» »

Nova grafična - problem

Nova grafična - problem

bosslipxx ::

Zdravo.

Sem kupil novo grafično in po vgradnji je nastal problem.

Geforce 8600 GT sem nadomestil s Geforce GT430, vendar po vgradnji sistem deluje počasneje (grafika pri minimiranju oken se zatika, igre katere so pred delovale tekoče, zdaj štekajo in podobno). Namestil sem zadnje driverje.

Ne vem če je ta podatek merodajen, vendar mi na stari grafi "učinkovitost delovanja računalnika" v nadzorni plošči pokaže rezultat 5,5 za grafiko, na novi pa le 4,8.

Imam pa okoli 3 leta star PC: Intel C2D E6550, neka Intelova "nič posebnega" plata, napajalnik Trust 420 W

Ali bi lahko bil kriv preslab napajalnik, saj se mi zdi kot, da nova grafična ne dobi dovolj elektrike da bi delala na polno, ali nekaj podobnega.

Povem naj še, da sem sedaj dal nazaj notri staro grafo in grafični vmesnik v Win 7 dela spet brez zatikanja.

Lepo prosim za kakšen uporaben nasvet.
slo-fishing.si

jamabama007 ::

Poskusi namestiti predzadnje driverje. To včasih pomaga.

dvihtelic ::

še prej odstrani stare driverje in ponovno zeženi računalnik. Nato ponovno namesti nove driverje za novo grafo in bi moralo delovati.

dzinks63 ::

Kartici sta si blizu , v pixel rate je celo 8600gt boljša, vrni kartico v trgovino, dodaj 20€ in kupi, npr.: HD 5670.

bosslipxx ::

Bom probal še z predzadnjimi driverji, če ne pa bo šla nazaj

Hvala za mnenja
slo-fishing.si

bosslipxx ::

Evo, probal s predzadnjimi drajverji, vendar se pri novi grafi spet vse zatika.

Še to obe kartici sem spustil skozi 3DMark06 evo rezultat:
3 leta stara Geforce 8600GT (silent - brez ventilatorja): 5400
Nova Geforce Gt 430 : 2400 !!!

Še nekaj mi ni jasno, da v programu CPUZ zelo variirajo frekvence nove grafične:






Ne znam prilepit slik v ta forum

Če se še kdo spomni kaj bi lahko bilo narobe.
slo-fishing.si

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

Frekvence ti variirajo, ker grafična ni obremenjena in se frekvenca samodejno zniža.

drugače je program gpu-z dosti boljši za monitoring grafične kartice kot cpuz.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Enron x86 ::

- Pobriši gonilnike za grafiko (nadzorna plošča/dodaj odstrani...) + za vsak slučaj še s programom DriverSweeper
- Si priklopil dodatni kabel za napajanje grafične kartice?
- Če imaš matično s podporo SLI, glej, da je kartica v reži PCI Express x16 in ne v tisti, ki deluje z manjšo prepustnostjo
- Kdo je proizvajalec grafične kartice (ASUS, Gigabyte...)? - poišči proizvajalčevo orodje za navijanje kartice in izklopi preklapljanje med 2D/3D načinom (glej moj primer).

 Izklopljeno preklapljanje med 2d/3d načinom

Izklopljeno preklapljanje med 2d/3d načinom



Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

bosslipxx ::

Gonilnike sem pobrisal (po tvojem postopku in še z Driver sweeper)

Dodatni kabel za napajanje?? Ni bil priložen, ali je že pripravljen na matični, ali ga moram dokupiti. Grafo sem samo vtaknil v režo, to je vse

Grafična pa je od Palit proizvajalca

saj vem, da grafa ni ne vem kaj, samo da pa tri leta stara dela bolje, to pa mi ni jasno. razen če nova ni defektna...
slo-fishing.si

Zgodovina sprememb…

Enron x86 ::

Iz napajalnika bi moral štrlet (vsaj) en kabel, ki je specifično namenjen grafičnim karticam (na tej spletni strani je na sliki, "6-pin" oz "8-pin"). Poglej na svoji kartici, kakšen priklop ima.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…

dzinks63 ::

GT430 nima dodatnega napajanja, to je low end grafična z malo porabo. Ta grafična je bolj primerna za HTPC, ali pa le za nezahtevne igre, 1GB rama na tej grafični je pesek v oči. Za njeno ceno se ne splača kupovat nove grafe, ker za ta denar ne dobiš nič pametnega. Kupi rabljeno grafo tipa hd4870-90 ali gf9800gtx-gts250.

Siddh ::

dzinks63 je izjavil:

GT430 nima dodatnega napajanja, to je low end grafična z malo porabo. Ta grafična je bolj primerna za HTPC, ali pa le za nezahtevne igre, 1GB rama na tej grafični je pesek v oči. Za njeno ceno se ne splača kupovat nove grafe, ker za ta denar ne dobiš nič pametnega. Kupi rabljeno grafo tipa hd4870-90 ali gf9800gtx-gts250.


+1

gts450 za 110EUR bi mogoče še bla zate primerna grafa :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Siddh ()

bosslipxx ::

Glede na vsa mnenja, jo bom dal nazaj in doplačal malo za kakšno drugo.

Hvala lepa vsem
slo-fishing.si

Enron x86 ::

@bosslipxx: Že mogoče, da grafična ni "top of the line" glede iger; ampak simptomi, ki jih ti opisuješ, zagotovo niso povezani s tem, da je grafična "slaba". Glede na to, da se ti grafika zatika že pri minimiranju oken v Windows, mora biti problem drugje. Seveda je možno tudi, da si naletel na okvarjeno kartico. Ne vem kako zahtevni ste drugi, ampak meni je 7900gt (počivaj v miru) čisto lepo služila tudi v Windows 7, z vklopljenim Aerom, brez kakšnega zatikanja.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

borki ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero novo grafično 1gb do 40€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12011273 (9754) theBill
»

Overclock 8600 GT in E6750

Oddelek: Navijanje
352127 (1226) JC Denton
»

Zelene kocke po ekranu

Oddelek: Strojna oprema
8813 (650) psytoma
»

Resen problem Blue screen ? freez

Oddelek: Pomoč in nasveti
9817 (685) Gutjerez
»

temparatura previsoka?

Oddelek: Navijanje
12986 (715) seos

Več podobnih tem