» »

Pregrevanje AMD Athlon 64 3200+

Pregrevanje AMD Athlon 64 3200+

HIP_HOP ::

Včeraj sem si naložil Visto sp1. V biosu imam nastavljeno, da se računalnik ugasne če se procesor zagreje do 70 c. Ker se mi je takoj po zagonu Viste 3x vgasnil, sem sklepal, da je problem v pregrevanju procesorja.

Naložil sem program core temp in v biosu izklopil samodejni izklop računalnik v primeru pregrevanje. Ob polni obremenitvi se mi je procesor zagrel do 85 c ( gledano v core temp), ko pa ni obremenjen pa 46 c ( gledano v biosu).

Po nekajčasnem googlanju sem našel, da se lahko procesor pri polni obremenitvi greje do 50c

jrtjtejtt ::

Pa maš ventilator in hladilnik dobro naštiman - verjetno ne. Poglej, če ni vent crknu - če dela, pol pa stik med hladilnikom in procesorjem ni dober.

HIP_HOP ::

Ventilator dela, v biosu piše, da se vrti z 1800 obrati( kar se mi zdi, da je malo). Ampak sam si itq ne mora zmanjšati obratov.

Jih mogoče lahko riva tuner?

jrtjtejtt ::

Če se ti ventilator vrti, ni važno koliko, potem je stik med hladilnikom in procesorjem slab. Ko ti laufa računalnik in ti temperatura naraste tam do 60, potipaj hladilna rebra, če niso "ustrezno" vroča, potem je stik s procesorjem slab. Vzami dol, na novo daj gor pasto in pravilno namontiraj nazaj.

HIP_HOP ::

ROKY imel si prav, hladilnik ni bil pravilno nameščen. Hvala za pomoč


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

T500 se pod obremenitvijo ugasne

Oddelek: Pomoč in nasveti
251771 (1329) solatko
»

HP overheating

Oddelek: Pomoč in nasveti
406455 (5837) fr4nc
»

Visoke temparature pri vodnem hlajenju?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
517204 (6139) m0LN4r
»

prenosnik zmrzne

Oddelek: Pomoč in nasveti
441357 (888) solatko
»

Pregrevanje procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111370 (1017) kljukusa

Več podobnih tem