.

edit. verjetno si hotel predlagati, naj uporabi joomlo. V tem primeru bi bila to elegantna resitev, samo ne vem ce je to to, kar on potrebuje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hamax ()

iNDigo_Child ::

No, težavo sem rešil tako, da sem za php fusion dobil enostavnejši template, nato pa s framesetom dal na vrhu strani le menu od php fusiona, spodaj pa se odpre forum... za silo bo... ne da se mi martrat več kt tolk.
Najbolje bi bilo, če bi se dalo popularnejše forume (phpBB, Invision Power Board, vBulletin) vgraditi v sam php fusion ali joomlo ali v katerkol CMS, saj so mi zdajšnji vgrajeni forumi dobesedno bedni...ni nobene estetike. Saj ni treba da je baza ista...lahko porabim dve bazi, ni problema...sam da bi nekej tazga blo... mogoč nekoč :D
Svet pripada tistemu, ki ga najbolj ljubi!

Tody ::

Joomla ma to prav tako mislim da xoops in Runcms.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331166 (55315) htmltroubles
»

Prikaz strani na različni resoluciji-Joomla

Oddelek: Izdelava spletišč
151814 (1542) kr?en
»

Slovenjen CMS?

Oddelek: Izdelava spletišč
274034 (586) gnomee
»

CMS primeren za Radio

Oddelek: Izdelava spletišč
141552 (1182) bluefish
»

Kako aktivirati CSS v htm ??

Oddelek: Izdelava spletišč
131420 (1301) webfreak

Več podobnih tem