» »

ISDN disconnect po vec tedenskem testiranju.

ISDN disconnect po vec tedenskem testiranju.

Hux ::

noja tak je zaj s tem ko se povezem na 128kbps ISDN delam fajn brez diskonektov a ko pa sem na 64kbps pa mam obcasne diskonekte. Samo danes v roku 2h ur ko sem za racunalnikom sem mel ze 2 diskonekta na 64kbps in od tega sem bil maximalno 30 minut na netu.
Kaj je problem v tem? 128kbps me ne vrze a z enim kanalom pa ja!
Problem je torej lahko samo kje? Siolu? Telekomu? Modemu da nedela stabilno na eni liniji? (samo pol so vsi 3Comi na istem ker sem testiral 2 modema)

3COM US Robotics ISDN Pro TA

akulp ::

Si pogledal IDLE discconect?

Hux ::

ja. disconnecte me tak random. Sploh ni definirano. Nevem kaj bi se lahko blo. Samo ocitno ce z dvema linijama drzi zakaj nena z eno? Vcsih je celo zdrzal do 4 ure z eno linijo.

Hux ::

doben pojma ne meti?

Logicen odgovor bi bil kaj? Glede nato da me ne disconnecta ko sem na 128kbps ko sta obe liniji zasedeni a me pa ko sem na eni torej pride mogoce do kake napake v kaki napravi ki ma porosto linijo in se odloci da resetira vse skupaj?
Telekomovci so mi vezali to skup tak da nevem.

Iz stenske vticnice za telefon gre v zascito (input) potem pride ven iz zascite (output) in gre v NTBA system in od tam na telefon v dnevni sobi in na razdelilnik v racunalniski sobi kjer se razdeli se na telefon in modem. Zgleda da je vse ordintlih nareto torej cudno ane? Siol vem da ni kriv ker na drugih ISPjih dela isto. Moram se omenit da je zascita brez napetosti ker sem odstrano ker baje nima blage veze po besedah serviserjev na telekomu ampak dogaja se isto kot prej torej je vseeno ce jo nazaj vtaknem.

Krofojed ::

V cem je problem, ne vem, ti pa lahko povem, da se tudi meni dogaja nekaj podobnega. Odklaplja me z Volje in KISSa (pri enojni povezavi - dvojne itak ne omogocata), modem imam pa Zyxelov. Po dolgotrajnem dopisovanju z proizvajalcem nismo ugotovili prav nic, bi pa rekel, da se je to zacelo dogajati z XPji. Sicer pa upam na ADSL - to bi bila nadvse elegantna resitev mojega problema, samo da ga Telekom pripelje v naso vas (ker pa utegne trajati :( ).

Hux ::

hm meni se to dogaja ze od vsega zacetka na Win89/winME/Win00/WinXP. Stevilo diskonektov varira med 1 na dan do 5 in vec na dan. V par mesecev nazaj se ni to dogajalo tak grozno mocno kot zaj. No sej od zaj vem da je 128kbps bolj zanesliva, zakaj je to tako sicer nevem in bom odzaj naprej uporablal le 128kbps za igranje iger. Sicer ni 100% zanesljiva ker me je tudi ze v preteklosti z dveh linij fuknilo predvsem v casih ko je sem mel puno 5Ur zastojn CDjev in jih nabil do 50 ur tak da se nisem diskonektal nakar me je tak samo diskonektalo slej ali prej. No zaj teh Cdjev vec nerabim tak da bom pac sel na 64k le za kake 3D igre in navadno surfanje po netu. Foter bo pa si preosmeritev naredi na GSMje ob zasedenosti.

Res nimam pojma v cem je fora.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ISDN modemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
121218 (970) balz
»

ISDN modem: USB ali COM???

Oddelek: Strojna oprema
101387 (1243) Hux
»

ADSL ne dela - tretjič danes!

Oddelek: Omrežja in internet
441549 (892) Hux
»

ISDN primerjava! US Robotics proti ASUS!

Oddelek: Strojna oprema
6916 (749) nodes
»

ISDN disconnect problemi

Oddelek: Pomoč in nasveti
81305 (1131) Hux

Več podobnih tem