» »

Siol plac

Siol plac

noella ::

na pejgu od siola sm vidla eno novo funkcijo, pa me zanima, a kdo ve, kaj je to, čemu služi in a je uporabno? kokr sm je štekala, loh s tem uploadaš fotke pa musko na net pa pol sharaš...sam ne štekam, s kom in za kaj točno bi človk to rabu. a je kdo že sprobu?

mimgrede, a se bolj splača siol al telemach oz. a obstaja še kej drugega? a ma kater od teh v LJ že optiko speljano? grem dol z amisa ker je živ obup. pa še smotani so. :)

Voip ::

Verjetno je stvar podobna kot Google Docs oziroma MS Office Live Space - samo manj možnosti in brez spletnih obrazcev.

Kot nekakšen spletni diskovni prostor.

Človek bi to rabil, če želi imeti dokumente na spletu predvsem zaradi :
1. varnosti
2. share dokumentov
3. ...

Raje si oglej google docs. Dosti bolj uporabno + več razpoložljivega prostora.

Matheeew ::

Sem si potegnil zadevo dol.

Niti ni slabo.

3...: streamanje filmov, glasbe, slik. Ne rabiš nobenih playerjev in kodekov.

Imajo pa seveda spet samo za svoje userje. Cene mi pa delujejo zelo spodobne. 7 EUR/m za 100 GB.

dronyx ::

Eni take zadeve uporabljajo tudi za backup pomembnih dokumentov, recimo namesto kakšnega zunanjega USB diska. Maš pa za to tudi posebne storitve, kjer dobiš poleg prostora še program za backup, kjer lahko nastaviš kaj in kdaj naj se varnostno kopira. Če je ta Siolov Plac dostopen prek FTP pa tudi to ni problem, ker tudi brezplačne rešitve (Cobian backup recimo) obvladajo kopiranje prek FTP protokola.

Matheeew ::

Kot kaže, tale plac ni dostopen prek FTP-ja. Je pa še en programček zraven, ki ti omogoča scheduling.

dronyx ::

Kako pa nastavljaš pravice, kdo lahko vidi recimo kakšno sliko ali film? Je to vezano na Siolove uporabnike?

netanyahu ::

Zadeva je neuporabna. Počasen, grd in funkcionalno zgrešen vmesnik, uporaba zaprtih protokolov, obupni URL-ji, nepopoln prevod vmesnika, zahtevajo dodatno registracijo.

Najhuje pa je, da se vsega skupaj pri Silolu dobro zavedajo. Če bi morali tekmovati na trgu za svoj obstoj, bi delali drugače.

Matheeew ::

Pri nastavitvah sem lahko samo časovno nastavil koliko časa je nek file/folder dostopen. Potem pa je odvisno komu dam zgeneriran link do shareanga prostora. Če bi ga sam nalepil, potem bi imel dostop očitno vsi.

Ammmm. A sploh lahko dam link do filma na slo-tech, ne da bi mi brisali post?

Meni tudi to deluje bolj kot beta verzija. Samo mi je pa vseeno ok.

noraguta ::

zakaj za boga bi človk danes nucu še kej tko retardiranga kot je ftp ???
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

OmegaBlue ::

Erm.. mogoče ker je široko uporabljan protokol, ki ga razume skoraj vsaka aplikacija za prenos/backup/sinhronizacijo podatkov. In so specifikacije popolnoma dostopne in lahko kdorkoli spiše svoj klient? Ne res ne vidim zakaj bi to kdo rabil - silolov zaprti polizdelek je vse kar rabimo ja..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

noraguta ::

eeeeemmm široko ? za backup po pomrežju ??? a ti kej delaž a sanjaš ?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

noraguta ::

ftp ne ponuja niti enkripcije , če ti po takšnem protokolu prenašaš svoje backupe , slava ti. in od kdaj naj bi bil standard? na socket metat raw podatke in jih brat je res neki PROTOKOL in SANDARD .

ps. a si ti iz DARPAta prletu mimgrede
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

blackbfm ::

Kriptirat podatke ni problem < jih lahko klient kriptira on-the-fly. No dej povej prek česa bi pa ti prenašu, da slišmo tvoj ultra secure vsestranski standardni protokol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

noraguta ::

kriptirat podatke se da danes prek http(praktično vsak client lib in vsi serverji).vecina mojih podatkov se prenaša kriptirano , samo ftpju se ne sanja o enkripciji niti n od n. vsak srednješolec zna danes naredit kaj boljšega. pa ne rečem da stvar ni imela svojega mesta v SVOJEM času, ampak minili so. slava mu.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

blackbfm ::

HTTP je sploh super za večje datoteke ja, mhm, bravo.

Kostko ::

kriptirat podatke se da danes prek http(praktično vsak client lib in vsi serverji).vecina mojih podatkov se prenaša kriptirano , samo ftpju se ne sanja o enkripciji niti n od n. vsak srednješolec zna danes naredit kaj boljšega. pa ne rečem da stvar ni imela svojega mesta v SVOJEM času, ampak minili so. slava mu.


Ja FTP protokol ima kar nekaj bolj ali manj nadležnih stvari (ko se spraviš pisat odjemalca hitro vidiš zakaj), vendar je daleč od tega da ne bi podpiral enkripcije (AUTH TLS/RFC4217 anyone ?).

Za backupe je pa še bolj fajn kakšna zadeva kot je cron + rsyncrypto + rsync + ssh :-)
Human stupidity is not convergent, it has no limit!

noraguta ::

kostko naštel si vsaj 4 programe keteri nisko del 90% preinštaliranih kompjutrov. da pa se tsl pojavlja kot request for comment na ftp 2005 pa pove svoje.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Ziga Dolhar ::

Rdečice vzemite kot prijazen Namig.
https://dolhar.si/

OmegaBlue ::

ftp ne ponuja niti enkripcije , če ti po takšnem protokolu prenašaš svoje backupe , slava ti.

Samo ene par: AUTH TLS, AUTH SSL in preko SSH tudi. Lahko tudi ločiš DATA in listing oz command kanal ali kriptiraš eno ali drugo ali oboje. Podn varnost ja.
Ti prenašaš vse backupe preko HTTP? Slava ti..

in od kdaj naj bi bil standard? na socket metat raw podatke in jih brat je res neki PROTOKOL in SANDARD .


RFC 959: File Transfer Protocol, File Transfer Protocol - Wikipedia, the free encyclopedia

kriptirat podatke se da danes prek http(praktično vsak client lib in vsi serverji).

A prej se pa ni dalo?

vsak srednješolec zna danes naredit kaj boljšega. pa ne rečem da stvar ni imela svojega mesta v SVOJEM času, ampak minili so. slava mu.

Super.. kako pa tvoj protokol zgleda? Nisi ga napisal? Aja..
In kateri časi točno so to bili?

ja ftp je pa SPLOH uporaben. http lahko sluzi kot transport layer protokol

Ne HTTP je application layer protokol, na transport layer bivata TCP in UDP - HTTP jih težko zamenja.

dočim je ftp čista zmaga za diferenčno singronizacijo velikih filetov

Ne za to se uporablja rsync ;) Če pa ciljaš na resume.. ja ga ima (noro ne?)

kostko naštel si vsaj 4 programe keteri nisko del 90% preinštaliranih kompjutrov.

90% kompjutrov tudi nima inštaliranega HTTP serverja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

BlueRunner ::

kriptirat podatke se da danes prek http(praktično vsak client lib in vsi serverji).vecina mojih podatkov se prenaša kriptirano , samo ftpju se ne sanja o enkripciji niti n od n. vsak srednješolec zna danes naredit kaj boljšega. pa ne rečem da stvar ni imela svojega mesta v SVOJEM času, ampak minili so. slava mu.


Čudovito. Torej se boš počutil varno, ker boš svoje podatke v bistvu zavaroval med prenosom, kjer jih je zelo težko prestrezati, niti najmanj te pa ne bo motilo, da se bodo ti podatki nekje daleč stran od tebe shranili na neznani opremi, zavarovani na neznan način in enostavno dostopni neznanim osebam. Po tvojem mnenju, torej, je SSL/TLS zagotovilo, da nihče na firmi ne bere tvojih podatkov v podatkovni bazi in si izpisuje kar ga zanima.

Pa verjemi, da je mnogo težje izvesti operativno prestrezanje prometa v omrežju ISP-ja - katerega koli ISP-ja - kot je pa skopirati datoteko iz enega računalnika, na drug računalnik. V kontekstu takšnega pogleda je slabost FTP-ja, kakšna točno? Še posebej glede na to, da je na svetu miljone spletnih mest, ki za svoje posodabljenje ravno tako uporabljajo FTP, pa se jim nič hudega ne dogaja? Glede na to, da je edino pametno, da podatke trajno zaščitiš pred vplogledom in spreminjanjem, še preden jih pošlješ kamorkoli ven iz svojega računalnika?

Edino, kar je morda (disclaimer: tega "placa" nisem preizkusil in ga tudi ne mislim, ker uporabljam alternativo) varnostni problem pri uporabi tovrstnih servisov je to, da se MORDA uporablja isto/enako up. ime in geslo za uporabo, kot se ga uporablja za e-mail, dostop do interneta, ... Če se, to pomeni, da kraja up. imena in gesla pri eni storitvi nujno pomeni zlorabo celega kupa varnostno precej bolj občutljivih storitev. Če ni poskrbljeno, da ima lahko uporabnik za to storitev posebne identifikacijske podatke (up. ime in geslo), potem je to že en varnostni lapsus, ki si ga ne bi rabili privoščiti.

(Full disclosure: že dolgo časa uporabljam Amazonov S3, ki mi omogoča celo vrstno zabavnih možnosti - čeprav nima FTP-ja. Podatke zaščitim pred prenosom iz računalnika.)

Veron ::

Drugačno uporabniško ime in geslo imaš za plac, torej ni enako ostalim.

Konlov ::

Po mojem mnenju je plac za to, da daš gor npr. outlookov backup, pa družinske fotke npr. In če se ti doma računalnik kaj pokvari in se zbriše disk, te boljša polovica od jeze odslovi.
Tako pa je rešitev. Popraviš comp. in greš na plac po svoje stvari. Meni pa ni tako napačno tole, saj se im enkrat že zafuralo vse skupaj.
Edino kar je je to, da deluje zelo počasi (UL je 40-50) in da je tisti 1Gb, ki je zastonj, hitro pre majhen.

Konlov ::

Kaj menite...

A. Smith ::

In kaj je narobe z navadnim DVD-jem?
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Konlov ::

Sicer ne zagovarjam placa, ki mi ne garentira, da bom čez 20 let slike gledal ampak kar se tiče DVD: praske, izguba podatkov,.....

Matheeew ::

Hja...DVD-ji. Sam sem preveč len, da bi si pekel DVD-je. :)

Mi je lažji obkljukat "My Documents" in to, da mi jih 1x na teden sinhronizira.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cloud backup - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
819264 (7245) Lonsarg
»

Brezplačen SW za sinhronizacijo na lasten FTP

Oddelek: Programska oprema
121870 (1732) Tavher
»

VPN server ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
262259 (1837) NeMeTko
»

FTP vs. SFTP vs. SCP

Oddelek: Omrežja in internet
131806 (1360) Swiper
»

TrueCrypt 5.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
7010823 (8235) poweroff

Več podobnih tem