» »

Trdi disk SATA, SATA2

Trdi disk SATA, SATA2

micoboy ::

Zdravo, če mi lahko kdo nekaj pove, nameravam kupiti trdi disk, trenutno imam disk na ATA priključek, zdaj pa bi kupil disk z SATA prilkjučkom, na matični imam SATA vmesnik, ampak me zanima kakšna je razlika med SATA in SATA2, ali lahko priklopim trdi disk z SATA 2 priključkom na matično z SATA vmesnikom ali more biti SATA2 vmesnik na plati? Ker so SATA2 diski cenejši od SATA.


Hvala za odgovore
  • spremenil: micoboy ()

solatko ::

Lahko brez problema. Priključka sta enakovredna, samo hitrosti pač ne boš imel 3GB/sec.

jest10 ::

Odvisno katero plato imaš. Če je to kakšna starejša z VIA čipovjem, imaš lahko probleme s priklopitvijo SATA2 diska.

micoboy ::

Ploščo imam Epox 8RDA6+PRO, nVidia čipovje.

micoboy ::

Samo neki me zanima, ko si napisal SOLATKO, da pač ne bom imel 3GB/sec, sj SATA diski imajo do 150MB/sec hitrost prenosa, SATA2 diski pa 300MB/sec, to je hitreje kot pa diski na IDE/ATA vmesnik. Gledu sm na mimovrste.com trdi disk WD 500GB, 7200rpm, 16MB, SATAII za 87,89 €, a je to kj vredno ali ne?


Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: micoboy ()

solatko ::

Link do strani s hitrostmi prenosov SATA diskov:
http://www.serialata.org/namingguidelin...
moj feler Gb ne GB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

kitewing ::

Če imaš plate, ki podpira Sata(1) in ne sata2 diske, bo plata zaznala samo sata(1) diske. WD- jevi diski imajo možnost, da z mostičkom prestavite sata2 disk v sata(1) način delovanja....

dukenukem ::

no sata 2 novejši imajo še tko narejeno, da se kabel zapne ,sata 1 tega nima ,tko da za tvojo plato rabš met sata 1 kabel, k nima te sponke gor, da se kabel zatakne ,sj si jih zravn plate mogu dobit

kitewing ::

to o kablu pa ni res...

jest10 ::

Če imaš plate, ki podpira Sata(1) in ne sata2 diske, bo plata zaznala samo sata(1) diske.

Ni treba kotaliti buč veš...

kitewing ::

Da slišimo strokovnjaka...ki ne vgrajuje "buč"

Pyr0Beast ::

RDA6+ bo BP prebavila S2 diske.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

bluefish ::

če na plato, ki podpira le SATA1, priključiš SATA2 disk, ne bo nobenih težav. Pač bo delal na nižjem teoretičnem prenosu, ki pa ga seveda v praksi tako ali tako ne doseže zmeraj.
SATA1 disk prav tako lahko brez problemov priključiš na SATA2 vodilo.
Kabli pa seveda pri vsej stvari ne igrajo vloge.

kitewing ::

če na plato, ki podpira le SATA1, priključiš SATA2 disk, ne bo nobenih težav.

Ne bo težav, če sata2 disk nasvičaš v sata1 mode, drugače ga niti ne zavrti.

bluefish ::

se mi je zdelo, da boš vztrajal na tem. Pojdi na wiki in beri.
Morda se problem res lahko pojavi na kombinaciji kakšne plate (posledično kontrolerja) in diska. Na splošno pa naj bi delovalo bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

racunalnicar ::

Jst mam plato Asus K8V-F

Nameravam kupit disk sata2 http://www.mimovrste.com/artikel/206001...
Zanima me, če bo delal diska sata2 v tem sistemu, kr dosedaj mislm da mam sata disk.

HVALA!!

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Če imaš sata priklope na matični, bo delal brez problemov (samo če ti ne podpira sata II, bo delal na sata - počasneje).

racunalnicar ::

imam priklom serial ata

solatko ::

Potem ni problema.

mayhem ::

Pozdravljeni...

Vprašal bi ali bi mi šel disk SATA2 na sata.
Sedaj imam sata disk, kateri se mi je pokvaril ( Hitachi HDT722525DLA380 )...pa razmišljam o nakupu sata2, če je le to možno.

Matično imam sledečo;
http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM...

Zanima me ali bi delovalo normalno?

Hvala vnaprej...
Lep pozdrav.....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mayhem ()

kuglvinkl ::

Po moje ja.

mayhem ::

kuglvinkl je izjavil:

Po moje ja.


Razumem samo tudi jast mislim tako ampak nisem 100%.
Pa, da sedaj kupim in , da ne bo delalo bo kažin:)
Lep pozdrav.....

connel ::

Bo delalo, je združljivo za nazaj, pač ne boš imel prenosa kot ga ponuja sata2, pa tudi ne boš opazil razlike v praksi.

mayhem ::

Aha hvala..
Sem mislil, da nebi šlo čeprav sem malo spraševal okoli pa so vsi nekako rekli, da bi moralo delati vendar ne z tako hitrim prenosom.
No sedanji prenos je bil zame dovolj dober.

Sem pa potem še sem uprašal za bolj sigurno in dobim še tukaj potrjeno, da bo šlo.

Hvala še enkrat.
Lep pozdrav.....

bluefish ::

connel je izjavil:

Bo delalo, je združljivo za nazaj, pač ne boš imel prenosa kot ga ponuja sata2, pa tudi ne boš opazil razlike v praksi.
Večina klasičnih diskov še SATA prenosa ne dosega in je skrb zaradi hitrosti zadnja briga.

zavajon ::

@mayhem
Ta plošča, ki jo navajaš v linku, ima SATA II kontroler, ker piše Serial ATA 3.0Gb/s. Če bi imela SATA I, bi pisalo 1.5Gb/s, novejši SATA III pa imajo prenos 6Gb/s. Tako da ti bo disk normalno delal z cca. 100MB/s, kar je v realnosti običajno za današnje SATA II diske.

mayhem ::

Super hvala..
V toliko se pa spet ne spoznam :)

Tako,da že gledam za naročit na mimovrste:)

Thx
Lep pozdrav.....

k4vz0024 ::

Zanima me ali je STA III tudi kompatibilna za nazaj s SATA II?

Namreč sprašujem za prenosnik, ki ima podporo za SATA II.

bluefish ::

Da.

SuperVeloce ::

Standard je popolnoma kompatibilen. Za vse težave je kriv kvečjemu določen proizvajalec diska/čipovja. Jaz do sedaj še nikoli nisem imel težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SATA vs SATAII

Oddelek: Kaj kupiti
162649 (2301) t3hn0
»

Priklop SATA2 na Asus A7V8X

Oddelek: Pomoč in nasveti
61649 (1585) janez77
»

Ali gre priklopit SATA II disk na ploščo Asus P4C800-Deluxe?? pomoč prosim...+ Še ne

Oddelek: Strojna oprema
262621 (2293) muzičar
»

Serial ATA 2

Oddelek: Strojna oprema
261853 (1449) OChack
»

Sata II enable

Oddelek: Strojna oprema
192001 (1516) boštjan

Več podobnih tem