» »

prenos wordpress strani na drug strežnik

prenos wordpress strani na drug strežnik

nmihe ::

Nikakor mi ne uspe wordpressove spletne strani prestavit na drug strežnik. problem je v podatkovni datoteki, saj mi jo noče uvozit. Mi lahko pomagate, hvala!

Arctander ::

Najenostavnejša opcija je, da v Wordpressu na starem strežniku inštaliraš backup plugin (takšnega, ki naredi kompleten backup baze in datotek). Ne pozabi pred tem posodobiti na zadnjo verzijo Wordpressa. Nato na novem strežniku sveže inštaliraš goli Wordpress (ime baze, userja, geslo naj bo enako kot na starem) in plugin za restore backupa. Z njim enostavno naložiš backup starega strežnika in je to-to.

Malo se lahko zakomplicira, če boš na novem strežniku imel drugo domeno, ampak obstaja tudi en plugin, ki avtomatično spremeni potrebne zapise v bazi.

Žal se ne spomnem več imen pluginov, ker sem to delal že dolgo nazaj, ampak če malo pogooglaš, boš našel.

n0_body ::

Nekateri ponudnika gostovanja ti nudijo zastonj prenos spletne strani. Meni so pri Neoservu zastonj prenesli 2 Wordpress-a.

Če tvoj ponudnik ne omogoča zastonj prenosa, predlagam, da se zadeve lotiš takole:
Stari strežnik
- zazipaj root mapo
- exportajo mysql bazo

Novi strežnik
- ekstrahiraj arhiv
- naredi novega mysql uporabnika in mysql bazo
- importaj bazo
- če nisi uporabil istega uporabnika/bazo popravi nastavitve v wp-config.php

Zamenjava domene
- spremeni URL naslov strani
- uporabi vtičnik Better Search and Replace za zamenjavo 'staradomen.com' v 'novadomena.com' v bazi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: n0_body ()

Janac ::

za backup vsega priporočam Duplicator. Meni najbolj enostaven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Poldi112 ::

Kakšen error dobiš, ko hočeš uvoziti bazo?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

dunda ::

nmihe je izjavil:

Nikakor mi ne uspe wordpressove spletne strani prestavit na drug strežnik. problem je v podatkovni datoteki, saj mi jo noče uvozit. Mi lahko pomagate, hvala!

Katero napako imaš?
Zadnjič, ko sem sam poskusil, je bila datoteka za uvoz večja, kot je novi strežnik dovoljeval. V tem primeru je potrebno spremeniti nekaj nastavitev, potem pa gre.
https://www.kacnje.eu

nmihe ::

ko želim uvoziti podatkovno datoteko, mi napiše "DROP DATABASE" poizvedbe so izključene.

n0_body ::

Če imaš dostop do phpmyadmin nastavitev, lahko spremeniš
AllowUserDropDatabase
v true. Drugače pa odpri .sql datoteko, katero želiš uvoziti, v programi notepad++ in na začetku odstrani vrstico, ki vsebuje DROP DATABASE tekst.
Pred tem seveda naredijo kopijo .sql datoteke.

nmihe ::

Hvala. pa je res šlo. no, uspelo mi je uvozit datoteko. Ko naštimam wp config z istimi podatki kot je podatkovna datoteka, mi pa wordpress vrže novo inštalacijo. in nikakor mi ne prestavi stare strani, ampak vedno začne z wordpressom na novo / vzorčna stran... kakšna ideja?

hvala za pomoč!

n0_body ::

Očitno ni zaznal vsebine baze. Spodaj so razlogi, ki mi padejo na pamet:

  • Ali je v bazo importalo vse tabele?

  • Si v config vpisal vse podatke za bazo (ime, geslo, ime baze, prefix tabel)?

  • Včasih se ime baze prefixa s tvojim uporabniškim imenom, ki ga uporabljaš na serverju

p1nky ::

popraviti je treba tudi vse poti v bazi, če so drugačne...

Najprej poglej, kakšna je pot do datotek na tvojem novem gostovanju (npr. /home/user/public_html/domena.si/) oz kakršno pot pač imaš.
Naredi kopijo baze, nato jo odpri v npr Notepad++, poišči eno od starih poti do datotek (npr. /var/user/domain/public_html/) oz. kakršna pot je pač zapisana, in vse te poti spremeni na nove poti.

Če si pravilno spremenil tudi podatke v wp-config, bi to morali delati.

PS - prefixa tabel sicer nikoli ne spreminjam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: p1nky ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z phpmyadmin

Oddelek: Izdelava spletišč
5904 (529) BivšiUser2
»

Wordpress - negre odpreti wp-admin

Oddelek: Izdelava spletišč
141784 (1416) cosa nostra
»

migracija strani

Oddelek: Izdelava spletišč
61079 (992) neoserv
»

Inštalacija Wordpress in tem

Oddelek: Izdelava spletišč
71793 (1710) inbox
»

Localhost wordpress stran - kako jo dati online ?

Oddelek: Izdelava spletišč
192136 (1950) Domina

Več podobnih tem