» »

Vprašanje-tiskalnik

Vprašanje-tiskalnik

klihk ::

Zanima me, kam bi lahko dal kartušo (nekaj barve je še noter), da se ne bi zasušila? Jo imam kasneje namen polnit, v printer pa moram dat novo. Mogoče plastična vrečka?

klihk ::

Kakšen namig?

Blinder ::

Imam podobno vprasanje: kako ravnati s kartusami, da se ne posušijo? A je dovolj, ce se recimo 1x na teden sprinta eno stran al kako?:\ Pa avtor teme je še nekaj prasal:D
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

bluefish ::

@Blinder: sam približno enkrat na dva tedna vklopim tiskalnik ravno toliko, da gre skozi postopek ogrevanja in hitrega čiščenja tiskalne glave. Pri samem tiskanju ni nobenih težav.

fctirol ::

Zanima me, kam bi lahko dal kartušo (nekaj barve je še noter), da se ne bi zasušila? Jo imam kasneje namen polnit, v printer pa moram dat novo. Mogoče plastična vrečka?


Jaz imam tud podobno vprašanje. Kaj menite, a jo zalimam s selotejpom?

Duhec ::

Če je to samo kartuša s tinto (brez tiskalne glave) potem ni problem jo zalepit s selotrjpom, da ne curi ven. Ampak bo večji problem potem tiskalna glava, ki bo ostala na suhem. To boš potem le s težavo ali pa sploh ne tolko sčistil ali odsušil, da bo tinta šla spet skozi mikroskopske cevke.
Kartuša naj bo lepo v tiskalni glavi in če uporabljaš tiskalnik 1x na pol leta potem npr. 1x na teden tiskalnik enostavno vklopiš in narediš head cleaning in nozzle test.

OZZY ::

@Blinder: sam približno enkrat na dva tedna vklopim tiskalnik ravno toliko, da gre skozi postopek ogrevanja in hitrega čiščenja tiskalne glave. Pri samem tiskanju ni nobenih težav.


In prav tukaj se porablja še več barve kot pri tisku navadne strani...Čiščenje glave je zelo potratno do barve.

Nasvet ...kupi HP...Se mi glava še ni zasušila niti po pol leta neuporabe. Epson...bolj da ne govorim. Več ima tiskalniška glava šob in manjo piko večja je možnost, da se bo glava ali šoba zasušila. Nikol več ne kupim tiskalnika, ki ima tiskalno glavo posebej.
Go with the flow.

bluefish ::

več barve niti ne.
Kar pa se tiče tiskalne glave je odvisno, čemu jo koristiš. Poleg tega tiskalnik z ločenimi barvnimi kartušami ne more imeti glave drugače kot pa posebej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri printer kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6422819 (15093) Spock83
»

Tiskalnik - Canon MP640 - čudne kartuše ?!

Oddelek: Kaj kupiti
122534 (2370) Alexius Heristalski
»

nova kartuša ne printa modre

Oddelek: Pomoč in nasveti
111627 (1477) anika87
»

Nakup mf tiskalnika - HP C6280 ali Canon MP610?

Oddelek: Kaj kupiti
213870 (3299) 1309976
»

Refil ink jet kartuš, ki so nekaj let stale prazne

Oddelek: Strojna oprema
93333 (3333) Azrael

Več podobnih tem