» »

Kvalitetna zvočna kartica?

Kvalitetna zvočna kartica?

dba ::

Iščem eno pametno zvočno kartico - ne rabim efektov ipd., surround ni nujen, sem zadovoljen z stereo, naj pa bi bila malo bolj kvalitna, da se ne bo slišalo kakšnega piskanja zaradi slabih elementov, ali pa kak šum mi tudi ni všeč, ipd...

Sicer bom še vedno večinoma poslušal mp3, ali internetni radio, ampak vsake toliko urejam kakšne mixe, ali reklame, pa je dobro, da je sitem "malo bolj referenčni"...

Recimo za do max 100€.

Volta ::

Kakšno Creative X-FI serije vzami, pa boš pomoje čisto zadovoln :)

Ted ::

Club3d theatron mislim da je. Creative ima že od nekdaj probleme z driverji, tudi sam sem jih že klel :) .
Mah...

BLACK MAMBA ::

Club3d theatron mislim da je. Creative ima že od nekdaj probleme z driverji, tudi sam sem jih že klel :) .

Jaz uporabljam Creative z zvočniki Logitech Z-2300 THX in moraš to samo slišati ker tukaj pisati je brez veze ker ti težko objasnim kako dobra je res da je mal dražja ampak glede na kvaliteto zvoka ena a ;)

Romčy ::

Imam Z-680 Logitech in X-Fi Fatalyti(al kako se ze kliče uni brus amer)in vsak ki pride in sliši se čudi kakšen sound da ven.So pa malo drage,tako da za stereo dobiš tudi kaj drugega.
"Software is like sex, it's better when it's free"

1024 ::

Zunanje kartice oz DACi se izkažejo za stopničko bolšje - manj šumov, katerih generator je računalniški psu.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

dba ::

Zunanje kartice oz DACi se izkažejo za stopničko bolšje - manj šumov, katerih generator je računalniški psu.



Mogoče kak konkreten predlog?

dba ::

Našel sem tole: http://www.m-audio.com/products/en_us/M...

izgleda mi zanimivo - kakšno mnenje? Kje se to dobi v slo? Res je pa malo dražje :(

lp

Volta ::

Pomoje v Audiopro ali kakšni podobni trgovini :)

Tomaz Eruj ::

To kar iščeš je CREATIVE Audigy SE oem.
http://www.mlacom.si/article.aspx?docid...
Tu piše vse.
Naštimaš lahko da ti daje ven večjo kvaliteto zvoka (96kHz) pa še šuma ma malo za te €.
Pošteno je tut to k lahk naštimaš ob kerih Hz ti Subwofa suva:D

peace

1024 ::

Squeezebox za 250eur ima dober DAC. Primerljiv s CDplayerji ranga 600eur. Pa ne le DAC, je mnogo više. Podpira tudi FLAC in druge lossless formate. http://www.slimdevices.com/pi_squeezebo...

Ima ga kopica znancev. Tudi moj bo kmalu en.

"To kar iščeš je CREATIVE Audigy SE oem."

To je pač kr en krš.


ps dba: zdaj sem prebral da boš predvajal mp3je. To in beseda "refenečni" nekako ne gre skupaj....
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

Tomaz Eruj ::

1024-Človek rab manj šuma in večjo kvaliteto. točno to in nič več ma ta kartica.
Pa še rahlo je cenejša kot tale Squeezebox™

Poglej si to:
-Squeezebox™ - Signal-to-noise ratio: over 100dB
-CREATIVE Audigy SE oem - signal/šum: 100 dB
Vedeti moraš pa da integrirane karte motijo šumi računalnika.

Več €, več muzike. Za domačo uporabo je 20,49€ zadosti. (Profesionalci pa rabimo kaj zmogljivejšega)
Moj predlog, izbira tvoja.

enjoy

EDIT: jao... Nisem videl da si prpavljen do 100€ dat za kartico.
Lepo je blo tle zmedo delat8-)

Zgodovina sprememb…

1024 ::

Tale tvoj signal2noise razmerje ti ne pove NIČ N I Č 0.

Pa se maš za profesionalca. Samo še lol lahko dodam.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()

Pyr0Beast ::

Tudi soundblaster live ima kvaliteten output, pa je stara kartica ko zemlja. Seveda lahko s kx driverji nastavljaš malo morje stvar, med drugim tudi obrneš priključke ipd.
Dam pa drugače glas za theatrona.

Sam zelo dvomim, da človek zazna razliko med 96dB in 100dB SNR-ja. Je resda šum še enkrat močnejši, samo to so tako nizke vrednosti ...
Bolj je stvar odvisna od dobrega napajalnika.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

1024 ::

Najbolj je stvar odvisna od DACa. Ko so ostale stvari poštelane ofkors.
Fish knows everything.

Pyr0Beast ::

Kvaliteten DAC ne bo dal kvalitetnega outputa brez kvalitetnega napajanja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

mte ::

Naštimaš lahko da ti daje ven večjo kvaliteto zvoka (96kHz) pa še šuma ma malo za te €.
Pošteno je tut to k lahk naštimaš ob kerih Hz ti Subwofa suva:D

(Profesionalci pa rabimo kaj zmogljivejšega)


wtf? Mi lahko ti kot "profesionalec" razjasniš kako iz 44.1khz sourca dobiš ven kvalitetnejši sound z 96khz? Saj bi se smejal, ampak je žalostno da takole zavajaš.

Za domačo uporabo se strinjam da je creative dovolj, ampak če pa se ukvarjaš z reklamami in mixi ki grejo na koncu v produkcijo, ti bolj svetujem kakrkoli od m-audio (mogoče kak presonus tudi pride v poštev?), po možnosti res z zunanjim DAC/ADC. Squeezebox pa ne poznam, ampak je očitno že ven iz tvojega ranga.

Seveda pa brez kakšnih vsaj napol referenčnih zvočnikov (kar računalniški zvočniki od logitecha definitivno niso) in vsaj malo akustično obdelanega placa je itak brez veze govorit o "referenčnem" zvoku.
lp

dba ::

se pravi za 100€ ne dobim praktično nič več kot za 20-30? :(
Načeloma ne rabim nobenih dsp in ostalih čiračara... najaje bi imel eno škatljico, ki bi jo priklopil na usb in bi bil na drugi strani samo en činč izhod pa en mikrofonski vhod...

Drugače zvočnikov imam en kup in niti ne vem katere bi uporabljal - se bom že odločil ko bom imel ostalo pa bomo videli... verjetno bojo ostali ali monitorji od yamahe ali pa ene doma narejene igrače, ki mi dosedaj vplivajo še največ zaupanja in se mi najbolj zvokovno dopadejo (čeprav niso pa monitorji v pravem pomenu...)

Daliborg ::

. najaje bi imel eno škatljico, ki bi jo priklopil na usb in bi bil na drugi strani samo en činč izhod pa en mikrofonski vhod...


Jaz ravno to uporabljam ze dolgo casa.
Product detail

Lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

dba ::

mogoče kdo pozna tole zadevo:
http://www.agencija-m4.com/komisijska/i...

lp

1024 ::

Da nekaj razčistimo. Če na neki napravi brez inputa nastavis glasnost do konca in slišiš šum, na drugi pa ne, to nujno ne pomeni, da je prva slabša. Naprave niso izdelane za to. Le pomeni, da ima druga več filtrov. :) Kar pa pri referenčni reprodukciji ni zaželjeno.
Fish knows everything.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1024 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvočna kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7510497 (2622) Machete
»

Miti o zvoku pri PC-ju (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5613179 (11348) Nummy
»

Theatron Agrippa DTS 7.1

Oddelek: Zvok in slika
455186 (3501) jRk0
»

Nakup slušalk in zvočne

Oddelek: Kaj kupiti
292433 (1849) cinkaCR7
»

Katere 2.1 zvočnike?

Oddelek: Kaj kupiti
252586 (2072) Amadeuss

Več podobnih tem