» »

Program za Windows 2k3 server backup

Program za Windows 2k3 server backup

fRiK0 ::

Na firmi imamo dva Win2k3 serverja. Rad bi komplet disk (data) iz enega serverja z vsemi shari prekopiral na nov server. Ali obstaja kak program ki zna kaj takega? Pa še en backup tool rabim, s katerim bi pred namestitvijo updatov naredil se backup.
Hvala

LP Tadej

_Dejan_ ::

Poglej za Brightstor Arcserve Backup...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

crniangeo ::

Ne mi z brightstorom .. zelo debilna zadeva..

Probaj excludat določene mape.. in potem v taistih mapah zbriši eno mapo.. pa mi povej koliko errorjev boš dobil :)

_Dejan_ ::

Ne mi z brightstorom .. zelo debilna zadeva..

Probaj excludat določene mape.. in potem v taistih mapah zbriši eno mapo.. pa mi povej koliko errorjev boš dobil :)


Lahko argumentiraš svojo izjavo?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

fRiK0 ::

No ma še kdo kako idejo?
Hvala

LP Tadej

MTm2H37rqt7B ::

Mogoče kaj od Veritas ?

dëych ::

Mercier ::

Backup orodje je ntbackup, ne rabiš čisto nič drugega.

Skopiraš podatke z ntbackup ali robocopy, potem pa slediš navodilom za prestavljanje šerov.

Če nisi dobro prebral navodil, je še podvprašanje, če ima novi strežnik že kaj šeranih map? Potem je postopek malo drugačen.

fRiK0 ::

Na novem strežniku so že sharane mape. Kaj je pol drugače?
Hvala

LP Tadej

Mercier ::

"Kaj je pol drugače?"

"Povoziš" vnose v registru na novem strežniku s tistimi iz starega strežnika.

1. Preveri, če so poti share-ov na starem strežniku enake kot bodo na novem (predvsem mislim drugo črko particije). Če niso, potem na starem strežniku izvozi trenutno stanje in popravi poti v registru (če je tega ogromno, povej, pa lahko drugače), da bodo ustrezale bodočem stanju na novem strežniku in potem izvozi. Staro stanje vzpostavi nazaj - uvozi reg datoteko, ki si jo prvo izvozil. Drugo reg datoteko boš uporabil na novem strežniku.

2. Na novem strežniku v registu izvozi iz registra isto stvar kot na starem in dobljeno reg datoteko skombiniraj s tisto s starega strežnika: enostavno spodaj prilepi celo vsebino razen prve vrstice.

3. Ne pozabi, da je to windows. (Zaprite vsa okna in znova ...)


Edit:
Dobro, da ne bom krivičen, če nočeš ni treba reštartat, lahko le server servis reštartaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

dronyx ::

Ko iščeš backup rešitev je po moje pametno najti nekaj takega, kar ti omogoča avtomatski restore v primeru okvare strežnika. Vem da se da z Arcservom narediti zagonski CD, kjer je vse potrebno, da po okvari samo zaženeš strežnik iz CDja in poveš, kateri backup naj restavrira. Tako dobiš nazaj strežnik v celoti, kot je bil pred okvaro.

V nasprotnem primeru moraš najprej naložiti strežnik, potem program za backup in še natančno moraš vedeti, kako narediti restore, da bo delovalo tako kot prej.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

prenos wordpress strani na drug strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
101721 (1409) p1nky
»

Prenos pantheona na drug računalnika (pantheon55, mssql2005)

Oddelek: Pomoč in nasveti
255768 (2770) krofeta
»

Prestavitev Folder redirection map na nov strežnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
121463 (1188) crniangeo
»

Redundančni strežnik

Oddelek: Izdelava spletišč
71040 (1040) Lucio
»

vpis v DNS - je to normalno

Oddelek: Omrežja in internet
123265 (2954) SebyDiamant

Več podobnih tem