» »

wireless mrežna izgubi signal

wireless mrežna izgubi signal

imallears ::

Mam windows XP in vse nastavitve za omrežje so preverjeno uredu. Mrežna kartica je Ralink RT2500, ki je delovala v povezavi z Asusovim WL520-G routerjem brez problemov z lepim signalom več kot eno leto. Pred kratkim pa je začela trokirat. Poveže se (oz. signal ima) samo za kakih 5-10 minut po prižigu računalnika potem pa izgubi signal. Poskusil sem že z reinštalacijo gonilnikov, pa dau sm jo v drugo PCI režo, pa nč ni pomagal, pa 100x sm nanov povezave naredu pa router štelu pa še kr ne dela. Aja, nima veze kakšna je razdalja, signa zgubi v vsakm primeru tut če dam anteno zram routerja.

Prosim za pomoč.

Sej možno je da je pokvarjena (bom drugo kupu sj so pocen), sam me zanima useen kok lahk 10min dela pol pa neha...

Hvala.
  • spremenilo: imallears ()

bluefish ::

eh, lahko je kriva sto in ena reč. Cene novih pa niso preveč visoke. Lahko je problem tudi v samih Win, kakšnem softwareu,...
Če se ti gre tako zelo za tistih nekaj €, potem magari namesti Win na novo, ki pa seveda traja - čas je denar, ergo se ti ne splača.

c00L3r ::

probaj z kakšnim linux live CD, recimo ubuntu, pa preveri če tam dela. Tako boš vedel ali gre za strojno napako ali so windowsi.

destiny ::

Men je pomagala menjava kanala na routerju, ampak malo testiraj preden pustiš na določenemu kanalu, ker moč signala ni povsod enaka (npr. meni na kanalu 6 deluje ok, na kanalu 8 pa porazno... kanal 11 ima pa sosed, zaradi česar je do težav sploh prišlo)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WiFi v bloku

Oddelek: Omrežja in internet
344704 (1398) starfotr
»

Internet preobjemenjen, kaj je krivo?

Oddelek: Omrežja in internet
162159 (1477) SmeskoSnezak
»

Repetitor ali močnejši router

Oddelek: Strojna oprema
233979 (3401) filip007
»

Wifi - na daleč - problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6010073 (8989) lebang1
»

Montnje 2.4GHz signala

Oddelek: Strojna oprema
213465 (3001) Robi :P

Več podobnih tem