» »

GF 7600GS AGP + nforce3 250GB - zmrzovanje sistema

GF 7600GS AGP + nforce3 250GB - zmrzovanje sistema

_Sajmon_ ::

Evo, nabavil sem novo grafično za moj star sistem (Athlon 3800 x2, nforce3 250) in sicer Gigabytovo GeForce 7600 GS, 256MB, s pasivnim hlajenjem. KO sem mal bral po netu porabo te kartice, sem sklepal, da bi obstoječ napajalnik (300W) moral zadostovati, a glej ga zlomka, mi je sistem po zamenjavi kartice začel zmrzovati, pa vzorčasto sliko sem začel dobivati ipd. Ko sem skoraj že obupal, sem odklopil napajanje in glej, XP-ji so postali povsem stabilni (brez izjeme!). No, vseeno sem se odločil, da zamenjam še napajalnik - vzel sem lc-jevega 550w. POnosno priklopim napajanje in spet isto. Grrr... Branje raznih tujih forumov mi ni prineslo rešitve: poskusil sem tudi različne verzije gonilnikov. Včasih je 3dmark06 šel skozi, včasih je zmrznil. Včasih je zmrznilo kar v 2D načinu. No, epilog je, da imam sedaj spet izklopljeno napajanje in ... ni težav. Zanima me, ali je še kdo imel podobne težave oz. če mi zna kdo odgovorit na naslednja vprašanja:

- zakaj je kartica vsaj po testih (3dmark06, aquamark) praktično enako hitra z ali brez napajanja? Na začetku me gonilnik opozori, da bo zaradi pomanjkanja napajanja grafična delala v nekem oskubljenem načinu, pa se to niti ne opazi.
- kaj bi lahko bilo narobe, če imam grafično brez napajanja? Ji skrajšam življenjsko dobo?
- na LC-ju imam dve 12V liniji, s 16 in 18A. Ima morda smisel poskusit vse porabnike toka dat na eno linijo, grafično pa na svojo? Lahko ugotovim, katera linija je močnejša (po barvi kablov?!)?
- kako priporočilo glede gonilnikov?

Thx za odgovore.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Geforce se sesuva (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
864715 (3185) filip007
»

Ekran šteka ob igranju preproste igre!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
383769 (3021) Cirosiro
»

Nova grafična - problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141399 (1253) borki
»

problem z amd phenom 9500 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
562985 (2415) PrimozR
»

zakaj mi vn meče v špilih

Oddelek: Navijanje
421651 (1298) Primoz78

Več podobnih tem