» »

VIA z novimi procesorji

VIA z novimi procesorji

VIA Nano

vir: VIA
VIA - VIA je predstavila novo, na Isaiah arhitekturi temelječo serijo varčnih procesorjev Nano. Novi procesorji naj bi bili od sedanjih procesorjev C7 ob enaki porabi kar štirikrat zmogljivejši, poleg tega pa so tudi kompatibilni s podnožjem slednjih, kar omogoča uporabo novih procesorjev Nano na že obstoječih platformah.

Najzmogljivejši predstavnik serije, VIA Nano L2100 bo ob frekvenci 1,8 GHz imel porabo 25 W, medtem ko bo najmanjšo porabo imel VIA Nano U2300 s frekvenco 1 GHz, katerega TDP znaša 5 W. Prve sisteme s procesrorji Nano gre pričakovati na policah trgovin v tretjem četrtletju letošnjega leta.

Več o tem si preberite v VIA-jevem sporočilu za javnost

46 komentarjev

WamPIRe- ::

Kot nalašč za prenosne naprave
Msi Z77 | Intel i7-3770K | Kingston HyperX DDR3 16GB
CM Silent Pro Gold 700W | Asus RTX 2080 | Samsung 850 EVO 250GB
Samsung 850 EVO 500GB | 2x Asus ROG PG279Q

Pyr0Beast ::

Hmm, 25W niti ni tako malo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

AndY1 ::

Ja, menda je 1x požrešnejši od Intel Atom-a, vendar pa po benchmarkih 3x močnešji. Poleg tega je pin compatible z VIA C7 CPU-jem, tako da bo integracija v HP-jev UMPC 2133 hitra.

V začetku junija pa Asus štarta z EEE 901 UMPC-jem z Intel Atom CPU-jem, tako da, jesen bo vroča. To je samo plus za nas, kupce.

Aja, pa še to. 1 GHZ Nano bo zadosti močen, pokuri pa samo 5W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndY1 ()

gruntfürmich ::

super bo, morda ravno pravi za moj načrtovani serverček^^
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

asgard2.0 ::

v serverček daš lepo kak pocen c2d pa je dost moči, ne pa to via-samosabonekompatibilnozadevo
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Matrin ::

Sn mal gledo po netu, pa isko kaj v zvezi z to arhitekturo, pa mi še ni čisto jasno. A je to nekaj čisto novega, al je na x86 osnovi?

ender ::

asgard2.0: v nekaj takega ne boš dajal C2d:
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

Vlady ::

SLiši se zanimivo, karakteristike so tud kar ok, samo kako bo tole v praksi delovalo pa je vprašanje. Do sedaj še vedno zelo slabe izkušnje z VIA HW.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

dexterboy ::

Moje izkušnje z VIA HW so bile samo skozi prizmo chipseta na matičnih. Všeč mi je pa to, da si imel en file, ki je instaliral vse gonilnike - kar v primerjavi z Intelom ni ravno praksa :D
(nič osebnega, Vlady)
Se pa trenutno ukvarjam z "green IT-jem" in najmanj, kar sem dosegel je, poraba cca 53 W v sestavi Intel mamaplata z vgrajeno mrežno, grafo in zvokom, celeron 1200 in ena ploščica 256 MB SDrama, ob podpori 2 x HDD in combo DVD/CDrom pogonom, vse IDE naprave. Tukaj ni všteta poraba kabelskega modema, routerja in UPS-ja. Rad bi izmeril kakšna bi bila poraba na tejle VIA arhutekturi, ko je vse na eni plati.
Zakaj to pišem?
Preprosti zračun pove naslednje: leto ima 8760 ur, zaokrožimo na 8700. Naprava (ala server) ki laufa 24/7 in ima porabo 1 W, pokuri na leto 8700Wh oz 8.7 kWh. V mojem primeru znese to na leto 461 kWh (53 W x 8700 h = 461100 Wh)! Za primerjavo; današnji hladilniki v A razredu porabe porabijo na leto 300 - 350 kWh. Še malo primerjave; en cikel pralno sušilnega stroja porabi (zaokrožim navzgor) 5 kWh. Torej mi en PC, ki mi služi za web strežnik, torrent odjemalec, file server in MP3 muzikolog, porabi toliko štroma na leto kot kompletno pranje in sušenje perila!!!
Zgolj v premislek, folks :P
Pa ne zdej po men udrihat; MORAMO znižati porabo na PC področju. Lepa vzpodbuda je (bila) danes zaključena razstava v ljubljanskem parku Tivoli.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PaX_MaN ::

Pozabljaš, da pralni stroj ne deluje 24/7, tako kot tudi ne hladilnik. Na serverju bi potrebovali nek ultra-low standby, ki bi zbudil mašino samo takrat, ko je res potrebno, torej ko pride kakšen zahtevek za karkoli pač že laufaš gor.

gruntfürmich ::

tko kot je rekel dexterboy, jst bom (morda) imel nek komp samo za emule in te share pičkarije, in bolje da je zelo varčen, ker drugače lahko pokuri dosti dnarja za brezveze, moči pa ne rabim veliko.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dexterboy ::

PaX_MaN; hladilnik ne deluje 24/7??? Ali ga izklapljaš iz elektrike ponoči? :D
Tudi ko ne deluje (vrti motor) ima logostiko, ki preverja temp v notranjosti. Cifra, ki sem jo omenil 300 - 350 kWh je povprečna poraba (danes na novo kupljenega) hladilnika na leto. Več ko je hrane in bolj kot ga odpiraš, ti bo jasno več pokuril. In obratno. Za pralni stroj sem tudi napisal; pralno sušilni ima cikel 4,5 kWh da opere in posuši perilo. 460 (poraba strežnika na leto) deljeno z 4,5 znese 102 ciklusa pranj, oz 2 krat na teden. Če računaš, da poleti sušiš perilo na štangi, je to še več pranj.

Ampak ne moreš hoditi po svetu brez hrane in z umazanimi cotami. Pač jaz bi rad samo prišel do sistema, ki bi pokuril čim manj elektrike na letni ravni - glede na to, da gori ves čas!
Aja, še prej pozabil dodati; meril sem porabo na prenosniku sodelavca (core duo, 2 giga rama, en disk) in to PA JE MANJŠA poraba :D - če izklopi LCD zaslon (saj ga ne rabiš) pade poraba pod 30 W (v času testiranje je nekaj kopiral na veliko pa snemal iz neta - hotel sem meriti med obremenitvijo in ne v idle modu). Ne vem pa, kako je z zanesljivostjo prenosnikov na daljši rok, če so prižgani non stop.
Rad bi tudi sam sestavil prenosnik, ampak pri nas solo delov ne dobiš; najbližje so tej problematiki prišli pri hrvaškem Vidiju, kjer so to testirali ( povezava na Vidi).
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Vlady ::

Moje izkušnje z VIA HW so bile samo skozi prizmo chipseta na matičnih. Všeč mi je pa to, da si imel en file, ki je instaliral vse gonilnike - kar v primerjavi z Intelom ni ravno praksa :D
(nič osebnega, Vlady)

Ja driverji so bili pa fajn ja. Saj kolikor vem ima nforce enak sistem.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

AndY1 ::

Tole je že dober CPU. Je 64 bit-ni in ukaze izvršuje out-of-order, kar je veliko naprednejše od Intel Atom-a. Prav zaradi tega je požrešnejši od Atom-a, vendar da več performance kot pa požrešnosti, tako da je razmerje na strani Nano-ta.

dexterboy ::

Preletel na hitrico njihovo obvestilo za javnost se mi zdi U2400 procesor (1.3 GHz) z 8W nekje optimum za serverček. Ker lahko brez skrbi postaviš pasivni hladilnik (če me spomin ne vara, ne potrebuješ ventilatorja do nekje 15 - 20 Wattow). In če matična pokuri cca. 10W, ram 5 W in dva diska 16 W, dobimo suma sumarum 40 W porabe (ali še manj). To pa je že za 20% zmanjšan emisija CO2 :))
Bojim se le, da tole ne bo poceni spljoh - že za dosedanje Via rešitve so hoteli 100 evrov in več.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

PaX_MaN ::

Tudi ko ne deluje (vrti motor) ima logostiko, ki preverja temp v notranjosti.


Izvajanje zanke pa ne more biti enako kot vrtenje motorja, ane? Saj ne pravim, da nimaš prav, ampak tiste cifre razredov porabe mi delujejo piarovske, kot neko relevantna ocena. Večinoma gre itak za neko splošno meritev ulomljeno z nekim atributom naprave.

gruntfürmich ::

kolk pa so kaj porabe matičnih plat z integrirano grafiko in tiste brez? kje bi lahko dobil te podatke?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

dexterboy ::

Jaz sem jih dobil tako, da sem jih izmeril z inštrumentom ;)
In prišel do zanimivih rezultatov. Ko misliš, da današnja tehnologija pokuri zelo malo zaradi napredka tehnike (in tehnologije) in da so stare PC kište bile pravi "mastodonti" v porabi, ugotoviš, da temu ni tako. Ravno nasprotno, he he
Pa ko se poigraš še s porabo routerjev, modemov, namiznih lučk, brezvrvičnih stacionarnih telefonov, dvd predvajalnikov, TV-jev in razne ferštekarije v standby režimu, se ti pred očmi zvrtijo takeeee cifre |O
Drugače pa ti konkretnih številk ne znam povedati, odvisne so od primera do primera. Sam napajalnik pokuri od 1 do par W (vseeno, ali je star 250W ATX ali novi 500W). Ko obesiš gor matično, skoči takoj ne 6-7 W (govorim v stand-by režimu). Razne PCI kartice kurijo extra 5 W, toliko je nekje okvirna poraba enega modula rama (vseeno tip ali kapaciteta). Največ pripomoreta k porabi grafikulja in proc. Te podatke dobiš na spletu, ko testirajo te zadeve. Novi računalnik (običajen desktop) ima porabo od 75 W navzgor (ko res nič ne dela in brez extra grafične), skoči pa takoj na 120 W če imaš solo grafikuljo in surfaš po netu. Če izvajaša še kakšen SETI, igraš igrico ali poganjaš zahteven program... ne skrbi, pod 150 ne zna pasti :)
Tu ne gre, ali je intel ali amd, saj ima slednji vkomponiran memo kontroler, pri intlu je pa ta del chipseta in se v končni črti nekako 'nuvelirata'.
Ne vem pa, kako je z najnovejšo generacijo intla (45nm proces) in amd chipseti (poraba 7W). To nisem imel priložnosti testirat.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

gruntfürmich ::

sj zato me pa zanima če veš al pa kdo drug kje so to (če so) merili? vrzone, toms...?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Azrael ::

@DexterBoy:

Off topic, si cifro 53W dobil z Little Valley ploščo?
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

nagaju ::

Sam sem rešil problematiko porabe energije podobnega strežnika kot ga imaš ti na sledeč način: MB Mini ITX Commell LV-679 + Intel T7700 + 750GB/7200 SATA2 + 4GB RAM + 12GB CF + Debian, vse skupaj s povprečno porabo 40W. Na strehi imam zaenkrat 2x200Wp sončne celice in dva akumulatorja 200Ah. Zadeva deluje odlično, elektrike imam dovolj še za enak PC z Visto in razsvetljavo. Razmišljal sem o L7500 (17W), pa ga nisem nikjer dobil. Resda rešitev ni poceni, je pa moj prispevek k okolju.
Sicer pa se mi ta Via ne zdi ravno varčna. T7700 (2.4G) ima npr. TDP 35W.

PaX_MaN ::

E, ravno sem šel malo brskat, če se je kaj spremenilo pri dobavi mini PC kištic v Sloveniji. In sem bil prijetno presenečen, ko sem naletel na MSI Titan 700. Zdi se mi dovolj majhen in poskočen za domačo uporabo - procesor naj bi porabil 20W, zraven dobiš dovoljšen disk in 1GB pomnilnika ter DVDRW, plus dovolj majhno ohišje in (zame) privlačno ceno. Ni ravno embedded PC, ampak se mi zdi, da so le-ti že na skrajnem robu uporabnosti za domačega uporabnika.
EDIT: Hm, ga mogoče kdo ima, ker me zanima njegova glasnost (v navodilih je namreč slika, ko 4cm ventilator na procesorju goni z 7k RPM)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

asgard2.0 ::

ender: zakaj bos ze rabu zadevo , ka tisto slikco ka si dal je krneki
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

dexterboy ::

@gruntfürmich; če me spomin ne vara sem videl meritve porabe celega kompa na toms-u pri testih grafikulj.

@Azrael; ne, plošča je 815egew, vse info dobiš v pdf na TEJ strani. Ne rečem, da ni slaba (moja ima mrežno), vendar ima 2 pomakljivosti; USB je 1.1 speed ter ni SATA priklopa. Pa na samo omejitev 815 chipseta ne smemo pozabiti, vidi le 512 MB rama, ne glede na to, koliko ga vstaviš.
Sploh pa: plato in proc sem dobil zastojn in podarjenemu konju...:))

@nagaju; KAPO DOL! ali lahko podaš kakšne linke, kako si rešil te sončne celice in akumulatorje: kje si kupu, denar... pa tole plato si dubu kje? Po pošti, pri nas ali v Tajvanu?

@PaX_Man: ja, 300€ ravno ne bi dajal, če sem odkrit. Glede na to, da je v PO dobavitelj elektrike Elektro Primorska, sem izračunal, da me samo elektrika za ta PC+router+modem+UPS pride cca 50 evrov na leto.
Si razmišljal o kakšnem prenosnik za ta denar? Če recimo dodaš še par evrov, dobiš spodobno zadevo...

Pred kratkim sem testno nabavil tudi Gigabytko na KT333 chipsetu z SATA, USB 2.0, mrežno in AMD atxlon 1.7 z odklenjenim množilcem :D Deluje na realnih 1890MHz BP, a kaj, ko je poraba ŠE ENKRAT višja od intlove rešitve. Tako je že v štartu izpadla iz igre in jo bom najverjetneje prodal...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

ender ::

asgard2.0: router in VPN gateway.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Romčy ::

Dexterboy super izračun za razmislek.Verjetno si dal mnogim za mislit,tudi meni.Moj kolega plačuje elektriko full,ima non-stop prižgan comp,pa 2 tvja in še kaj bi se našlo in se čudi kaj tolko plačuje.Ne gre mu v glavo,vedno mi govori da je nekaj narobe,da štrom laufa v nič,ker je ful stara napeljava in podobne fore.Bullshit,intel,nvidia,malimehki in companija papajo elektrončke fantje moji. Lepo da si folk malo podučil. LP
"Software is like sex, it's better when it's free"

Vlady ::

A zdej boste pa še naklamfal, da če imaš visto gor, da ti žre več štroma. Yeah right. Prenosnik na visti niža frekvenco tako procesorja kot grafične. Mnogi današnji proci to že omogočajo, nove grafe pa tudi že prihajajo s tem ven. Za ganjat vista aero vmesnik pa je dost 110MHz, namreč na toliko mi spusti frekvenco grafične in mi dela brez problema. Problemi velike porabe so drugje, ne v SW-ju.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

PaX_MaN ::

@DexterBoy: prenosnik že imam in sem ga kupil ravno zato - kot zamenjavo za namizni sistem in ,pač, kot prenosnik. Na koncu sem ugotovil, da sem nabavil eno klado s tremi kilami in ogromnim zaslonom, ki še zdaleč ni tako energetsko ekonomična, kot bi si mislil. Mašinica za vse; ja seveda. Prenosnik, dvojedrnik, posebej grafična in velik zaslon - pa bi bil enojedrnik, integrirana, manjši zaslon za moje potrebe čisto zadosti. Zdaj prehajam ravno v to fazo klestenja porabe (in s tem glasnosti na račun ventilatorjev) in minimizacije mlinčkov doma. No, ko bo crknil laptop in ko spoštovana mama neha študirat za svojim PC-jem. :)
@Vlady: Saj ti XP tudi niža frekvenco procesorja odvisno od profila, ki ga izbereš in gonilnikov, če jih potrebuješ, grafične pa imajo to že od pamtiveka. Glede problema porabe - mislim, da so problemi povsod. Od neoptimizirane kode, ki potrebuje več urinih ciklov za izvedbo, do porabe diskov, pomnilnika, slabega izkoristka elektrike (večina je še vedno toplota), pa proizvodni proces, izgube tam, levo, desno, nenazadnje do samega uporabnika - beri zgoraj o "trokilski kladi, ki je sploh ne potrebujem". :)

_Dejan_ ::

Ko sem imel sestavljen svoj sistemček:
VIA NX15000G (1.5Ghz)
1GB DDR2 rama
WD 2.5" 160GB 5400 SATA
2xUSB HUB(napajana iz 5V linije napajalnika)
USB WLAN kartica z zunanjo anteno
USB BT
USB GPS
USB TPMS
8" LCD Touchscreen(poraba okoli 1A pri 12V)
Napajalnik M2-ATX

Pa je bila poraba ob gledanju divx filma ali bootanju sistema max 3.5A...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

MrStein ::

Kolk pa porabi Asusov EEE PC ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

AngelOfDeath ::

Moje izkušnje z VIA HW so bile samo skozi prizmo chipseta na matičnih. Všeč mi je pa to, da si imel en file, ki je instaliral vse gonilnike - kar v primerjavi z Intelom ni ravno praksa :D
(nič osebnega, Vlady)

Ja driverji so bili pa fajn ja. Saj kolikor vem ima nforce enak sistem.



Ja lepo je bilo vse zapakirano v en fajl, škoda samo da niso bili nikoli vredu napisani ;)

Tele 1Ghz "VIE" imajo performance nekje na 300Mhz P2 ;)
Tko da bi blo fajn če bi jih malo pohitrili.
edit: Slovnica

_Dejan_ ::


Ja driverji so bili pa fajn ja. Saj kolikor vem ima nforce enak sistem.



Ja lepo je bilo vse zapakirano v en fajl, škoda samo da niso bili nikoli vredu napisani ;)

Tele 1Ghz "VIE" imajo performance nekje na 300Mhz P2 ;)
Tko da bi blo fajn če bi jih malo pohitrili.


Hm 1GHz C7 misliš ali EDEN? Ker C7 1.5GHz je dosti hitra zadeva, ni pa za igre tak sistem... Za filme, word, internet in takšne zadeve je dost C7 1.2GHz in ti sistemi niso mišljeni za gamerske oz. delovne mašine ampak recimo za v dnevno sobo(filmi...) in podobne stvari...

Vsi driverji v enem paketu? To je bilo mogoče že zelo dolgo nazaj še v časih ko so bili namizni 800Mhz VIA računalniki kateri so bili tudi zeloooo počasni... Sedaj pa ima VIA že nekaj časa ločene gonilnike(chipset posebej, grafika posebej, zvok posebej).

Sem imel pred nekaj časa(cca. 6-7mesecov) doma VIA PX10000(Pico 1GHz) in tudi ni bila tako počasna se pa je opazila razlika napram 1.5GHz...

Asus eeePC ne vem koliko ima porabo vem pa da ima adapter/polnilec 9.5V in 2.5A samo je počasnejši...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

jest10 ::



Asus eeePC ne vem koliko ima porabo vem pa da ima adapter/polnilec 9.5V in 2.5A samo je počasnejši...

Počasnejši po frekvenci ja. Po zmogljivostih pa pelje scat 1,5GHz C7

opeter ::

Ima kdo kakšno primerjavo, kako hitra je tale VIA 2 GHz-ni CPU pri uporabo recimo OpenOffice pod OkniXP? Mislim predvsem na računalnik MSI Titan oz. kaj podobnega, kot ga je zgoraj omenil DexterBoy.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

dexterboy ::

Dobro jutro fsem, back in office.
@Romčy; hvala na komplimentu. Saj to ne delam zgolj zaradi računa za elektriko. To delam, ker sem pač štromar in osebno lahko pripomorem k manjšemu CO2 podpisu le skozi to, kar znam - elektriko. Če si se kaj sprehajal po ljubljanskem tivoliju ta mesec, ti je razstava dala misliti na kakšnem planetu živimo. Da ne omenjam 0,8 stopinj toplejše podnebje, ki smo ga že segreli. No, pri 6 bo itak Armagedon...;)
Še tole, da ne boste iskali: emisijski faktor CO2 za elektriko je 0.43 kg/kWh (meni se to zdi ogromno!!!).
@PaX_MaN; ups, vidiš, na tole pa nisem pomislil - grande lapatopa sa 17 okvira, he he. Pa če bi pri punci kupil prenosnik kot zamenjavo za home PC, bi vzel prenosnika obvezno s 17 palčnim ekranom. Sedaj pa... bom ponovno premislil. Drugače sem imel v mislih za 24/7 strežnik prenosnik, ki ne bi bil nobena zverina; saj če to delo opravlja v redu stari bogi celeron, bi, mislim vsaj, bil že Pentium M dovolj zmogljiv proc. Zataknilo bi se mogoče zgolj pri diskih; tu bi potreboval neko rešitev v stilu zunanjih USB diskov, ki ne rabijo napajanja; zunanji WD-ji, ki so sedaj naprodaj, tako tisti 3,5 palčni (ki so zmanjkali v Leclercu v 2 minutah po odprtju trgovine;(( ) kot manjši 2,5 palčni, PREVERJENO preidejo v standby režim.
@MrStein; ne bi vedel. Če bi ga imeli kje na polici in če bi prodajalec dovolil porabo, bi prišel z inštrumentom in izmerli. Nisem pa bil že dolgo v kakšnem Big Bangu ali Harveyu.

Za Via gonilnike ne vem, kako je danes. Pred leti vem, da je bil za VIAin chipset dovolj en file. In res je, tudi nVidia ima isto rešitev. Drugače pa je pri AMD procesorjih ob vklopu funkcije CoolNquiet v BIOSu in izbiri 'minimal power management' v power schemes takt procesorja avtomatično znižan na 1 giga. Preverjeno deluje v 2000, XP in 2003 (32+64 bit). To vem iz lastnih izkušenj. Kako je to pri Intelu, ne vem. Pa ne me prosim sedaj zasut z vojno, kdo je boljši - je dovlj drugih postov s to vojno tematiko 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Vlady ::

Sam VIA gonilniki so bili vedno dokaj v redu. Nese jih predvsem nižja kvaliteta izdelave vezij oz. tiskanin.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

desperados ::

C7 so ob izidu promovirali kot power/efficiency procesor in je to tudi bil, če pa tukaj promovirajo še računsko moč sem pa nadvse navdušen.

Upam le da bo cenovno konkurenčni(naprem pumi in atomu), čeprav pravijo da bo 4× močnejši od C7 bi bilo zame 1× močnejši še vedno dovolj. Saj je c7 na 1.5ghz skoraj že uporabna zadeva. Upam pa, da se bodo zares povezali z nvidio z izdelavo onih budget mini-itx plošč saj je na sedajšnjih epia platkah bila ravno grafika ozko grlo.

Do sedaj so bile one jetway plate (z večimi mrežnimi...) idealne za izdelavo domačih serverjev, če pa dodaš še veliko močnejši Isaiah procesor in neko konkretno grafiko v stilu nforce (al pa karkoli se bodo novega zmislili) imaš lahko eno boxso hkrati za media center in za server. No ja pri taki konfiguraciji na katero jaz upam bi mi tako ali tako zadostoval tudi za desktop.

asgard2.0 ::

Ender : jap za to pa res ne rabis c2d , razen ce mas se kak p2p blocker al pa proxy na routerjeu. Pol pa mi verjem masina pod 2800 pa 1 gb rama ne gre. Govorim iz iskusenj. Gre pa za ipcop plus dodatki :)
Šiht, CPU , Hrana, Spanje, Šiht ....

Utk ::

Ne poznam svoje porabe v Wattih, ampak moj P-M pri 600 Mhz laufa na 0,7 V, in si dam marsikaj odrezat, če pri tej frekvenci ni vsaj približno tolk hiter kot ti razni VIA procesorji. Poraba pa tudi ne more bit večja.
Max poraba mojega naj bi bla 28,1 W, ampak jaz ga imam na 0,98V namesto na 1,34, pa si izračunajte kakšna razlika v Wattih je to. In pri 1,6 GHz je P-M sigurno hitrejši od vsake vie.
Pri kakšnem novejšem modelu je to najbrž samo še boljše. Seveda dokler niso prišli dvojedrniki :)

AngelOfDeath ::


Ja driverji so bili pa fajn ja. Saj kolikor vem ima nforce enak sistem.



Ja lepo je bilo vse zapakirano v en fajl, škoda samo da niso bili nikoli vredu napisani ;)

Tele 1Ghz "VIE" imajo performance nekje na 300Mhz P2 ;)
Tko da bi blo fajn če bi jih malo pohitrili.


Hm 1GHz C7 misliš ali EDEN? Ker C7 1.5GHz je dosti hitra zadeva, ni pa za igre tak sistem... Za filme, word, internet in takšne zadeve je dost C7 1.2GHz in ti sistemi niso mišljeni za gamerske oz. delovne mašine ampak recimo za v dnevno sobo(filmi...) in podobne stvari...

Vsi driverji v enem paketu? To je bilo mogoče že zelo dolgo nazaj še v časih ko so bili namizni 800Mhz VIA računalniki kateri so bili tudi zeloooo počasni... Sedaj pa ima VIA že nekaj časa ločene gonilnike(chipset posebej, grafika posebej, zvok posebej).

Sem imel pred nekaj časa(cca. 6-7mesecov) doma VIA PX10000(Pico 1GHz) in tudi ni bila tako počasna se pa je opazila razlika napram 1.5GHz...

Asus eeePC ne vem koliko ima porabo vem pa da ima adapter/polnilec 9.5V in 2.5A samo je počasnejši...



Saj to je problem, na takem procesorju niti filmov ne moreš gledat, ker je procesor prepočasn. Mislim pa da gre za C3 ali C7.
edit: Slovnica

Jst ::

Via c7m se prav lepo počuti z m0n0wall-om in ~50 uporabniki.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

_Dejan_ ::

Počasnejši po frekvenci ja. Po zmogljivostih pa pelje scat 1,5GHz C7


Sintetičnih testov nisem delal vem pa da v sami odzivnosti, odpiranju programov, zagonom sistema, je hitrejša moja MX15000 kot pa Asus eeePC(sem testiral v službi) Reša pa da so bli na eeePC mislim da win 2000 na mojem pa je XP...


Saj to je problem, na takem procesorju niti filmov ne moreš gledat, ker je procesor prepočasn. Mislim pa da gre za C3 ali C7.


Si imel kakšno ploščo z C7 procesorjem? Če nisi potem ne trosi bedarij... Vsi normalni filmi delajo BP (AVI, DIVX, WMV) kar se tiče pa HD filmov(.mkv) pa nisem še testiral... Vendar bom tudi to v kratkem ko si izberem nov disk ki bo počival v sistemu...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Pyr0Beast ::

Se pa trenutno ukvarjam z "green IT-jem" in najmanj, kar sem dosegel je, poraba cca 53 W v sestavi Intel mamaplata z vgrajeno mrežno, grafo in zvokom, celeron 1200 in ena ploščica 256 MB SDrama, ob podpori 2 x HDD in combo DVD/CDrom pogonom, vse IDE naprave.
Server AXP 2400+ (2GHz), Gigabyte 7nf-rz, 1 palčka 0.5G rama, 160G disk kuri v low-power (937MHz) načinu okoli 35W (Brez grafe - 5W).
Drug kištr. AXP1800@900MHz, Asus a266-vm, palčka rama, intergirana grafa, brez diska - 25W, nekako bom probal pridt na 17W, sam gre že težko, je pa sicer še nekaj prostora.
Poraba merjena na napajalniku. (60% izkoristek)

Oba kompa sta pa downvoltana. Pri prvem čipset nf 2 lavfa na okoli 1.1V, proc na 1.7V (Treba zbit), pri drugem čipset nf 1 in proc na 1.25V.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

PaX_MaN ::

Tale Titan ima v "Idle" 20W, pod "full load" pa 35W porabe (v Win XP).

kinetik ::

DexterBoy: v sloveniji: Commel LV-677
nic pametnega nimam za povedati

AngelOfDeath ::

Počasnejši po frekvenci ja. Po zmogljivostih pa pelje scat 1,5GHz C7


Sintetičnih testov nisem delal vem pa da v sami odzivnosti, odpiranju programov, zagonom sistema, je hitrejša moja MX15000 kot pa Asus eeePC(sem testiral v službi) Reša pa da so bli na eeePC mislim da win 2000 na mojem pa je XP...


Saj to je problem, na takem procesorju niti filmov ne moreš gledat, ker je procesor prepočasn. Mislim pa da gre za C3 ali C7.


Si imel kakšno ploščo z C7 procesorjem? Če nisi potem ne trosi bedarij... Vsi normalni filmi delajo BP (AVI, DIVX, WMV) kar se tiče pa HD filmov(.mkv) pa nisem še testiral... Vendar bom tudi to v kratkem ko si izberem nov disk ki bo počival v sistemu...


Intell litle valley ga pelje ****** na vseh področjih :)
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ion II na 40 nm

Oddelek: Novice / Procesorji
103754 (2991) Mr.B
»

Pohitrite igre na svojem netbooku

Oddelek: Novice / Grafične kartice
254197 (3108) Pyr0Beast
»

So tile resni??

Oddelek: Strojna oprema
71410 (1082) TechStreme
»

Bitka varčnih: Intel Atom in VIA Nano

Oddelek: Novice / Matične plošče
496655 (4626) JIM22

Več podobnih tem