» »

8800 gt katero?

8800 gt katero?

Good Guy ::

ok kupujem navedeno kartico pa me zanima katera firma je dobra za to grafična?

niti ni važno da se navija ne vem kok dobr, sam da je pod stock nastavitvam tiha in hladna
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Tilen ::

Najcenejšo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Good Guy ::

ne rabm enga pocen šita...
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Uros!no ::

Ne se hecat. Vzami 4850, 30€ cenejša in 30% boljši performance.

 slika

slika

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uros!no ()

BuBBle.D ::

Potemtakem se da dobit radeona 4850 za 100€, če že praviš da je 30€ cenejši.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Tilen ::

Kaj ta graf sploh prikazuje? ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

BuBBle.D ::

AMD-jev graf, po katerem sodeč naj bi radeon 4850 bil v povprečju za 40%-50% boljši od 8800GT za kar pa dandanes vemo, da temu ni tako.
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

Tilen ::

Na y osi so ene smešne številke. FPS to zagotogo ni. :8)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Bellzmet ::

Na y osi so kao procenti. Pri 8800GT je vedno 1 (oz 100%) za Radeona pa potem npr. 1,2 (oz. 120%) karpomeni, da je 20% hitrejši. Pač kul graf za prikaz, da je neka stvar boljša, s procenti. Pač paše za oči:\

Ne bi pa komentiral ozadje in zanesljivost telih procentov...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

R33D3M33R ::

To so procenti. Vsi zeleni stolpci so postavljeni na 1 => 100%
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

Good Guy ::

to pomoje zarad v-sysnca :P

no sej men je vseen ktera grafična.. sam da tole mojo staro kripo nadomestim za čimanjši dnar
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

kmetek ::

kle maš eno, vzemi katerokoli pač...

GIGABYTE 8800GT

WyattEarp ::

pomoje tud raj 4850 uzameš
AMD Phenom II 1090T,ASUS M4A89GTD PRO/USB3,12 Gb RAM(2x4Gb,2x2Gb)-1.600Mhz,
GMC H70, Gigabyte R9 270X, Samsung 850 EVO 250GB,WD 2Tb(G),Scythe 700W, LG 23''.

mesoreznica ::

ne rabm enga pocen šita...


Razen 3dclub-a ki nekatere zajebava so vse ostale znamke isti šit. Če pa hočeš drago kupit pa kupi najdražjo. LOL.

Vsekakor je trenutno dober nakup 8800GT za cca 130€ max. Če gledaš za 150+ potem raje vzami zmogljivejšega HD4850.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Good Guy ::

eni take vente gor butnejo da glava boli..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

mesoreznica ::

Če hočeš dobro hlajenje nabavi najcenejšo in gor vrži accelerota S1. Daleč najboljši cooler za grafe.
LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

AapocalypseE ::

LINK pomoje ql cena, čeprav jaz osebno si bom raje vzel 4850.

Good Guy ::

uf tnx-street..

bom kr tole vzeu..
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

keba ::

če kupuješ grafično moraš bit res že velik fanboy od nvidie da neboš uzeu 4850! Je vsaj 30%boljša od 8800gt pa samo 20-30 eur dražja, pr elektroniki jo majo od asusa za 156eur!

WarpedGone ::

>> eni take vente gor butnejo da glava boli..

Točno to. Včeraj sm dobil kot zamenjavo za dobro staro preminulo MSI, novo XFX Alpha Dog Edition XXX. V vseh testih po netu ima kartica aktivno hlajenje. Js sm dobil varianto s čipiš hladilnikom, ki ima obrate zaklenjene na 100% ne glede na obremenitev. Problem je, da na škatli NIKJER nič ne piše, kak ventilator je gor. To pogruntaš šele, ko stvar usposobiš in vidiš, da nikakor ne moreš utišat sesalca pod mizo. Potem greš pa gledat kodo modela pa vidiš da maš napačno ENO črko.

Bodi zelo pozoren, ker to je čisti nateg.
Zbogom in hvala za vse ribe

mesoreznica ::

Kot sem reko kupite nacenejšo in dajte Accelerota gor in je.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Samson ::

XFX triple x alpha dog edition, navita kartica, prav tako glasna kakor reaktivec. Moja resitev zal potegnila za seboj dodatni strosek z nakupom zalman hladilnika. Sedaj lahko sedim poleg brez cepkov v usesih. ASUS grafike imajo svoj po obliki podobne zalman hladilnikom, prav tako nimajo regulacije ventov. Niso pa prehudo glasne. Se jih slisi vendar ni neke panike. Do sedaj nekako najbolj bil zadovoljen z MSI variantami (3870, 8600, 9600 vse overclocked). Zadeve delajo tako kot se sika, razen 9600GT ki vent sika do nalaganja driverjev in potem potihne...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

mesoreznica ::

Sam imam XFX 8800GT, kolega ima Gainward 8800GT, spet drugi ima Leadtek 8800GT, vsi imajo kontrolo ventov. Ni mi jasno kje dobite grafe brez kontrole ventov.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Samson ::

Ker je xfx zajebal sceno ko je delal navite grafike in je ocenil da enostavno mora vent delat na max da hladi zadevo. Od tod tudi rezanje zice za kontrolo vrtljajev...
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

WarpedGone ::

Ker je xfx zajebal sceno ko je delal navite grafike in je ocenil da enostavno mora vent delat na max da hladi zadevo. Od tod tudi rezanje zice za kontrolo vrtljajev...

Ni res. Ker polovica modelov teh max navitih kartic ima ventilator, ki se prilagaja obremenitvi. Polovica pa tazga, ki se ne. Vse pa imajo enake specifikacije (670 core, 1950Mem) in do pike enak naziv "XFX 8800GT Alpha Dog Edition XXX". Na teste po netu seveda pošiljajo le tiste kartice, ki imajo regulacijo. Prodajajo pa tudi one brez regulacije in to v enaki škatli z enakimi napisi in z nekaj nižjo ceno ter z eno drugačno črko v kodi.
Originally Posted by xfxsupport
This is NOT true. We make different 8800GT versions. PVT88P is how they all start
PVT88PYDD
PVT88pYDE
PVT88PYDF
Orginial design and have adjustable fan.

PVT88PYDQ
Different Fan but still adjustable

PVT88PYHD
PVT88PYHE
PVT88PYHF
PVT88PYHQ
These versions do not have adjustable fans, but cost less the the previous mentions video cards. If you have any other questions, please let me know.


Poudarek: edina razlika v škatlah s temi karticami je v sami kodi. Niti ene besede ni na temo ventilatorja ali hrupa ali česarkoli, ki bi vsaj namigovalo da boš dobil nekaj slabšega.

Vzrok takega obnašanja ni nujnost močnega hlajenja (dokaz so modeli z prilagodljivim ventilatorjem), vzrok je v želji nategnit kupce, da plačajo več kot je stvar dejansko vredna tako da reklamirajo (testi na netu) boljši produkt in potem po rahli nižji ceni podtaknejo bistveno cenejši ventilator brez najmanjšega opozorila, da je v tej škatli drugačen izdelek. Naj lepo na škatlo napišejo "cheap fan edition" in bojo stvar kupili tisti, ki itak nameravajo zamenjat ventilator s čim močnejšim ali pa jim nižja cena pomeni več kot pa malo več hrupa. Tako bi kupci vedeli, kaj kupujejo. Sedaj pa ne vejo.

Če mi jutri ne uspe uveljavit stvarne napake, grem na tržno inšpekcijo, ker tole je navadna prevara kljub temu da se jo gre že proizvajalec sam, prodajalec jo pa samo ponavlja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

zanimivo zanimivo, kake finte so pri grafah.

hja rovtar, očitno so se zadeve spremenile, tko da boš očitno moral resno razmislit o ati varianti, če boš hotel ujeti najboljši price/performance.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mesoreznica ::

Mah vzameš najcenejšo varianto in vračunaš Accelerota in je. Brez komplikacij. Če je cooler preglasen ga zamenjate za boljšega.

Kar se inšpekcije tiče: imel si 8 dni časa da vrneš izdelek, po tem če je izdelek kot ga je dobavil proizvajalec lahko samo sanjaš o zamenjavit.

LP
Gigabyte UD3P, E8500 @ 4.5 GHz , HD4870-X2, 4GB ram (Xtreeme Dark),
WD Velociraptor, LC Legion-X

Zgodovina sprememb…

kmetek ::

lol w1 prodajalec mora to vedeti a ne....tole ni material za stvarno, veliko sreče.

Good Guy ::

no kupu sm 8800 gt za 125€(nova od gigabyte ..) bomo vidl kako se bo zadeva obnesla..

u bistvu men ni važno katera je hitrejša ati al nvidia... jst sm rabu sam eno kartico k bo hitrejša od moje zdajšnje za čimanjši dnar.
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

WarpedGone ::

Morda je vedel, povedal mi pa 100% ni. Še 5 minut da odprejo štacuno.

Edit: Direktor na dopustu. Ne morejo nič narest, dokler ne pride nazaj.
Zbogom in hvala za vse ribe

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Se pa povsod enako lažejo vidim. >:D Ko sem jaz imel reklamacijo pri JAE so tudi bli na dopustu. Dokler pač ni počlo ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

WarpedGone ::

Še zaključek zgodbe:

Nism čaku direktorja ampak še enkrat klical in se pritožu, da direktorjev dopust pač ni moj problem. Po telefonu mi prodajalec ni znal ničesar novega ponudit, zato sm šel osebno nazaj v trgovino, kjer je pristal, da XFX vzame nazaj, js pa doplačam 15EUR za ATI 4850.

Stvar pod mizo je zopet neslišna.
Zbogom in hvala za vse ribe

Ted ::

Heh, kaka je to firma da za vračilo kartice morjo poklicat direktorja :D .
Mah...

gruntfürmich ::

taka, pri kateri se da pod mizo več rešit :D
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WarpedGone ::

>> Stvar pod mizo je zopet neslišna.

S tem sem mislil svojo domačo kišto, ki sedaj ne tuli več kot sesalec.

Zamenjava je bila izvedena povsem legalno - račun, garancija. Direktor naj bi bil potreben zaradi zamenjave nadomestne kartice, ki da je bila kupljena direkt zame. Pa se je dalo uredit tudi brez njega. Po moje je pomagala nepoškodovana embalaža. Se splača lepo ravnat z njo in jo šparat.
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Garancija in odškodnina

Oddelek: Pomoč in nasveti
363482 (2402) bluefish
»

Nakup racunalnika.

Oddelek: Kaj kupiti
151368 (1065) Hatebreeder
»

Grafična kartica?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
604978 (3820) Meizu
»

nakup računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
81168 (984) mesoreznica
»

Nasvet pri nakupu 8800GT...

Oddelek: Kaj kupiti
191433 (1003) IVo

Več podobnih tem