» »

Avtocesta SE gradi...

Avtocesta SE gradi...

sid911 ::

Ker sem sit tega, da bodočo pomursko avtocesto gledam samo po TV sem se (no v bistvu sva se z očetom) odločil, da si jo tudi pobližje ogledam (beri: se vozim po njej:D)

Glede na to da precej rad fotografiram pokrajino sem vzel zraven še svojega A530 (:() in fotografiral kot japonc sred Budimpešte.

Ker so slike (ne gledat kvalitete) precej uspele sem se odločil da jih delim s širšo javnostjo ter obenem omogočim malce drugačen pogled (od tistega na TV) na nastajajočo avtocesto.

Vse skupaj sem prekolesaril 26.2 km, če od tega odštejem 2x7 do Lendave sem po avtocesti prevozil dobrih 12 km:D (6 v vsako smer).

Še pred avtocesto me je pričakalo tole:
, na naslednjem kandelabru pa preostali del družine:


Če se je kdo od vas v zadnje pol leta (vsaj zdi semi) vozil v lendavo se zagotovo spomne treh krožnih prometov na manj kot kilometru ceste izmed katerih je srednji na umetnem griču in ponuja krasen razgled na (bodočo) avtocesto tako v smeri Dolge vasi (Maribora)

Kot proti Madžarski meji, ter na staro magistralo in viadukt:


Del avtoceste do nadvoza nad staro regionalno cesto še ni asfaltiran:

Nekje vzporedno z nastajajočo biolplinarno pa se že začne osnovna plast asfalta vse do viadukta.



S samega nadvoza se nam odpre pogled na (starejši?) del Nafte.


Sledi spust proti Petišovcem, in večinoma raven odsek ceste. Zanimivo pa je, da so del reke (ali če hočete potoka) Ledava prestavili in seveda brez novega mostu tudi ni šlo.


Pri tem mostu sva se obrnila, saj se nama ni dalo kolesarit po enolični ravni cesti (kasneje se je to izkazalo za precej modro potezo). Proti nazaj sem opazil vrtino:

ter na drugi strani avtoceste (pre)črpa(va)lišče Nafte:


S tega mesta se je ponujal tudi lep razgled na Lendavske gorice ter zelena žitna pojla:


Poleg tega pa samo avtocesto:



Oziroma na Nafto, in edini preostali vrtalni stolp (če dobro vem služi kot muzej)



S prej omenjenega nadvoza se je odprl razgled na staro regionalno cesto proti mejnemu prehodu Petišovci. Če pozorno pogledate lahko vidite obrise stare trase, ki so jo zaradi gradnje viadukta opustili.


Vse tiste, ki se boste vozili po avtocesti v smeri Madžarska-Maribor bo pred odcepom za Lendavo čakal lep pogled na Lendavski grad in na zvonik cerkve:


In zakonec še razlog, zaka je bila odločitev, da se obrneva pri tistem mostu modra:
200m pred domom je začelo deževati in še vedno dežuje:D
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)
  • zavarovalo slike: STASI ()

Hardstyle ::

Vidim, da pri vas nebo odstavnih pasov oz. bodo tako ozki, da še osebno vozilo komaj spraviš čist iz avtoceste.

Moram pa pohvalit, da so pri Lenartu ob izstopu na regionalno cesto naredili semaforje z senzorji in je tako pretočnost dosti večja.

ahac ::

Nice. Tako sem se tudi jaz vozil, ko so gradil Ljubljansko obvoznico in AC mimo Domžal. Sploh takrat, ko je že vse asfaltirano je super za kolo. :D
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

sid911 ::

No, tisti semaforji pri lenartu znajo kar precejšnjo gužvo narest, še posebej v navezi s starimi semaforji v centru. Prejšnji teden sem rabil več kot pol ure od črnega lesa do Lenarta.
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri povezavi LCDja iz prenosnika

Oddelek: Zvok in slika
61266 (1157) Pyr0Beast
»

Uporaba diode

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
76754 (6560) SSH
»

Trgatev 2006

Oddelek: Loža
242269 (1545) ;-)
»

Skurjen napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
152773 (2487) stromar
»

Mura grozi

Oddelek: Loža
412870 (1730) sid911

Več podobnih tem