» »

Reciklaža CD/DVD medijev

Reciklaža CD/DVD medijev

Runnagain ::

Mja, nabralo se mi je en kup uničenih, starih, reklamnih CD-jev/DVD-jev, pa me zanima, kam z njimi?
Verjetno v reciklažo, kamor mečemo plastenke in pločevinke ne spadajo, ali pak?

Lp, Runnagain!!

Gapi ::

Na cesti dveh cesarjev v Ljubljani obstaja zato posebn kontejner. Ni ravno največji je pa dovolj velik za tvoje izrabljene medije. Če pa nisi iz ljubljane se pa pozanimaj kje to lahko oddaš v svojem kraju in sporoči da bodo vedeli tudi drugi.

LuGi ::

Se dobr da mamo take k se sekirajo za odpad..premal vas je.

Luka Percic ::

V "nesortiran" navaden kontejner, če hočeš čimanj vpliva na okolje.

Runnagain ::

Očitno obstajajo takšni kontejnerji, ampak jih je malo. Sam imam blizu le tri tipe kontejnerjev, ta plastiko/pločevinke, steklo ter papir.
Se bom pozanimal, če imajo kje v Kranju poseben kontejner za takšne namene, kot ga je omenil Gapi.

Lp, Runnagain!!

Lunna ::

ja, tud mene zanima kam lahko v Kranju odvržem uničene in stare DVD-je?
Hvala.
LP

bluefish ::

v kontejner za plastiko oz. embalažo.

Keravica ::

oj me zanima če se ta kontejner za recikliranje CD/DVDjev še zmeraj nahaja na Cesti Dveh cesarjev.

Me tudi zanima če mi lahko točno poveste kje točno se ta nahaja (kakšna znana stavba, podjetje...). Ali pa vsaj kdo odvaža smeti iz tega kontejnerja. Imam kar veliko CDjev pa bi se jih rad znebil na ekološko sprejemljiv način.

Hvala!!

Gapi ::

Še vedno se nahaja na cesti dveh cesarjev. Nahaja se pa malo naprej od avto sejma ali ob golf igrišču do konca ulce.

opeter ::

bluefish je izjavil:

v kontejner za plastiko oz. embalažo.


Se iskreno opravičujem, da obujam to staro temo, ampak tudi pri meni je postala zadeva aktualna. V bližini imamo ekološki otok s štirimi "zaboji" - plastika, papir, steklo pa še eno.

Torej ali se sme stare CD/DVD-je odvržti v ta zabojnik za plastiko?
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

bluefish ::

Da.

opeter ::

BlueFish, najlepša hvala za odgovor.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

tony1 ::

To je veljalo pred 3emi leti, ko se je odprla tema.

Že nekaj časa ima vsak regijski (občinski?) center za ravnanje z odpadki poleg kontejnerja za elektronske odpadke še enega malega za CDje.

Ker je v cedeju poleg plastike tudi aluminij (srebro?), je to vsekakor smiselno.

bluefish ::

Po informacijah, ki jih imam jaz, se tovrstno robo še vedno lahko daje med embalažo. Seveda pa je bolje, če se nese direktno na zbirni center, da ni potrebno dodatno sortiranje.

Skratka, lahko nekdo pokliče na Snago in povpraša glede tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

BlaY0 ::

Kaj je zdaj s tem? Kdo že klical tja? Če ne bom jaz jutri, ker imam tukaj par kil te navlake.

cortez ::

Kaj je zdej s tem ? Kam Se lahk meče ?


mal pospravljam, pa ne vem kam z VHS kasetami, folijo z mehurčki, stiroporom, odvečen textil, stare kište pc-jev, stari polnilci, stari mobilniki,....


Ideje ?

tony1 ::

Tekstil med navadne odpadke oz. v zabojnike Humane, folijo z mehurčki med embalažo, vse drugo našteto v kontejner za elektronske odpadke.

Alamar ::

Tekstil lahko tudi na rdeči križ ali karitas (če so cunje v dobrem stanju in oprane). Drugače imajo tudi v zbirnih centrih kontejner za tekstil.

Videokasete in audio kasete gredo v kontejner z ostalimi odpadki in ne med plastiko. Še bolje je, če imaš možnost odnesti v kakšen zbirni center, kjer imajo po navadi poseben kontejner za te stvari.

Polnilce in stare telefone nesi v kakšen mobi center, kjer imajo mini zabojnike za te stvari. Ponavadi dobiš kako pozornost. Sam sem pri simobilu dobil majico.

Odličen vir informacij, kam kateri odpadek spada dobiš na snagini strani

http://www.jhl.si/snaga/znanje/abc

cortez ::

Videokasete in audio kasete gredo v kontejner z ostalimi odpadki in ne med plastiko


Zakaj ? Saj so iz plastike.

PanicMoon ::

cortez je izjavil:

Videokasete in audio kasete gredo v kontejner z ostalimi odpadki in ne med plastiko


Zakaj ? Saj so iz plastike.


^^ Ker se jih ne reciklira. Bo nekdo drug med splošne odpadke. V VB imajo sicer podjetje, ki se ukvarja z njihovo reciklažo, pri nas pa zgleda da ne.

Te stvari se sicer malo spreminjajo, ampak tule je en ABC odpadkov iz 2010, ki za CD in DVD svetuje oddajo v zbirnem centru (škatle pa gredo med embalažo).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam lahko zavržem izrabljeni toner?

Oddelek: Loža
233139 (2527) starfotr
»

Kam z odsluženo obutvijo

Oddelek: Loža
123766 (3275) Invictus
»

V kateri zabojnik spada karton od pice? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13321510 (17114) Mare2
»

Smeti prej in sedaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11468693 (65933) Malajlo
»

Ločevanje odpadkov (v praksi, doma) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5441657 (40651) Sandoval

Več podobnih tem