» »

vpis v DNS - je to normalno

vpis v DNS - je to normalno

Baja ::

OK, stvar je takšna. V sredo sem na arnes poslal faks z novimi dns strežniki za našo domeno. Na strani piše, da se sprememba izvrši ponavadi med 15 in 16 uro. Zdaj pa zanimivost. Na firmi še vedno vidimo stare strani. Včeraj sem bil celi dan v enem hotelu in seveda preveril če je domena linkana že na novi server in voila, JE. pridem nazaj na firmo probam, domena linka na stari strežnik. Se prijavim na domačo mašino (pcanywhere), odperem stran, odpere z novega strežnika. To je bilo včeraj. To zdaj pišem z nekega tretjega računalnika, kjer je domena linkana na stari strežnik. preverim whois in vpisani so novi dns-si. Slišal sem nekaj, da zna sprememba dns-ov trajati nekaj časa, ampak mi je vseeno čudno, da z enega računalnika vidim staro stran, 1km stran z drugega računalnika pa drugo stran. je to normalno ? koliko časa zna to trajati ? mi lahko to nekdo bolj podrobno razloži ? hvala

Primoz ::

Normalno je tam... do dva dni.. drugače pa enostavno resetiraj računalnik :))
There can be no real freedom without the freedom to fail.

CaqKa ::

verjetno so računalniki s katerih si dostopal bili na drugih ispjih?
predvidevam da tisti na katerem se je videl nov strežnik da je tisti bil na arnesovem strežniku

Baja ::

hmm sem ze malo bolj pomirjen. cudno je le tole:

stara stran se vidi na siol-u

nova stran se vidi na kksonline, kateri isp pa majo v hotelu pa ne vem. gre pa za hotel paka v velenju.

ce pa ne bo hitro pa bom resetiru racunalnik :D

ToniT ::

Ko sem jaz selil domeno z Amis.net-a, sem moral še po tednu dni urgirati, da so iz svojih DNS strežnikov zbrisali stare zapise.

Baja ::

A se ti zapisi ne obnavljajo samodejno ?

mogoče pa jih na siolu nočejo spremeniti, saj so prejšnji dns-si bili njihovi. se bojijo da bodo ob 2k na mesec. kar naj se bojijo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

Ales ::

Če je domena prej gostovala pri SiOL-u, potem moraš gostovanje in mail predale pri njih odpovedati. Pa še to pogosto ne pomaga... S tem je že toliko naših strank imelo težave, da razmišljam, da bi to napisal v naš faq. Pri parih domenah sem moral osebno klicat SiOL-ovega postmasterja, da so dokončno zbrisali DNS in mail nastavitve.

Problem je v tem, da vsi, ki dostopajo na net preko SiOL-a vidijo stran še pri njih, pa tudi ves mail gre na njihove stare naslove. Predvsem slednje je lahko velik problem za firme z veliko naslovniki in važnimi maili...

No, da ne bom nepravičen - takoj ko prideš do prave osebe je zadeva urejena v parih minutah in kakem dodatnem faksu. Samo zgleda, da je SiOL tak velika organizacija, da včasih leva roka ne ve kje je desna.

Cokolesnik ::

Se popolnoma strinjam z Alesem. Pri SiOL-u so tudi glede mojih izkušenj bili problemi glede "odjave" DNS naslovov za domene, ki so sprva bile locirane pri njih, kasneje pa smo jih preselili drugam.

Za SiOL mi nikoli ni bilo jasno, zakaj tako trmasto vztrajajo pri podpori ASP platforme, ne ponudijo pa tudi kakšen PHP in MySQL, če se že z oglaševanjem proglašujejo za "on in sploh" na našem tele-trgu. Mogoče pa imajo provizijo Microsofta.:D

Sicer pa vedno traja nekaj dni, da večina ponudnikov interneta osveži DNS naslove, za katere je v Sloveniji pristojen ARNES.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BigWhale ::

> Sicer pa vedno traja nekaj dni, da večina ponudnikov interneta
> osveži DNS naslove, za katere je v Sloveniji pristojen ARNES.

Ta refresh je popolnoma odvisen od nastavitev tvojega, lastnega DNSa. Se pravi, je odvisno od tebe, kako hitro se bo zgodil update... :)

Baja ::

csp-ormoz.si ; domain
admin.csp-ormoz.si ; email
604800 ; expire
38400 ; minimum
csp-ormoz.si ; origin
10800 ; refresh
3600 ; retry
1007260079 ; serial

refreh je 10800. a je to minut al sekund. A mi lahko nekdo še ostale cifre razloži, prosim.

b ::

Ni pomemben refresh, pomemben je TTL, ki ga tu nimas napisanega.


$ host -t ns -v csp-ormoz.si
Query about csp-ormoz.si for record types NS
Trying csp-ormoz.si ...
Query done, 2 answers, status: no error
The following answer is not authoritative:
csp-ormoz.si 36480 IN NS ns1.host202.com
csp-ormoz.si 36480 IN NS ns2.host202.com


To pomeni, da si DNS cache, ko dobi odgovor na tole poizvedbo, ta odgovor zapomni 36480 sekund. Nato vprasa ponovno.

Te vrednosti so navadno nastavljene precej visoko, zato so DNS strezniki zapomnijo prejsnji odgovor tudi po menjavi.

Ko se prenasa DNS streznike, se tega ne dela na horuk, ampak najprej pri novem ponudniku postavis DNS z enakimi podatki kot pri starem, le z zelo zelo nizkim TTL-jem (jaz navadno nastavim na 15 minut), nato se prenese DNS streznike (recimo pri Arnesu, oz. registrarju .com/net/org domen), pri starem ponudniku poskrbimo, da cez kaksen dan ali dva pobrise domeno iz svojih DNS streznikov, ter cez se kaksen dan koncno prenesemo storitve na novega ponudnika.

Baja ::

sem poslal mejl na dsn@siol.net vceraj zvecer in zdaj je zadeva urejena.

Hvala vsem se enkrat

SebyDiamant ::

Ali mi lahko kdo svetuje glede moje domene www.mm-int.com. Spremenili so DNS, kako dolgo je ne bo videl kolega (Arnes)?.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domena kupljena, kako naprej?

Oddelek: Omrežja in internet
214813 (3913) Rokic
»

Vpis DNS strežnika v vrhnji DNS

Oddelek: Omrežja in internet
378771 (7262) kronik
»

DNS ne delujejo?!

Oddelek: Omrežja in internet
101506 (1268) Bakunin
»

Prenos spletne strani od enega ponudnika k drugemu - zapleteno vprašanje (DNS)

Oddelek: Omrežja in internet
163015 (2760) Bakunin
»

SiOL? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11319888 (12351) goba

Več podobnih tem