» »

backup na usb disk

backup na usb disk

sammy12 ::

Pozdravljeni,
imam težavo in sicer bi iz prenosnika rad naredil kompleten backup diska na externi usb disk, velikost backupa naj bi prišel nekje 20Gb, vendar pa se mi pri kopiranju na zunanji disk zadeva ustavi pri 4Gb in napiše, da datotek večjih od 4Gb ni možno kopirati.
Zunanji disk je velik 400Gb in je zaseden 5Gb formatiran pa je v FAT32.
Ali FAT32 ne podpira datotek večjih od 4Gb ali je težava v kašnih nastavitvah.
Operacijski sistem na prenosniku pa je XP.

Hvala za pomoč že v naprej.

kixs ::

Ja, FAT32 ne podpira vecjih datotek.

Ali v backup programu naredis tako, da si dela posamezne dele po recimo 3.8GB ali pa enostavno samo kopiras vse podatke na USB disk.

Seveda pa lahko USB disk sformatiras v NTFS in ne bos imel teh tezav.

lp

luky ::

USB disk sformatiras v NTFS in ne bos imel teh tezav. To sem jaz naredil in nato mi je naredil iz prenosnika Backup z Ghostom na Externi disk, samo ti povem da če misliš, da bo velikost Backupa okoli 20 Gb, potem moraš tudi vedeti da bo dolgo delal, Mene je della 8,5 Gb 3,20 ure.

sammy12 ::

Formatirati ga žal ne morem, ker imam gor pomembne podatke oz. načrte od elektronike.
Pri diretktnem kopiranju podatkov pa ne vem, če mi po skopiralo tudi "hidden file" in pa nastavitve od winsow.
Ker moram podatke vključno z winsi in ostalimi nastavitvami prenesti na večji disk, ki sem ga vgradil v prenosnik.


LP

kixs ::

Lahko uporabis ali Ghost ali Acronis True Image in ti naredi image sistema in tudi manjse fajle kot 2GB tako nimas problemov z file sistemom na USB disku.

USB disk pa lahko tudi on-the-fly spremenis v NTFS brez formatiranja. Samo uporabis komando convert v ukazni vrstici.

Npr.:
CONVERT H: /FS:NTFS

Ce je H: enota USB diska. To seveda zamenjas s pravo enoto na tvojem racunalniku.

lp

sammy12 ::

Najlepša hvala vsem za pomoč.
Se že backapira, sem spremenil iz fat32 v ntfs in deluje.

Hvala
LP

solatko ::

Back up delaj z Acronis true image - na zunanji disk - 40GB particijo (zasedena cca 60%) naredi v cca 18-ih minutah, restore nazaj na Pc pa v cca 20-ih minutah. Zapiše ti vse kar imaš na disku, vključno z registracijami, gesli....., samo programe, ki se posodabljajo moraš pač nadgraditi ali pa se avtomatsko, če imaš tako nastavljeno. Če ti Ghost dela 8,5 GB toliko časa, ne vem zakaj ga sploh še uporabljaš. Meni dela toliko časa Acronis, polno particijo 250GB podatkov in datotek. 8,5 GB maksimalno 7 minut dol ali gor.

luky ::

Mislim, da moraš razlikovati če delaš Backup na disk v PC. ali na Externi disk preko priključka USB, kar je očitna razlika v hitrosti.


lp.

caveman ::

luky:
Toliko časa ti dela zato, ker si uporabil stiskanje podatkov. Pri Norton Ghost 12 Ustvari sliko particije, brez kompresije, glede na to, koliko podatkov je gor. Gre samo za kopiranje in nekaj malega še zraven, tako da bi ti naredilo sliko 8,5 GB v največ 10 minutah, Če gre za delanje slike na USB disk ali pa na drugo particijo istega diska.

solatko ::

Razlika nikakor ne more biti 3 ure, tudi če bi delal preko USB 1.1.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"ghost" image ali inštalacija iz USB?

Oddelek: Operacijski sistemi
192312 (1932) Hayabusa
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475551 (3127) Bevcan
»

Disk Cloning - ghost image (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
537286 (5706) thebaloh
»

Back up disk image

Oddelek: Programska oprema
161831 (1518) racunalnicar
»

SW za popolno kopijo diska

Oddelek: Programska oprema
222118 (1694) opeter

Več podobnih tem