» »

Blackberry

Blackberry

xeon ::

Nameravam kupit mobitel znamke Blackberry, pa me zanima če kdo ve, ali je nujno da za uporabo telefonije moram imeti naročnino. Aparat bi kupil v prosti prodaji, brez naročnine, imel bi rad predplačniški paket. Vem da interneta in blackberry funcij ne bom mogel uporabljati, ampak ali ga lahko brez naročnine uporabljam za telefonijo?

OmegaBlue ::

Lahko seveda. Samo pol telefona ti ne bo delovalo - ne bi raje vzel kako alternativo z enakimi funkcijami ki niso vezane na storitev?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

xeon ::

Aha:) , imaš kak predlog katera alternativa bi bila vredu?

bluefish ::

odvisno od denarja in želenih funkcij ter namena uporabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ziga Dolhar ::

Zakaj pravzaprav zelis 'blackberrya', ce pa ne zelis koristit njegovih kljucnih storitev?

(raje povej, cesa si dejansko zeliss
https://dolhar.si/

xeon ::

V bistvu potrebujem kvaliteten mobitel, ki bo imel možnost shranjevanja veliko število sporočil, tel imenik, glasbe... In seveda kasneje ko se rešim stroškov šole itd.. možnost piključitve na takšne funkcije mail, internet, chat... Po vsem so mi ble najbolj ušeč nokie serije n in blackberry, ampak sem slišal da obstajajo nezadovoljni uporabniki nokie.

OmegaBlue ::

potem raje vzami nokio, samo ne kakega podhranjenega modela ki komaj goni symbian. Sam imam E61i, bolj zadovoljen ne bi mogel bit, IMAP (push) mail, ssh za serverje, samba za prenos datotek z mašine, 2GB pljac (malo zmanjkuje), media player (xvid tudi če želiš) in GPS navigacija (zunanji modul), WiFi, SIP klient za telefonijo...

Gotovo je kak bolj sposoben model že zunaj, moja je zdaj bila stara eno leto, baterija drži 5-6 dni.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Ziga Dolhar ::

Tudi P1i ni za odmet, pa še lepši je :P.

Sicer pa - iPhone? :)
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

Cel point Blackberrya je v push mailu. Pa se to ubistvu najbolj blesti v corporate okolju. Pojdi v smer kaksnih i* zadev :P

Srachko ::

Sam trenutno spoznavam čare Švedsko-Japonske konkurence Blackberry-u - SE M600i. Malce se še moram navaditi na "tačskrin" pa na tipkovnico, kar bo zahtevalo kar precej treninga, saj sem prej užival na tipkovnici SE K770i (ki ga še vedno imam).

Zadevi nič ne manjka, ima kar velik in pregleden ekranček. Edino kar pogrešam, je to, da nima vgrajene kamere, vendar nič ne de, saj je tudi v SE K770i nisem kaj prida uporabljal. Ma kar precej kapacitet, kar se tiče povezovanja v svet, malce sem se poigral z nastavitvami in že lahko maile pošilam, gor je tudi Quick Office, s katerim lahko pregledam/urejam enostavnejše Word, Excell, PowerPoint dokumente. Skratka kar dosti novih stvari za spoznat.

Ga pa lahko imam še 5 dni, potem pa ga moram vrniti ali pa se zment za nakup...
I can see clearly now, the brain has gone...

Ziga Dolhar ::

Srachko, je kakšen poseben razlog, da ne greš raje na P1i?
https://dolhar.si/

Srachko ::

Bi šel na P1i, vendar odkar sem kupil avto, mi finance bolj nagajajo....
I can see clearly now, the brain has gone...

bboy ::

LP
bi si malce sposodil temo. Imam vprašanje za blackberry uporabnike, po možnosti pri simobilu. Ali mi bo zadostovalo 100MB prenosa/mesec za email (dobim približno 30 emailov/dan) in pa IM chat (kakšni 2h na dan), glede na to da uporablja zadeva push mail.
hvala

RazzorX ::

Če hodiš še na internet in podobno, če imajo maili priponke itd. je premalo 100MB. Jaz imam na Omnii tudi Simobilov orto u nulo pa moram kar šparat sem raje na WLAN kot na 3G ker je tako malo prenosa.

Gandalfar ::

no .. blackberryjev push seveda ne pusha priponk. To bi bilo dokaj neumno.

BladE_ ::

BlackBerry je bedn ker rabis posebno narocnino, da ti sploh glavne fukncije delajo... Drugac pa Jst bi sou na HTC ozirom neki z Androidom (Hero). S tem nimas kje falit !

lukaz ::

BladE: Poglej komu si replyu ;). Aja pa dj mi razlož katere so glavne funkcije, ki ne delajo brez storitve, ker men na pamet pade samo ena....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smartphone za potovanja

Oddelek: Mobilne tehnologije
234453 (3866) harmony
»

Izpad storitev BlackBerry se nadaljuje in širi

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
146292 (4772) noraguta
»

Nokia Messaging + Tušmobil

Oddelek: Mobilne tehnologije
10874 (720) amigo_no1
»

A se je Mobitelu zmešalo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
558960 (7115) Matwic
»

Pomoč pri izbiri ustreznega telefona/gsm

Oddelek: Mobilne tehnologije
392605 (2172) Meizu

Več podobnih tem