» »

AMD novičke

AMD novičke

Slo-Tech - AMD je danes zanikal, da bi preklical prihod dvojedrnih Phenomov, o čemer smo vam včeraj poročali. Dvojedrni procesorji s kodnim imenom Kuma bodo tako luč sveta zagledali nekje v drugi polovici letošnjega leta.

Poleg tega naj bi v tretjem četrtletju AMD predstavil dva varčna trojedrnika, Phenoma X3 8450e s frekvenco 2,1 GHz ter 8250e s frekvenco 1,9 GHz. Oba naj bi imela porabo 65 W, kar je 30 W manj kot sedanji trojedrniki. Cene novih procesorjev zaenkrat niso znane, vendar glede na sedanjo prakso bodo varčni modeli stali približno deset do dvajset dolarjev več od običajnih trijedrnikov z enako frekvenco.

Vse bližje je tudi 23. junij, ko naj bi AMD uradno prestavil Radeone nove generacije, na spletu pa so se že pojavili nekateri neuradni testi omenjenih grafičnih kartic, najnovejšega najdete tule. V kolikšni meri gre za realne teste bomo izvedeli seveda po objavi prvih uradnih testov novih grafičnih kartic.

Kljub temu, da je nVidia pred časom prevzela Ageio, Intel pa Havok, AMD ni ostal prepuščen sam sebi na področju fizike, saj je najavil sodelovanje s slednjim.

14 komentarjev

Azrael ::

Bo Phenom X2 v bistvu X4 z dvema izklopljenima jedroma ali že v osnovi dvojedrnik?

Če je prvo, not good. Če je zadeva pravi dvojedrnik in ob vseh zapletih s proizvodnjo, potem tudi X1 (sempron?) Phenom ni več daleč.
Nekoč je bil Slo-tech.

FireSnake ::

Jaz samo upam, da jim z novimi grafami lepo uspe.

nVidia se prav postavlja s temi vsranimi geforci. 3870, ki pa je solidna grafa, jo pa dobis ze za drobiz cez 100€ ... amoak, ti nasi butasti trgovci se kar forsirajo zeleni tabor.

Jaz bi kupil 3870, pa bom se pocakal, kaj bo z 48x0 serijo, mgoce posezem po tej seriji.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

R33D3M33R ::

In v čem so oziroma bodo prihajajoči dvojedrniki boljši od trenutnih dvojedrnikov, če mogoče kdo slučajno ve?

Glede grafičnih pa komaj čakam na to serijo, saj bo najverjetneje trenutnim grafičnim padla cena :D
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jest10 ::

V grobem ni nobene bistvene razlike. Imajo AMDjevo verzijo SSE4, HT3 in verjetno tudi L3. Drugo je isti šmoren

zee ::

mogoce bojo kaj manj porabili.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

R33D3M33R ::

Aha, HT3. Torej bodo na AM2 ploščah izgubili nekaj zmogljivosti? :/
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jest10 ::

Na AM2 platah bodo pač delovali kot sedanji X2, le da bodo imeli še SSE4. Koliko bo pa kaj pomagal L3(če bo bil) pa ne vem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

NoDrugs ::

komur (poleg mene ) ne dela link je tu še en link testov navedene strani http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=287373 se opravičujem ker neznam linkat :( (pomoč dobrodošla na pm ).
če gre testom verjet da je tuk bulša od 9800GTX tut v opengl pol bo ta grafa mojaaa !

edit - pomoč prihaja na zasebno sporočilo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gzibret ()

Jst ::

Ti testi novih Radeonov na linku v zgornjem postu so verjetno pravilni: 1.2x do 1.4x hitrejši od 9800GTX, BUT, ko nvidia izda nove GPUje ob nekako enakem času, bo pometla z Radeoni.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

TechStreme ::

Aja bo pometla?... Za 2× viško ceno boš dobil pri nVidiji celih 10% hitrejšo kartico... slava jim
Ph2 940BE 3.6GHz; MSI K9A2 Platinum; 2×2Gb DDR800 4-4-4-12 CR1; 2×4850 CF

Jst ::

Techfreak, poglej na www.guru3d.com. Review Geforce 280. ATI bo imel manj shader enot, jih moras manrec deliti s 5. gf280 is a beast!
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gregor P ::

Mene v bistvu še najbolj zanima njihova zunanja grafična kartica za prenosnike:
XGP (External Graphics Platform)

P.S.: očitno pa bo, ali pa celo že je (najavili so jo namreč že pred letom, potem spet umaknili itd.), na trgu tudi "famozna" Asusova XG Station
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

NoDrugs ::

Jst, valda je beast ampak kaj ku bo stala 600 EUR. za ta dnar si kupm cel računalnik z 4870 (zadovoljiv mojim gamerskim potrebam). kuk ljudi pa mislš da si bo 280 lastilu ? tisti k majo dnar ja, kaj pa mi, ostali ? raj dam 2x, 3x mnj pa dela v igrah use ok. itak pa pol menaš čez 2 let odvisn od tehnologije.
vsa čast nvidii da nardi taku močno grafo, še večjo čast pa dam AMD/ATI zarad cenovne ugodnosti.za študente pa še mlajše je taka grafa cenovni overkill če si neodvisn od staršev, za druge pa ja, naj si prvošč.
brez zamere bogataši :D
lp

Jst ::

NoDrugs: Jaz sem kupil 88gts512 za 300eu, nekaj dni za tem poškodoval živeč na levi roki, tako, da ne morem premikat zapestja... in sedaj bolj kot ne gts512 počiva in mi krade elektriko. NO, Vsaj prva dva meseca nisem mogel sploh premikati prstov, sedaj nekaj lahko.. In sem tako na veliki zgubi, če bi počakal dva dni, in zaradi poškodbe ne bi kupil karticem ki je sedaj vredna,.... koliko? 200eur?

Anyway, gts260 naj bi imela normalno ceno. Ne 600EU ampak nekje 33% manj za 20-25% manj performans. To ti je win-win.

Ampak treba počakati na naslednjo revizijo, ko zmanjšajo proces izdelave. Sedaj so še vedno na 65, pa jim je vseeno uspel veliki met s porabo, ki je minimalna za 1400 milonov tranzistorjev. Dvakrat več od 88ultre, pa porabi manj....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novi procesorji iz AMD-ja

Oddelek: Novice / Procesorji
419895 (7792) bdoxx
»

AMD osvežil nabor procesorjev, pridobiva tržni delež

Oddelek: Novice / Procesorji
254519 (3668) PrimozR
»

Trojedrnim Phenomom obudili četrto jedro?

Oddelek: Novice / Procesorji
325140 (2967) mtosev
»

Zamude in novosti pri AMD-ju

Oddelek: Novice / Procesorji
214088 (2979) Azrael
»

Štirijedrni Opteroni pred Xeoni vodijo v FP, a ne tudi v INT zmogljivosti

Oddelek: Novice / Procesorji
133932 (2626) Jst

Več podobnih tem