» »

Kje najceneje do NEC 20WGX2 Pro?

Kje najceneje do NEC 20WGX2 Pro?

charlotte ::

Upam da tema spada v pravi oddelek, ni namreč kaj kupit, ampak kje kupit :D.

V glavnem danes sem videl v živo zgoraj omenjen monitor in preprosto ga morem vzet, ker mi ne gre iz glave :). Prečesal sem že vso ponudbo v SI in najceneje je v BB za 500 EUR. Sicer nameravam izvest nakup čez 1 mesc, samo cene monitorjem zlo počas padajo, tko da s tem najbrš nič ne bo.
Zanima me kako je s tem pri naših sosedih? Imajo kje kej cenej? Pošiljajo tudi v SI? Katera trgovina? Hodi kdo kej v Avstrijo?

Ted ::

Za tak denar kupi raje 24 colsko novito pri Comshopu ali pa dodaj še 100 evrov za 24 LG-ja.
Mah...

bluefish ::

nekaterim je pomembna tudi kvaliteta reči. Novita žal na tem izpitu grdo pade.

charlotte ::

Na kratko ja, kot je povedal blueFish! Ne ganejo me novite in podobni. Zanima me samo kje ga dobit najcenej.

>>><<< ::

Klik

Vendar ne vem, če pošiljajo v Slovenijo. Sicer pa lahko naročiš tudi poštno ležeče do najbližje pošte v Avstriji, pa potem prevzameš.
ATI cards are like buses... They're huge, red and have bad drivers.

T-h-o-r ::

ne vem, poglej na ceneje.si

v glavnem, jaz ti svojega ne dam za noben denar :)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

bluefish ::

na ceneje je ravno ta v BB.

charlotte ::

Ja ni kej pol bo padu pa ta za 500 EUR, razen če se bo komu od naših dal do meje z Avstrijo vozt. =)

charlotte ::

Aja T-h-o-r ti maš ta monitor? A ti ohišje kej "stoka" če ga nagibaš gor/dol, predvsem ko ga primeš, ker tist v trgovini je neki stokal? No itk mi je vseen k slika je fenomenalna.

T-h-o-r ::

pač, nisem kaj posebno nadleženga opazil
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

getz ::

Tudi sam sem lastnik omenjenega monitorja že slabo leto in nikoli ni bilo slišati kaj posebnega, pač pa kakor vsa plastična ohišja tudi ta malenkost "zaškripa" ko ga zagrabiš. Moje osebno mnenje pa je, da je podatek o kvaliteti pred ceno.
>>>>>Vsi pametni so ze umrli... tudi jaz se slabse pocutim<<<<<

Ted ::

A boste rekli da ima NEC toliko boljšo sliko od tega LG-ja za 560 evrov, da se splača dati praktično isto denarja za 4 inče manj? Ne verjamem. Praktično vsi 24-colarji z MVA in IPS matrikami so med 550 in 650 evri danes. Zakaj pol dati za 20 inčni monitorček enako denarja če za par evrov več dobiš 24 inčnega Full HD?

Nerazumljivo.

BTW, 24 inčni NEC stane pa 612 evrov.
Mah...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ted ()

charlotte ::

Ker ima 20 inčni monitorček A S-IPS matriko! In ja je vredno.

Zheegec ::

Pojdi si pogledat tega 20WGX2PRO, pa boš videl, zakaj se ga splača vzet :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

T-h-o-r ::

ja ted, nec je toliko boljši, da se splača 2-4 inče manj
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Bug ::

ellow

Posedujem omenjeni monitor... Nad kvaliteto slike ni protozbe, v delovnem okolju res vrhunski monitor...
@ Ted, ce pa zelis velike diagonale in Full HD, ker bi verjetno rad uzival v video materialu potem pa je projektor smotrna izbira... Pred 3-mi tedni sem doma vgradil InFocus IN 81 (1920 x 1080, (Full HD, 16:9)) v hisni entertainment sistem... lahko samo recem nirvana :)...

Clovek rabi monitor za resno delo in ne za filme...

Kot ugotovljeno, BB ga nudi najcenejse... V Avstrijo idi po njega ci si blizu severnih sosedov, drugace bos zatankal placal vinjeto, pojedel (jest je tudi treba ;) )razliko... Pa z garancijo ti bo lazje...

lp,
bug
It's a basic truth of the human condition that everybody lies.
The only variable is about what.

Ted ::

Ne zanikam da je NEC 20 fenomenalen monitor, se pa sprašujem o smiselnosti nakup 20 colarja če za 612 evrov dobiš 24 inčnega NECA.
Mah...

charlotte ::

No na to vprašanje je že blueFish lepo odgovoru "nekaterim je pomembna tudi kvaliteta reči.", no sam dodam še kvaliteto slike. Tist 24" nima AS-IPS matrike.

biokill ::

se strinjam!

Zadnjič sem ga videl v BigBangu (citypark) "neck by neck" z Dell 2407WFP in morem povedat, da ima NEC neprimerljivo boljšo sliko. Med tistimi 20 prižganimi monitorji prav izstopa ven :D:D

BuBBle.D ::

Kako je pa kaj z input lag-om pri teh NEC-ih?
|MSI MPG Z690 EDGE|Intel Core I7-13700K|64GB Viper Steel 3600Mhz|
|Zotac Trinity 3090 OC|EK-Nucleus AIO CR360 Lux D-RGB|
|ASUS TUF Gaming GT501|Corsair AX1200W|Samsung Odyssey G7 32"|

ender ::

geizhals.eu pravi 428,40€.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

traktor ::

Danes sem v bigbangu gledal monitorje in res ta nec izstopa po ostrini slike, najprej tudi sam nisem verjel. Cena je pa kr visoka.

tilinho20 ::

Pa upoštevaj da ima še glosi, to je lahko moteče lahko pa tudi ne.
Tako da pri nakupu tega monitorja morate pazite v katerem prostoru ga boste imeli (zaradi svetlobe),

Zgodovina sprememb…

Tim Burton ::

Sem pred kratkim kupil enega, me pa hudo mika da bi še enega =)

getz ::

Še citat iz revije Monitor, kjer so Junija 2007 testirali več LCD monitorjev.

"V razredu 20- in 22-palčnih monitorjev si zasluži posebno mesto NECov Multisync 20WGX2PRO, ki se lahko pohvali z izredno kakovostjo in barvno pravilnostjo, vendar je zaradi visoke cene namenjen le najzahtevnejšim uporabnikom. Zato dobi zlati Monitor 22-palčni ViewSonic VG2230WM, ki je prepričal s kakovostno sliko, zelo dobro opremo, razmeroma dobro barvno pravilnostjo in dobrim razmerjem med ceno in kakovostjo."
Konec citata.

Dejstvo je, da je mnenje uredništva revije Monitor objektivno, ker pač gledajo na to, da je izdelek, ki ga testirajo PRICE/PREFORMANCE. Je pa v tej številki test podkrepljen z grafom o barvnem profilu, kjer se dejansko vidi odstopanje od ostalih monitorjev.
>>>>>Vsi pametni so ze umrli... tudi jaz se slabse pocutim<<<<<

charlotte ::

getz je ta test kje na netu za vidt? Mam pa še eno vprašanje, danes sem malo pretipal zadevo in opazu da se monitor v zgornji polovici dosti bolj greje kot na spodnji (displej), kdo ve kaj je vzrok temu?

Zheegec ::

Greje se pač luč, ki je recimo nekje na sredini monitorja - logično je potem monitor zgoraj toplejši, kot spodaj :=)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

charlotte ::

No sej se mi je zdel da je neki tazga, samo to je tko ko sam kupuješ mora vse bit tipitopi :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri 22" lcd monitor? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35849586 (21231) silo
»

Vsi S-IPS in PVA LCD monitorji ki se dobijo pri nas

Oddelek: Kaj kupiti
196644 (5408) Zheegec
»

Kateri 20"LCD monitor kupiti

Oddelek: Kaj kupiti
354543 (3672) Ted
»

Nakup LCD monitorja za Igranje iger, lepo prosim za nasvete

Oddelek: Kaj kupiti
202283 (1692) DrSergioDJ

Več podobnih tem