» »

FTP vs. SFTP vs. SCP

FTP vs. SFTP vs. SCP

tabla ::

Kolega mi je omenil, da je prenos podatkov preko FTP zastarelo in ni dovolj varno, zato je fajn da se nek server prilagodi tko da dela preko WinSCPja...

ker res nimam pojma o teh stvareh me zanima samo kaj je res in kaj ne,

Hvala!

boogie_xlr ::

FTP je čisto dovolj dober za datoteke prenašat. SFTP pa gre preko šifrirane povezave in rabiš ključ na obeh koncih. WinSCP pa prvič slišim.

misek ::

WinSCP :: Free SFTP and FTP client for Windows. Ima pa počasen prenos in CPU nabije na 100 %. Precej hitrejši SCP prenos ima Private Shell klient ali pa Bitvise Tunnelier. Seveda sta oba za Windows-e.

jype ::

misek> Ima pa počasen prenos in CPU nabije na 100 %

To seveda ne drži, razen, če imaš zelo počasen CPU.

user12345> ker res nimam pojma o teh stvareh me zanima samo kaj je res in kaj ne,

FTP prenaša podatke v surovi obliki preko mreže, kar pomeni, da ti sosed preko wifi komot ukrade geslo (ali pa kdo drug na žici, če ima dostop do omrežja med tabo in FTP strežnikom).

SFTP in SCP promet kriptirata, seveda pa lahko to počne tudi FTP, če uporablja SSL.

tabla ::

Hvala za odgovore! Ja sej sm probu uploadat na ta server, je šlo okol 900Kb/s s CuteFTP Pro, z WinSCP pa le 60Kb/s.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tabla ()

jype ::

user12345> je šlo okol 900Kb/s s CuteFTP Pro, z WinSCP pa le 60Kb/s.

To mora bit nekaj narobe, ker gre od mene ven 1MB/s z obema (program je v obeh primerih lftp).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

boogie_xlr ::

Še ni noben čul za filezilla?

misek ::

Private Shell 9 MB/s
WinSCP 4.2.3 beta 2 MB/s

Konkretna razlika. Zato WinSCP več ne uporabljam za resno delo.

Glede CPU: res ni bilo 100 %. Ampak kakšno leto ali dve je pri meni to bilo vedno.

schtr4jh ::

WinScp (4.2.1 build 428) trenutno uporablja 5 MB pomnilnika (1,5 GB ddr2 533 MHz) in 0 % procesorja (pentium d 2,667 GHz @ 3,0 GHz), na 8/1 liniji mi prenaša z 900 kB/s in nalaga s 100 kB/s (na omrežje sta priklopljena še 2 računalnika, jaz sem brezžično). SFTP povezava je aktivna 11 dni in dobir 18 ur. Zagnan je pa 3x (3 odprta okna).

Zaenkrat še nisem imel problemov z njim.

jype ::

Meni tudi dela full speed po lokalni mreži in full speed po linku gor in dol. Sumljivo.

steev ::

Hej poznavalci. Sem si sedaj postima sftp na debian strežniku. Imam dva serverja. Eden je doma, drugi drugje.

Če uploadam doma na 100 Mbit/s mreži, je prenos maksimalno nekje 6MB/s. Razumem, da nekaj pobere enkripcija, ampak ne tolko. Če pa uploadm v internet (10/10 MBit/s), je pa uploada nekje 900kB/s, kar je sprejemljivo.
Kdo ve zakaj mi doma noče delati na polno? Je kdo slišal za to.
:|

amigo_no1 ::

V 100mbit lanu uporabljaš enkripcijo ? Preveri če se uporablja ista enkripcija (aes, blowfish, arcfour...) v obeh primerih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Swiper ::

Prek WinScp-a meni tudi dela bolj počasi kot prek ftp klijenta (Filezilla). Probal bom pa Private Shell.

Swiper ::

Škoda da ni NC interface :/ Drugač, dela hitreje kot WinSCP :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajski hekerji ogrožajo satelite

Oddelek: Novice / Varnost
114050 (2943) Dr_M
»

Zamenjava za FileZillo?

Oddelek: Omrežja in internet
111393 (905) Jose
»

Debian & SSH dostop

Oddelek: Operacijski sistemi
131822 (1658) Ice-Heki
»

Secure shell

Oddelek: Programska oprema
81346 (1216) 64202
»

ssh client za prenos datotek

Oddelek: Programska oprema
7877 (826) Jebiveter

Več podobnih tem