» »

Nov sistem se izklaplja in vklaplja

Nov sistem se izklaplja in vklaplja

ni_ideje ::

Kupil sem nov računanik pri agt-ju po komponentah. Sestavil sem ga in ko sem ga prižgal se je zagnal le za sekundo, potem ugasnil za tri sekunde, spet prižgal za sekundo... Napajalnik se v bistvu prižiga in ugaša. Vse sem pravilno povezal.

matična: ASUS P5K PRO
napajalnik: Mushkin XP-650AP "Extreme Performance" 650W
rami: Mushkin PC2-6400 "High Performance" KIT 2x2GB
grafična: XFX 9800 GTX XXX Edition
procesor: Intel E8400

solatko ::

Si dal hladilno pasto na procesor, saj zgleda, da ti pregreje procesor, si vse konektorje za napajanje prov priklopu.

ni_ideje ::

Hladilna pasta je že bla na priloženem hladilniku. Vse konektorje sem 100% prav priklopil.

EDIT: Pa pozabil sem povedati, da sem vse komponente razen grafične kartice dobil prej in jih že takrat sestavil. Ker sem hotel še takrat preizkusiti ali vse deluje, sem vstavil staro grafično GF 7800GT. Računalnik se je lepo brez problemov zagnal. Odstranil sem staro grafično, ter počakal na novo in ko sem dal to novo noter se je zgodilo tisto kar sem zgoraj napisal. Takrat sem sumil grafično pa sem še enkrat vstavil GF 7800GT in se je zgodilo isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ni_ideje ()

solatko ::

Si folijo odstranil.Poizkusi samo CPU, grafično in en ram, boš vidu če ti pride do bios-a, potem pa priklapljaj po eno zadevo zraven (ne pozabi ugašat računalnika).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

ni_ideje ::

Beri zgoraj.

solatko ::

Si mogoče menjal grafično pri vklopljenem napajalniku?

ni_ideje ::

Seveda ne. Izklopil s stikalcem na napajalniku in potegnil napajalni kabel iz vtičnice. Nevem...mogoče je šel napajalnik ali pa matična fuč? Čeprav sem cel teden pustil računalnik nedotaknjen.

solatko ::

Najboljš vse podrt in na novo sestavit, lepo počasi, po navodilih, ki si jih dobil pri MB. Najprej osnovne stvari: CPU, grafiko in en ram, ter seveda napajalnik. Vklopiš, če laufa ugasneš, izklopiš, izklopiš napajanje na plati in grafiki, dodaš ram, vse priklopiš, power, če dela greš naprej...

ni_ideje ::

Hvala. Bom probal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PC ugasnil med pregledovanjem BIOSa

Oddelek: Pomoč in nasveti
131871 (1645) solatko
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318538 (6441) kupim9
»

Računalnik se nenavadno obnaša

Oddelek: Pomoč in nasveti
221048 (777) drecos123
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
131202 (967) mihajlo carr
»

Nekaj je crknilo..

Oddelek: Pomoč in nasveti
121917 (1584) rock_girl_

Več podobnih tem